levánoha levánoha komentáře u knih

Závislá na tobě Závislá na tobě Laurelin Paige

Přesně tak, pěkná oddechová knížka, místy truchu klišé (děsně bohatý chlap, chudá naivní holka, orgasmy jeden větší než druhý, obří penis a pod.) Jediné, co mě trochu zklamalo je velká podobnost s padesáti odstíny šedi, ale jinak jako oddychovka pro nás matky na mateřské to bylo pěkné čtení. Také jsem za poslední dobu hltala samé detektivky a psychothrillery a tohle bylo příjemné zpestření. Určitě si přečtu i další dva navazující díly.

13.08.2016 5 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Svým způsobem úžasná a nezapomenutelná kniha s velmi silným příběhem. Přečetla jsem takových už vícero, ale tato ve mně zanechala hlubokou stopu.
Nikdy z hlavy nedostanu vyprávění o botách na kraji Dunaje, o pláči dítěte v rouře u řeky a o dvou sestřičkách - dvojčatech.
Trochu mi na konci knihy schází popis toho, jak se Viola v poválečném období vracela zpět k "normálnímu" životu, jak se stala matkou a jak dokázala vůbec začít znovu žít.

02.01.2019 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Jedním slovem - nádhera. Knížka je psaná skvělým stylem, nemohla jsem se od ní odrthnout. Vyvolávala u mě zvědavost, smích, napětí a také slzy. Přestože se konec dal lehce předvídat, pořád jsem doufala... Dávám plný počet hvězdiček a určitě mrknu i další knihy od této autorky.
Musím říct, že film knize nesahá ani "po kotníky". Představivost, jakou zažíváte pouze při čtení knihy vám žádný film nedovolí. Nejvíc mě na filmu zklamala velmi, ale opravdu velmi přehnaná obličejová mimika Louisy a také vzhled Willa, vůbec mi nebyl sympatický.

21.06.2016 5 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Az na pár vtipných hlášek to byla jedna obrovska nekončící nuda. Škoda mého drahocenného času... Hartl mě tentokrát zklamal. Reklama a propagace knihy byla obrovská, ale kniha si to podle mě nezaslouží. Nesplnila mé očekávání ani z poloviny.

01.02.2019 1 z 5

Krotitel Krotitel Camilla Läckberg

Asi budu jediná, ale mně se kniha nelíbila. Četla se dobře, to jo, ale po obsahové stránce nic moc. Do tří čtvrtin to šlo, ale jak se to začalo pomalu rozmotávat, kdo je vrah, tak mi přišlo, že tím víc se to zamotává. Těžko uvěřit, že se všichni "ti zlí" celou dobu tak dobře přetvařovali a žili v očích ostatních normální životy, že si nikdo ničeho nevšiml. Na konci se čtenář stejně nedozví, co se stalo s dalšími oběťmi, ani kde jsou. Je to prostě mišmaš.

16.10.2017 2 z 5

Neviditelná zranění Neviditelná zranění Věra Fojtová

Pěkná knížka, ale znova bych ji asi už nečetla. Ne proto, že by byl její obsah zase až tak hrůzostrašný, ale četla jsem na téma holokaustu daleko lepší knihy. Příběh Rút byl zajímavý a člověka lehce vtáhl do děje, ale příběh Ervína mě vůbec nezaujal. Nevím proč je v popisu knihy napsáno "Jen on totiž zná své strašlivé tajemství". Mně na něm nic zase až tak strašlivého nepřišlo, oproti tomu, co musela prožít na vlastní kůži Rút a čeho byl Ervín ušetřen. Navíc by mi bohatě stačilo, kdyby kniha končila vyprávěním Rút. Nevím proč autorka knihu tak natahovala a přidávala za každou cenu i příběh Ervína, který byl nezáživný. Nakonci knihy jsem byla velmi zklamaná zjištěním, že životy Rút i Ervína spolu vlastně vůbec nesouvisí.

16.05.2016 3 z 5

Já, Poutník Já, Poutník Terry Hayes

Kniha mě vůbec, ale vůbec nechytla.

04.05.2016 1 z 5

Vážka Vážka Michel Bussi

Po dlouhé době pekná oddechová knížka se zajímavým dějem. Také jsem ji jako ostatní tady přečetla jendím dechem, děj má rychlý spád a nutí vás tak číst dál a dál. Určitě doporučuji přečíst.

04.05.2016 5 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Po dlouhé době výborná kniha. Opravdu moc mě bavila. Přirozený humor, žádné tlačení na pilu. Sympatičtí hrdinové - osud každého z nich mě zajímal od začátku, až do konce. Text na sebe krásně navazoval, žádná nudná a hluchá místa. Knihu se snad ani nedalo odložit.

06.07.2018 5 z 5

Ví o tobě Ví o tobě Sarah Pinborough

Pro mě je kniha jedno VELKÉ zklamání. Opět mám výčitky, že jsem věnovala tolik času čtení takové blbosti a nemám uklizeno a uvařeno ;-) A tohle není thriller, ale spíš něco mezi fantasy...

