LiLinka LiLinka komentáře u knih

Život za oceánem Život za oceánem Dominika Valentová

Wow! Krásná prvotinka.

Kniha mě zaujala v rámci představení novinek u CooBoo a jsem nesmírně ráda, že jsem si ji "ještě za tepla" pořídila do své knihovničky a přečetla si ji.

Doporučila bych ji všem, kteří hledají vnitřní pošťouchnutí k něčemu, co chtějí realizovat, ale pořád vidí nějaká "ale"...

Moc se mi líbilo vylíčení bostonského života, míst a celkové atmosféry města. Je mým snem ho navštívit už delší dobu a ta pozitivní atmoška mě úplně nahlodala... :)

Hlavní hrdinka (autorka) je sympatická, jde si za svým snem a i když se necítí zrovna komfortně a šťastně, tak se nevzdává... :)

12.06.2021 5 z 5

Instant karma Instant karma Marissa Meyer

Čekala jsem nenáročnou oddechovku, u které si odpočinu a stránky budou mizet pod rukama jedna za druhou. Bohužel se tak nestalo a Instant karma mě vehnala do čtecí krize.

Děj nezáživný a že by se odehrávala ta v názvu zmíněná instant karma, no bohužel ne... Kniha by možná mohla bavit tak desetileté až třináctileté děti, to jo...

07.06.2021 2 z 5

Spolu a každý zvlášť Spolu a každý zvlášť * antologie

Sbírka povídek, která vám i navzdory tématu lockdowmu a koronavirové krize vytvoří úsměv na tváři. Nabídne nám příběhy, kde hlavní roli hraje láska (LGBT friendly ) , štěstí a pohoda, i když doba je jaká je.

Nejvíce se mi líbily povídka Jednou a Doručeno s láskou.

Určitě doporučuji.

03.05.2021 5 z 5

Vesmír je ženatý Vesmír je ženatý Karin Krausová

Jmenovkyně autorka i hlavní hrdinka, lecčím podobná, ale s hlavní "myšlenkou" ohledně mužů nikoliv. Příběh nenáročný, čte se rychle, nic moc nepředá, ale oddechovka fajn.

28.04.2021 3 z 5

Za pět let Za pět let Rebecca Serle

Podle anotace a recenzí od prvních čtenářů jsem čekala přeslazenou romanťárnu, fell good příběh, který slupnu jako malinu a odpočinu si u ní.

Ze začátku to tak vypadalo a já byla spokojená. Jenže pak přijde nečekaný zvrat a zrovna vesele se to nečte. To už jsem hltala jednu stránku za druhou, jenom abych se dozvěděla, jak to nakonec dopadne. No, pobrečela jsem si...

24.04.2021 4 z 5

Mačací kožuch a ťava pri Čínskom múre Mačací kožuch a ťava pri Čínskom múre Dominika Sakmárová

Dominiku jsem nejprve začala sledovat na Instagramu, kde mě zaujala svými příběhy a zajímavostmi z Jižní Korei, kde momentálně žije. Až tam jsem zjistila, že napsala knihu a zrovna vyšel druhý dotisk. Hned jsem ji musela pořídit a přečíst.

Nelituji, je to skvost. I když je ve slovenštině, četla se mi úplně sama. Povídky jsou psané čtivě, zajímavě a hlavně vtipně. Určitě doporučuji.

PS: V jedné povídce najdete krásnou ukázku toho, jak Taiwainci nosili roušky i před covidem a dokonce to považovali nejen za nezbytnost při nemoci, ale i za módní doplněk.

21.04.2021 5 z 5

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

Hotýlek na Islandu je moje čtvrtá přečtená kniha od Julie Caplin. Zdála se mi zatím nejslabší, možná díky tomu, že se děj odehrává primárně v hotelu a nevnese nás tolik do islandské přírody, jako tomu bylo u ostatních romantických útěků. Tři z pěti hvězdiček.

17.04.2021 3 z 5

Štěstí v lásce Štěstí v lásce Kasie West

Madeleine, holka, jejíž jméno se čte francouzsky, i když žije v Kalifornii. Pilná studentka posledního ročníku střední školy, toužící se dostat na prestižní univerzity, ale ví, že bez stipendia si o tom může nechat zdát. A pak na svoje osmnáctiny vyhraje v loterii...

Od Kasie West jsem četla už lepší knihy, als i tak se mi líbila a četla se rychle. Romantická linka tu není to hlavní a to cením. Setha si sice zamilujete, ale spíš jeho myšlení a postoj k životu, než vzhled, na ten se tu (výjimečně) nehraje...

