loolee loolee komentáře u knih

Druhý život pana Rosse Druhý život pana Rosse Håkan Nesser

Jako dvě stě stránek a pořád se nic neděje :), zajímavá detektivka. P. Roos mě trošku vytáčel svým přístupem k Anně po úrazu hlavy. Ale jinak dobrý, vlastně ani ne tak tolik jako detektivka, spíš právě pro ten příběh p. Roose a jeho vztahu k životu a svému okolí.

03.04.2023

Tyrkysové oko Tyrkysové oko Lenka Chalupová

Ze zatím přečtených knížek autorky mi tahle přišla nejslabší. trochu překombinované, postava Alfréda tak nějak "moc", vlastnosti oka taky (i když o ně vlastně nejde), rodinné konstelace a průniky taky. Neříkám, že se to nemůže stát, ale tohle už je pro mě za hranicí. Dočetla jsem se zájmem, ale ...ale prostě úplně ne.

19.12.2022 3 z 5

Na dvou židlích Na dvou židlích Michal Viewegh

Fejetony pěkně vypointované. V průběhu jsem si párkrát hledala aktuální osudy některých aktérů, například Milana Knížáka. Opravdu se mi líbil fejeton Nebezpečí romantizujícího přístupu a pobavily mě možné názvy literárních cen a nanejvýš aktuální mi přijde Zeman na Vyšehrad! (věnec s černou stuhou - "Děkujeme, že jste definitivně odešel").

24.10.2022 3 z 5

Vina Vina Věra Kadlecová

Jak to může být někdy zamotané. Výborná kniha, lepší snad než Panenka, uvěřitelnější. Velmi jsem Beatě záviděla pobyt v Rudě pro sport, klid a tvorbu.

19.08.2022 5 z 5

Dětské zoubky Dětské zoubky Zoje Stage

Podivný příběh. Nestandardní mi přijdou všechny jeho postavy, včetně Beatrice, ale zejména v případě Suzette, Alexe a Hanny to může být příčina/důsledek. Nečetlo se to úplně špatně, definici thrilleru to asi splňuje, ale pokud bude druhý díl, tak slovy klasika přečtu si ho, abych zjistila, jestli bude stejně nejapný, jako první.

11.08.2022 1 z 5

Strašidla a krásné panny Strašidla a krásné panny Zdeněk Šmíd

Pěkná knížka, pár hlášek si z ní stále pamatuju ("nechápu, proč jsem si sama dosud nekoupila červenou špičatou čepici") a mám s ní spojené pěkné vzpomínky - četli jsme si ji při táboření ve Svatošských skalách kdysi v pravěku.

28.07.2022

Králíčkovy sebevraždy Králíčkovy sebevraždy Andy Riley

Králíček je skvělý vynálezce! I moji junioři ho milujou :)

26.01.2022

Temná stezka Temná stezka Åsa Larsson

Fajn severská krimi s podnikatelskou tematikou. V půlce jsem si troufla odhadnout vraha, ale to jsem se nechala svést na scestí. Četlo se to dobře.

26.01.2022

Druhá knížka tohoto autora a i ta se mi moc líbila. Do Gruzie plánuji vyrazit, do Číny ne, tato oblast mě neláká, ale četlo se to parádně. Mrzí mne jen absence více fotek.

07.01.2022

Teda mě se cestopis moc líbil, průběžně jsem si při čtení googlila o Gruzii více a myslím, že se do té země musím podívat. Líbí se mi autorova slovní zásoba a vyjadřování.

07.01.2022

Žárlivost a jiné povídky Žárlivost a jiné povídky Jo Nesbø

Povídky osvědčeného autora vysloveně nezklamaly, ale už jsem od něj četla lepší věci. Ovšem jako oddechová četba postačuje.

07.01.2022 3 z 5

Netrpělivost srdce Netrpělivost srdce Stefan Zweig

Zajímavá kniha, líbila se mi, i když hrdinka mi lezla na nervy a hlavní hrdina vlastně pro svoji netrpělivost srdce časem také.

