Lost Soul Lost Soul komentáře u knih

Byla jednou jedna řeka Byla jednou jedna řeka Diane Setterfield

Ideální vánoční dárek pro vnímavé čtenáře. Podle mě si tato kouzelná kniha zasluhuje větší pozornost. Budu ji určitě doporučovat a obdarovávat s ní své oblíbené čtoucí přátele.

09.12.2022 5 z 5

Město v oblacích Město v oblacích Anthony Doerr

Román o strastiplné pouti staletími, kde je poutníkem bájný příběh o pošetilci, který se chtěl stát ptákem a doletět do zlatého města nad oblaky. Propojení jednotlivých dějových linek bylo úžasné.
Kniha je poměrně dlouhá a ne vždy záživná, ale když do sebe na konci všechny dílky skládačky zapadnou, uvědomíte si, že to za to občasné trápení stálo.

30.10.2022 4 z 5

Kodaňská Píseň písní Kodaňská Píseň písní Annette Bjergfeldt

Pohádka pro dospělé o výjimečné rodině pokrývá velkou část 20.století. Ač jsem byla zklamaná, jak málo prostoru bylo věnováno zakladatelům rodu, ke konci knihy se ještě pár dílků skládačky objevilo. Díky autorce za “postavu” psa Igora.

24.05.2022 5 z 5

Malý kamarád Malý kamarád Donna Tartt

Velmi ctive napsany pribeh, nicmene neskutecne rozvlacny. Knihu, v niz mi zadna z postav neprirostla k srdci, jsem docetla jen diky tomu, jak skvele D. Tartt pise, uz se tesim na Stehlika. Musim vyzdvihnout i preklad L. Johnove.

15.02.2017 4 z 5

Dalajlamova kočka Dalajlamova kočka David Michie

Vyposlechnuto ve formě audioknihy. Bylo to velmi příjemné - nenásilnou formou se dozvíte leccos o základech buddhismu a blíže se seznámíte s nástrahami kočičího života :)

28.12.2016 4 z 5

Dievča vo vlaku Dievča vo vlaku Paula Hawkins

Knihu jsem dostala, navíc v anglickém jazyce, tak jsem ji nakonec dočetla. Kdybych ji měla v češtině, tak bych ji odložila již po pár stránkách. Bylo to hloupé, hlavní postava nesnesitelná. Doporučuji jen pro chvíle největší nouze.

04.12.2015 1 z 5

Úžasné, můj literární objev roku. Vtipné, ulítlé, originální.

09.06.2015 5 z 5

Báječný krámek s čokoládou Báječný krámek s čokoládou Jenny Colgan

Příjemná oddechovka. Při čtení příběhu máte chuť se okamžitě rozjet do Paříže nebo vykoupit obchod s čokoládou :)

01.03.2015 3 z 5

Ze začátku jsem příběhy hltala, ale pak jsem knihu na čas odložila a docela se v té spoustě postav ztratila. Bylo to zbytečně dlouhé, mnoho postav, jejichž osudy byli většinou zajímavé, ale pro vývoj příběhu nebyly všechny postavy důležité. Nicméně dobře napsané, líbilo se mi, jak se to na konci zajímavě propojilo.

20.12.2013 4 z 5

Spánek Spánek Haruki Murakami

Zklamání. Úžasné ilustrace, ale příběh byl nezajímavý, nedotažený do konce, málo prostoru na to, aby Murakami zaujal.

20.12.2013 2 z 5

30 minut v kuchyni 30 minut v kuchyni Jamie Oliver

Výborné recepty, suroviny víceméně dostupné všude (ale čím větší město, tím snazší shánění), takže přeji dobrou chuť :)

14.05.2013 5 z 5

Hledání Sylvie Lee Hledání Sylvie Lee Jean Kwok

Bylo to dobře napsané. Líbilo se mi střídání osob vyprávějících příběh nešťastné mladé ženy, která měla pocit, že selhala. V polovině knihy ale vyprávění ztratilo dech. Konec byl jako z nepovedené telenovely a zkazil mi dojem z celé knihy.

04.09.2022 3 z 5

Podle skutečného příběhu Podle skutečného příběhu Delphine de Vigan

Horší knihu jsem už hodně dlouho nečetla. Neskutečně slabá a naivní hlavní hrdinka, zápletka byla velmi předvídatelná, konec byl pro mě vysvobozením. Dočteno jen proto, že jsem chtěla vědět, proč je ta kniha tak populární. Nezjistila jsem to :D

13.12.2016 1 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Čtyři hvězdičky dávám jen proto, že ten milostný příběh Sage a Lea na mě byl trochu moc. Ne že bych jim to nepřála :), ale bez něj by byl příběh uvěřitelnější.

20.12.2015 4 z 5

Fabrika Fabrika Kateřina Tučková

Doporučuji všem, kteří se zajímají o novodobé dějiny střední Evropy, kniha velmi čtivou formou přibližuje historii textilního průmyslu nejen v Brně, i když převážně v něm, o níž jsem (já barbar) neměla vůbec potuchy!

13.10.2015 5 z 5

Billie Billie Anna Gavalda

Velké zklamání, Gavaldu mám ráda, ale toto se jí nepovedlo, nemám ráda knihy psané hovorovým jazykem obsahující vulgární výrazy. Za sebe určitě nedoporučuji.

26.05.2014 1 z 5

Noční cirkus Noční cirkus Erin Morgenstern

Nádherně napsaný pohádkový příběh o kouzelném cirkuse, obtížné zkoušce, přátelství a lásce. Knihu jsem četla pomalu, za odměnu a vychutnávala jsem si ji.

27.07.2013 5 z 5

Výhonek osmilisté růže Výhonek osmilisté růže Auður Ava Ólafsdóttir

Nádherný příběh vyprávěný jednoduchým jazykem a se zvláštním odstupem. Dovedu si představit, že by román mohl být zfilmován (už kvůli páteru Tomášovi :) ), nicméně kouzlo příběhu by se vytratilo.

04.06.2013 5 z 5

Příručka pravého detektiva Příručka pravého detektiva Jedediah Berry

Při čtení jsem si často představovala, že mi před očima běží film režírovaný Wesem Andersonem a roli Unwina hraje Edward Norton.

12.11.2023 4 z 5

Roky Roky Annie Ernaux

Nedočteno. Tato forma "vyprávění" mi vůbec nesedla. Mrzí mě to, na knihu jsem se moc těšila, ale očividně mi tento styl nevyhovuje.

10.11.2021