Lenni_3006 Lenni_3006 komentáře u knih

Sedm sester Sedm sester Lucinda Riley

Príbeh o najstaršej zo siedmych sestier je vynikajúco prepracovaný, človeka vtiahne a nepustí. Dávno sa mi nestalo, že by ma príbeh takto "rozcítil". Veľmi ma bavilo ako sa autorka opierala o fakty a reálne historické postavy. Vrelo pri čítaní odporúčam si do pozadia pustiť skladby, ktoré sa v knihe spomínajú, atmosféra dostane úplne iných rozmerov.

27.01.2021

Končí sa to nami Končí sa to nami Colleen Hoover

Moje prvé stretnutie s autorkou a je to fajn. Možno som čakala viac, ale okrem podivného začiatku knihe nemám čo vytknúť. Možno len to, že bola mierne predvídateľná, no nevadilo mi to. Pokračovanie som prečítala okamžite a úprimne? Bavilo ma viac ako prvá kniha, takže odporúčam. Obe knihy odporúčam.

29.08.2023 4 z 5

Atlas: Príbeh tatka Slaného Atlas: Príbeh tatka Slaného Lucinda Riley

K príbehu tatka Slaného som pristupovala s očakávaním ale aj obavami - predsa to nakoniec napísal Harry, nie jeho mama (aj keď to nie je také čierno-biele, ako som to napísala). Po prvých asi 200 stranách som si uvedomila, že sa mi kniha číta veľmi jednoducho a dej plynie prirodzene. Nepocítila som dokonca takmer žiadnu zmenu v štýle písania - dôkaz, že Harry je skutočne synom svojej matky a jeho talent je neodškriepiteľný.
Odpovede som dostala, emočne som po dočítaní posledných strán zostala absolútne zlikvidovaná a uspokojená. Príbeh, s ktorým som strávila celé roky dostal koniec a jeho posledná kniha ani náhodou nezaostáva za jej predchodkyňami (u mňa sa napríklad zaradila medzi 3 najobľúbenejšie knihy z celej série). O posolstve, ktoré sa nesie celou sériou ani nehovorím. Určite som Atlasa nečítala naposledy :)

19.05.2023 5 z 5

Polnočné slnko Polnočné slnko Stephenie Meyer

Perfektná. Či sa oplatí čítať niekomu, kto má prečítanú celú sériu, videl filmy a príbeh pozná naspamäť? Áno, MÁ! Táto kniha vnesie do celého príbehu úplne iný pohľad, ktorý stojí za to poznať ho. Osobne som práve vďaka Twilight ságe začala čítať a celý tento príbeh mi už dávno prirástol k srdcu. A keď som teraz čítala Edwardov pohľad na vec, bolo jasné, že tá zamilovanosť spred niekoľkých rokov bola oprávnená. Navodí v človeku chuť znovu si prečítať všetky knihy a prežiť to celé znovu :)

Umelkyňa s henou Umelkyňa s henou Alka Joshi

Kniha Umelkyňa s henou je jedna z tých kníh, ktoré sú napísané nenásilne. Príbeh plynie veľmi prirodzene, neobsahuje žiadne zbytočne umelé a nadsadené zvraty, a napriek tomu je chytľavý. Absolútne nemám čo vytknúť, príbeh je naozaj veľmi zaujímavý a v istých smeroch i mierne poučný (ale to môže byť iba môj subjektívny pohľad :) ). Spôsobom, akým autorka viedla príbeh, si ma získala. Hodnotné dielo, ktorých si vo svojej knižnici najviac cením. Vrelo odporúčam.

Pýcha a predsudok Pýcha a predsudok Jane Austen

Prekrásny príbeh. Spôsob, akým autorka píše je veľmi špecifický, nenechá čitateľa oddýchnuť - kniha neobsahuje "prázdne" alebo "oddychové" kapitoly; v príbehu sa neustále niečo deje. Najlepšie prečítať PRED pozretím filmu :)

26.08.2020 5 z 5

Búrková sestra Búrková sestra Lucinda Riley

Po prvej knihe zo série, som mala vysoké očakávania a nebola som sklamaná. Pri čítaní sa striedali hádam všetky emócie - smiala som sa, plakala som, tešila a hnevala,.. skrátka všetko to, čo by správna kniha mala v čitateľovi vyvolať. Nechýbalo mi vôbec nič, určite nešlo o slabšie pokračovanie. Ide sa na ďalšiu :)
PS: veľmi som sa potešila hudobnej stránke knihy - čo som vnímala už pri prvej (aj keď pri tejto viac), vrelo odporúčam púšťať si skladby, ktoré autorka v texte spomína.