02.03.2018 1 z 5

Kdo miluje nejvíc Kdo miluje nejvíc Tess Stimson

Pěkný příběh s bohužel velmi laciným a uspěchaným závěrem. Opakování některých situací bylo na jednu stranu fajn (jiný úhel pohledu), ale na druhou stranu jsem již známé řádky přeskakovala. Konec byl vyumělkovaný až hrůza a zbytečně vyhrocený. Velmi mě na konci mrzelo, že se čtenář už nedoví, jak to dopadne s Xanem!

10.10.2017 3 z 5

Touhy Touhy Táňa Keleová-Vasilková

Za mě, nic moc kniha. Hlavní hrdinka má ale fakt koule...nechat se dvakrát za život zbouchnout, to se jen tak někomu nepodaří. Zajímavé je i to, že matka, která do tří čtvrtin knihy nemůže sama bez doprovodu ani do sámošky na rohlíky, chodí na konci knihy klidně sama s vnukem ven. Myslím, že tolik zázraků jako tady (aby všechno dopadlo dobře), se v životě nestává....

07.08.2017 2 z 5

Skryté zlo Skryté zlo Sandra Brown

Moc pěkná knížka, přečetla jsem ji jedním dechem. Sympatické hlavní postavy, žádné natahování a zbytečné odbočky, trocha romantiky a překvapivý závěr. Za mě plný počet hvězdiček a objevená nová zajímavá autorka.

04.12.2016 5 z 5

Holka pro všechno Holka pro všechno Charlotte Roche

Proboha lidi, hlavně to nečtěte, je to ztráta času... Kniha je vlastně o ničem, nemá ani příběh, na konci jsem se sama sebe ptala, sakra o čem to vůbec bylo? Hlavní hrdinka je nechutná ženská, krkavčí matka, líná, má doma malé dítě, které zapomíná nakrmit, zapomíná ho samotné doma, chlastá, frčí si na kokainu... Už na začátku knihy mě napadlo, jestli nemá opravdu nějakou poruchu osobnosti, protože takhle se normální člověk opravdu nechová a ty její neustálé monology a samochvála. Nebo má asi nějakou poruchu sama autorka, protože jak jinak by někdo dokázal vyplodit z hlavy takový mišmaš?

05.11.2016 odpad!

Marta v roce vetřelce Marta v roce vetřelce Petra Soukupová

Marta? Noční můra každého rodiče. Domluvy, zákazy a výhrůžky rodičů vystřídá jejich naprostá beznaděj. Ne vždy dítě vyrůstá v to, kým chceme aby bylo... a přijmout to je někdy velmi obtížné. Podle mě Marta hnila zaživa a pokud by příběh pokračoval, nemám iluze o jeho dobrém konci.
Na styl psaní jsem si musela pár stránek zvykat, ale knihu hodnotím kladně. Hodně jsem se u ní zamýšlela. Někdy se zde prolínaly mé vzpomínky z mládí.

10.04.2021 4 z 5

Papírová labuť Papírová labuť Leylah Attar

Začátek knihy mě bavil, ale potom už to šlo jenom z kopce. Thriller se proměnil v romantickou slátaninu, kde jeden druhého chvíli chtěl, pak zase nechtěl a pořád dokola. Autorka chtěla zřejmě sedět jedním zadkem na dvou židlích, a to obvykle nedopadá dobře...

12.12.2017 3 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Chris jako vždy nezklamal. Nastavil laťku vysoko a co čekáte, to také dostanete. Akorát si čím dál tím víc všímám pravopisných chyb v jeho knihách, obzvláště předložek s a z, to je trošku trapas...

09.11.2017 5 z 5

Hovor se smrtí Hovor se smrtí Chris Carter

Super kniha, pro mě prvotina od tohoto autora a moc mě bavila, pěkně to odsýpá. Příběh je rozdělený do kratičkých přehledných kapitol, sympatické postavy detektivů, žádné další zbytečné postavy a uhýbání od hlavní linie, prostě krása. Po dlouhé době konečně knížka, co mě pohltila a bavila od začátku dokonce, přečtená jedním dechem za dva dny. Autora zařazuji mezi mé oblíbené a vrhám se na další jeho knihu.

26.10.2017 5 z 5

Jeden plus jedna Jeden plus jedna Jojo Moyes

Ufff to byla teda nuda. Divím se, že jsem to vůbec dočetla, asi stokrát jsem knížku chtěla odložit. Po přečtení skvělé "Než jsem tě poznala" bylo tohle od Jojo hodně slabé.

09.12.2016 2 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Popravdě...nějak nechápu ty ódy na tuto knihu, připisuju to asi tomu reklamnímu boomu. Za mě nic moc kniha. Hlavní hrdinka nesympatická, v mnoha ohledech nechutná jak svým chováním, tak i vzhledem a celkově životním stylem. Musím říct, že kniha pro mě byla velkým zklamáním. Čekala jsem mnohem, ale mnohem víc. Ale přece jen něco jsem si z této knížky odnesla - ponaučení, že ne každá knížka s nápisem "bestseller" stojí opravdu za přečtení. Příště se už snad nenechám strhnout davovým šílenstvím ;-)

07.08.2016 2 z 5