lidunka1 lidunka1 komentáře u knih

Musím tě zradit Musím tě zradit Ruta Sepetys

Po přečtení této knihy jsem si půjčila knihu o rumunské historii a životopis Causesca.

26.10.2022 5 z 5

Bůh své bitvy neprohrává Bůh své bitvy neprohrává Vojtěch Kodet

Otce Vojtěcha trochu znám. Autor se umí tázat a to je velmi cenné. Překvapilo mě, do jakých detailů si Vojtěch pamatuje svůj život. Oslovilo mě, že je schopen sebereflexe a to jako málokdo. Tyto rozhovory jsou čtivější než leckterý román. A také zde čtenář najde mnoho podnětů pro vlastní duchovní život.

17.06.2022 5 z 5

Noční vlaky Noční vlaky Barbara Wood

Kniha je výborně napsaná. Čte se jedním dechem. Potěšilo mě, že je věnována Janu
Pavlu II. Poláci jsou statečný národ. A překvapilo mě, že se B. Woodová dala na toto těžké téma.

01.01.2022 4 z 5

Ztracené světlo Ztracené světlo Jill Santopolo

Líbilo se mi hlavně proto, že velmi konvenuje s mým životem. Někdy vám nějaký člověk vypálí do srdce cejch, žijete s jizvou, nějak to jde, ale jizva zůstává. Pobrečela jsem si a hlavní hrdince velmi rozumím.

30.07.2019 5 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Knížka mě uchvátila.

21.06.2019 5 z 5

Falešní hráči Falešní hráči Zdena Frýbová

Byla jsem fascinovaná bohatostí autorčina jazyka. Někdy mi to přišlo až příliš květnaté, ale v podstatě to byl balzám na duši v dnešní době zkratek. Příběh se mi líbil a donutil mě se zamyslet.

09.11.2017 4 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Kniha mě dostala. Autorka píše výborně, nelíčí zbytečně žádná zvěrstva, dokáže vykreslit postavy. Knihu jsem přečetla za dva dny a určitě se chci dozvědět něco víc o tom, co Hitler udělala s pobaltskými státy. My v Čechách bojovali s Hitlerem, oni s dvěma tyrany.

16.07.2017 5 z 5

Svatojánské ořechy Svatojánské ořechy Lenka Chalupová

Velmi čtivé kniha, barevné a těžké lidské osudy. Komunistické básničky, který se dnes člověk směje, láska i zrada, chudoba i bohatství, zrození i smrt. Bravurně napsáno.

13.11.2023 5 z 5

Páté jablko Páté jablko Lenka Chalupová

Kniha je výborně napsaná. Roky po válce byly opravdu šílené. Komunisté rozeštvávali, rodiny byly rozdělené. Příběh je velmi věrohodný. Určitě si přečtu od autorky další knihy.

22.09.2023

Vyměnit vodu květinám Vyměnit vodu květinám Valérie Perrin

Kniha mě úplně dostala. Občas jsem se trošku ztrácela v časových liniích. Ač nejsem správkyní hřbitova v mnohém rezenovala s mým životem.
"Umlčená slova budou uvnitř nás řvát."
Ta kniha se dotýká srdce. A občas ho probodne.

26.03.2023 5 z 5

Chci tě mít ve skříni Chci tě mít ve skříni Simona Votyová

Znáte to, když knížka rezonuje s tím, co prožíváte a vás to úplně šokuje? Kniha je o obyčejném lidském životě. Mám ráda dobře napsané knihy o lidském žití, vztazích, trápeních. Mohlo by se zdát, že těch průšvihů a trablí je v knize až moc. Ale čím jsem starší, tím víc pozoruju a žiju, že to možné je. Autorka umí.

16.01.2023 4 z 5

Olivovník Olivovník Lucinda Riley

Ano, je to červená knihovna. No a? Autorka píše tak poutavě, že jsem byla s nimi na Kypru, pila víno, plavala v bazéně nebo tančila jako baletka. L.Riley prostě umí a je radost nechat se vtáhnout do děje a pobyt tam.

15.06.2022 5 z 5

Nebe nad Perninkem Nebe nad Perninkem Štěpán Javůrek

Autorova čeština mi nesedne. Stavba věc, stylistika. Odkládám. Na mě to působí podobně jako když si dám jídlo a nechutná mi.

10.06.2022 2 z 5

Hodná sestra Hodná sestra Sally Hepworth

Kniha je velmi napínavá a čte se hedním dechem. Manipulativní Rosa je vylíčena skvěle.

28.04.2022 4 z 5

Poupátka Poupátka Hana Lehečková

Kniha je opravdy syrová. Víc než pedofilní vedoucí dramaťáku na mě působila celková šeď života. Ty příšerné vztahy v rodinách, neschopnost komunikace. Vyrostla jsem v rodině, kde jsme se měli rádi a v komunitě, kde se pěstovaly hezké mezilidské vztahy. Knihu nedoporučuju číst slabším povahám a lidem se sklonem k depresím.

26.12.2021 3 z 5

Autorka má dar používat krasniu češtinu. Na příběhu mě fascinovalo, jak si hlavní hrdinka Blanka dokázala jít za svým, nedbala na konvence a byla sama sebou. Zároveň jsem si znovu uvědomila v kolika totalitách a hrůzách vyrůstali lidé narození na počátku 20.století, co všechno museli vydržet. A celou knihou se proliná motiv veliké lásky.

25.11.2021 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Kniha je výborně napsaná. Mrazilo mě z ní. Nemohla bych takové knížky číst často.

04.02.2020

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Teda, Petro, klobouk dolů. Už se mi dlouho nestalo, abych knížku přečetla za tři dny.
Lída

06.11.2019 5 z 5

Hluchavky Hluchavky Luboš Panda (p)

Z knihy jsem se dozvěděla mnoho nového o životě neslyšících. Těším se, že udělám
v knihovně čtenářskou dílnu a použiju knížku Hluchavky .

05.03.2019 5 z 5

Knihonoš Knihonoš Carsten Henn

Kdo milujete knížky a potřebujete pohladit, určitě si ji přečtěte.

05.09.2022 4 z 5