04.09.2021 5 z 5

Príbeh, ktorý - v mojom prípade - absolútne nepatrí medzi tie oddychové, za jedno poobedie zhltnuté. Ťažké čítanie, často s niekoľko dňovými pauzami, než som ju mohla opäť vziať do rúk. Tak či tak, silno odporúčam, vie dať veľmi veľa.

05.01.2021 5 z 5

Nemali by sme Nemali by sme Vi Keeland

Jednoznačne chytľavé, príjemné a oddychové čítanie.

26.08.2020 4 z 5

Kráľovstvo tela a ohňa Kráľovstvo tela a ohňa Jennifer L. Armentrout

Čo sa tejto série týka, mám pocit, že čím viac čítam, tým je to lepšie a pútavejšie. Odmietala som pustiť knihu.

Každé ďalšie leto Každé ďalšie leto Carley Fortune

Krásny príbeh plný všetkého, čo som od neho očakávala, veľmi dobre sa čítal, odporúčam.

16.07.2023 5 z 5

Koruna z pozlátených kostí Koruna z pozlátených kostí Jennifer L. Armentrout

Z tejto série zatiaľ najlepšia kniha. Prvú polovicu som mala problém prestať čítať, autorka nedala ani chvíľu vydýchnuť a nebol priestor pustiť knihu. Užila som si to

Z krvi a popola Z krvi a popola Jennifer L. Armentrout

Super čítanie. Kniha je napísaná pútavo, veľmi príjemne sa číta. Jediné, čo by som prvej knihe tejto série vytkla je podobnosť s inými fantasy príbehmi.

29.08.2023 4 z 5

Začína sa to nami Začína sa to nami Colleen Hoover

Prvu knihu som precitala za tri dni. Túto za menej ako 24 hodin odkedy som ju kupila. Citam komentare ku knihe a velmi sa cudujem, pretoze mne osobne sa pokracovanie pacilo viac, ako prva kniha. S autorkou som sa pri tychto knihách stretla prvy raz - a nie posledny -, neviem teda aky styl pisania inak ma. Pribeh sa mi ale velmi pacil, druha cast specialne.

29.08.2023 5 z 5

Keď sme verili na morské panny Keď sme verili na morské panny Barbara O'Neal (p)

Príjemné čítanie, miestami asi ťažšie, ale nakoniec presne TO som od príbehu očakávala. Záver by som prijala možno trochu.. zaujímavejší (?). Inak dobré a odporúčam.

19.03.2023 4 z 5

Osud nevyjednáva: Klient môjho šéfa Osud nevyjednáva: Klient môjho šéfa Michaela Zamari (p)

Príbeh čitateľa „vcucne“ a už nepustí. Je príjemne a veľmi dobre napísaný; je pútavý, krásne romantický, šteklivý, miestami úsmevný až komický. Autorka svojím spôsobom písania dopraje čitateľovi skutočne širokú škálu pocitov, pri ktorých sa strany čítajú samé. A samozrejme, o zamilovanosti do hlavnej mužskej postavy hovoriť ani nemusím. Odporúčam všetkými desiatimi.

16.02.2021 5 z 5

Omega Omega Jasinda Wilder

Séria Alfa je vynikajúca, no mne osobne sa viac páčila séria Madam X. Napriek tomu túto sériu odporúčam, ide o napínavé a zaujímavé čítanie.

Beta Beta Jasinda Wilder

Margaréta biela Margaréta biela Petra Nagyová

Táto kniha nepatrí ani medzi moje topky, ani medzi najlepšie či najpútavejšie napísanú knihu, akú som kedy čítala, no jednoznačne patrí na pomyselný zoznam TOTO BY SI MAL PREČÍTAŤ KAŽDÝ. K záveru knihy padlo niekoľko sĺz. Autorke, pani Helene a jej synom ďakujem za každú stranu, za každú myšlienky, ktorú do knihy vložili.

05.01.2021 5 z 5

Alfa Alfa Jasinda Wilder