08.04.2021 3 z 5

Věřit znovu Věřit znovu Mona Kasten

První díl této série o Allie a Kadenovi jsem si zamilovala a tohle volně navazující pokračování o její nejlepší kamarádce Dawn mě opět nezklamal.

Hlavní hrdinka se chce stát spisovatelkou a námětem jejího dalšího románu je její vlastní životní příběh. Romantická linka a její konec je od začátku jasná, ale to nic nemění na tom, že jim fandíte a baví vás od začátku do konce.

02.04.2021 5 z 5

Pláž v Chorvatsku Pláž v Chorvatsku Julie Caplin

Moje čtvrtá přečtená kniha ze série romantické útěky byla opět lahoda. Čte se sama, vykouzlí vám úsměv na tváři a příjemně navodí pocit sluníčka, moře a dovolené. Teď je to zaručeně to, co každý z nás potřebuje aspoň v těch představách.

28.03.2021 5 z 5

Objekty v zrcadle jsou blíž, než se zdají být Objekty v zrcadle jsou blíž, než se zdají být * antologie

Sbírka povídek, kterou si jednou budou číst naše děti s údivem, jak to vlastně v tom roce 2020 vypadalo.

Příběh Jiřího Janků mě zaujal nejvíce, i když byl pro mě emočně nejnáročnější, určitě i díky tomu, že se jeho děj odehrával v mém rodném kraji.

Určitě doporučuji.

23.03.2021 5 z 5

Božský hráč Božský hráč Christina Lauren

Tento díl Božského byl zatím asi nejslabší, skoro žádný děj... kdybychom se na konci nedozvěděli novinku o předchozí hlavní hrdince, tak by se tam nestalo vlastně nic, kromě touhy jednoho po druhém, bez toho, aby si přiznali, že se milují.

19.03.2021 2 z 5

Průvodce pro vysoce citlivé lidi - Jak prožít šťastnější a vyrovnanější život Průvodce pro vysoce citlivé lidi - Jak prožít šťastnější a vyrovnanější život Judith Orloff

Měla jsem od knihy přehnané očekávání a to bohužel nebylo naplněno. Některé myšlenky jsou zajímavé, ale ve většině případů je to opakování buď zbytečností nebo ezo keců. Američanům možná může otevřít oči ve smyslu slow living apod., ale pro mě nic převratného.

17.03.2021 2 z 5

První opravdový polibek První opravdový polibek Kasie West

Autorku mám moc ráda a vše, co jsem od ní doposud četla mě hodně bavilo. I když toto byl za mě nejslabší příběh a vlastně byl o ničem. Nebylo zde moc napětí a neočekávaných scén, ale i tak byla kniha milá a četla se hezky. Doporučuji, pokus máte v knihovně a chcete si dopřát něco nenáročného.

09.03.2021 3 z 5

Netěhotná Netěhotná Jenni Hendriks

Nelehké téma zpracované do vtipného teenage příběhu. Rozhodnutí by mělo být vždy na ženě (dívce) a to je poselstvím celého příběhu. Vtipné, svižné, hezky se čte. Doporučuji. :)

05.03.2021 3 z 5

Ukradený příběh Ukradený příběh Elizabeth Coleman

Nenáročné odpočinkové čtení. Příběh má spád, i když je vlastně od začátku jasné, jak to celé dopadne. Bavilo. :)

26.02.2021 4 z 5

Božský cizinec Božský cizinec Christina Lauren

Za mě trošku slabší než první díl, ale jako odpočinkové čtení dobré. :)

16.02.2021 2 z 5

Božský bastard Božský bastard Christina Lauren

Příběh vlastně o ničem, "děj" vlastně jen vyplňoval mezery mezi milostnými scénami. Ale četlo se to rychle a jako oddychovka ujde. Další díly si pravděpodobně přečtu. :)

31.01.2021 2 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Podle ohlasů jsem čekala něco víc. Moc mě nebavila, děj se táhnul, neměla jsem vůbec chuť ji číst dál a kdo je vrah jsem sice nepoznala, ale ani mě to vlastně nezajímalo... dočteno, ale za mě nedoporučuji.

21.01.2021 2 z 5

Láska online Láska online Penelope Ward

Když jsem knihu začala číst, nenapadlo by mě, jaký příběh se v ní skrývá. Milostných scén popsaných velmi detailně je tam dost, ale hlavní příběh je nečekaně silný. Ryder mi ze začátku nebyl moc sympatický, ale ke konci jsem ho milovala za to, jak se k Eden choval. Sice se takový konec stává téměř jen v pohádkách, ale je to nadějeplné. Jako oddechovku doporučuji.

06.01.2021 5 z 5