07.01.2022 4 z 5

Zakázané holky Zakázané holky Hana Bořkovcová

Nevadí, že to je knížka pro mladé čtenáře, přečetla jsem si ji s chutí. A určitě bych si ji přečetla s chutí i v době, kdy jsem byla ve věku cílové čtenářské skupiny - dobře si pamatuju na "Říkali mi Leni". Z té knížky mě tehdy mrazilo, ale jinak, než teď, kdy o té době vím víc. Teď jsem se o hrdinky knížky bála a napjatě čekala, co je potká a doufala v alespoň zčásti šťastný konec. Nepřečetla jsem si proto ani recenze zde, ani popis.

26.03.2024 5 z 5

Mrtvý v podchodu Mrtvý v podchodu Ladislav Fuks

(SPOILER) Mám ráda tyhle detektivky z období 60. - 80. let. Nevědět, že jedním z autorů je L. Fuks, tak ho asi neodhalím. Pěkně vystavěný příběh, napínavé čtení, rozuzlení bylo překvapivé. Realita socialistického Československa není rušivá, naopak, beru to jako součást čtení, které v té době vzniklo. Teď už je podobné zboží v podstatě "běžné"... Zaujalo mě skloňování slova "karate".
Deník, ve kterém detektivka vycházela na pokračování, si z dětství trochu pamatuju, myslím, že se doma objevoval, jeho název byl dobré chucpe.

27.12.2023 5 z 5

Čajovna v Tokiu Čajovna v Tokiu Julie Caplin

hledala jsem oddychové čtení mezi jinými žánry a natrefila jsem na tuto autorku. Vývoj knížky je předvídatelný, ale popis Japonska se mi líbil. Konečně jsem se podívala, jak vypadá Šibuji, když už jsem to neudělala u knížky Probudím se na Šibuji (která rozhodně stojí za přečtení).

15.08.2023 3 z 5

Výměna Výměna Jana Javorská

Ehm, toto čo je? Kdyby to byl aspoň erotický román, ale ono to není ani to! Přečetla jsem to celé, ale slovy klasika jen proto, abych zjistila, jestli druhá půlka bude stejně slabá, jako ta první. Byla, dokonce snad ještě slabší. Mám pochopení pro nenáročné oddychové čtení, ostatně proto jsem se k tomuto literárnímu skvostu dostala, ale musí to být aspoň solidně řemeslně napsané. Editora to čtení taky zjevně nebavilo, pokud tedy vůbec nějaký byl.

15.08.2023 odpad!

Panenka Panenka Věra Kadlecová

zajímavý příběh, i když s postavou Evy úplně nesympatizuji, protože závislost na drogách odsuzuji bez ohledu na údajné důvody a považuji ji za osobní slabost; ale pravda je, že Eva je v jistém smyslu velmi slabá a měla se vzepřít svému okolí dříve, a to platí nejen pro vztah k rodičům, ale i manžela a posléze pro Richarda.

Rozhodně dobré čtení.

18.08.2022 4 z 5

Nalož to: Kujme pi©kle v kuchyni Nalož to: Kujme pi©kle v kuchyni Daniela Turecká

musím říct, že mě knížka zklamala. Recepty jsou možná dobré, ale ocenila bych, kdyby místo fancy názvů autorka zvolila takové, že už právě podle názvu poznám, co budu nakládat. Další věc je, že autorka je asi fanynkou produktů ze Sedlčan a v knize se na ně soustředí. Nechme stranou, že už se tam nevyrábí, horší je, že pracuje se sýry, které samy o sobě už se nevyrábí. Jakože ne, že by to nešlo nahradit, ale je to škoda, ani není uvedena alternativa, která bude chuťově taky ladit s použitými surovinami. A to je poslední věc - bylo by fajn používat především dostupné suroviny, nikoliv muset navštěvovat speciální obchody (např. UK omáčka a podobně).

18.07.2022 2 z 5

Této tiché noci Této tiché noci Mari Jungstedt

Oddechová detektivka na čtení u vody, párkrát jsem u toho usnula, což se mi u detektivek lepších nestává :-)

13.07.2022 2 z 5