Margaréta biela přehled

Margaréta biela
https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/405571/bmid_margareta-biela-JDo-405571.jpg 4 10 10

Príbeh dievčaťa z druhého slovenského transportu do Osvienčimu Margaréta biela je príbehom Heleny Weinwurmovej, ktorá sa 27. marca 1942 ocitla spolu so sestrou Aničkou medzi 703 mladými dievčatami v druhom slovenskom transporte do Osvienčimu. Je to príbeh mladého dievčaťa, ktoré dospievalo v ženskej časti nacistického koncentračného tábora Auschwitz - Birkenau. Helenin príbeh prináša svedectvo doby, ktorá sa môže kedykoľvek zopakovať a ktokoľvek z nás sa v nej môže stať nežiaducim. Hovorí o tom, aký dopad môžu mať naše osobné príbehy a tragédie na životy druhých, predovšetkým na našich najbližších a na ďalšie generácie. Odhaľuje bolestivé spomienky jednej ženy, neskôr matky, ktorá po skúsenosti koncentračného tábora nachádzala vzťah k samej sebe a hľadala svoje bezpečné miesto v spoločnosti. Helenino rozprávanie dopĺňajú spomienky jej synov Petra, Pavla a nevlastného syna Jozefa. Reflektujú svoje i mamine možné vyrovnávanie sa s tragédiou, akou bol holokaust. Texty citlivo spracovala Petra Nagyová.... celý text

Romány Literatura slovenská Biografie a memoáry
Vydáno: , Slovart (SK)

Margaréta biela , 2019

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Margaréta biela. Přihlašte se a napište ho.

Lenni_3006
05.01.2021 5 z 5

Táto kniha nepatrí ani medzi moje topky, ani medzi najlepšie či najpútavejšie napísanú knihu, akú som kedy čítala, no jednoznačne patrí na pomyselný zoznam TOTO BY SI MAL PREČÍTAŤ KAŽDÝ. K záveru knihy padlo niekoľko sĺz. Autorke, pani Helene a jej synom ďakujem za každú stranu, za každú myšlienky, ktorú do knihy vložili.

Silwia20
10.11.2019 4 z 5

Skvela kniha. Taka malicka, ale tolko toho vie povedat cloveku o casoch, ked fungovali tabory pod nazvom ,koncentracne,.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Margaréta biela v seznamech