Keď sme verili na morské panny přehled

Keď sme verili na morské panny
https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/496511/bmid_ked-sme-verili-na-morske-panny-VkP-496511.jpg 4 119 119

Josie Bianciová zahynula pred rokmi vo vlaku počas teroristického útoku. Navždy zmizla. Tomu verila jej sestra Kit, lekárka na pohotovosti v Santa Cruz. Stačilo však len niekoľko sekúnd, aby sa jej svet zrútil. Priamy prenos z požiaru klubu v Aucklande zachytáva ženu na pozadí dymu a trosiek. Jej podobnosť s Josie je neuveriteľná. A nezameniteľná. Spolu s ňou prichádza záplava emócií – smútok, strata aj hnev –, ktoré Kit chce potlačiť tým, že nájde sestru, ktorá zjavne všetkých oklamala. Po príchode na Nový Zéland Kit začína svoju cestu spomienkami na minulosť: na dni strávené na pláži so sestrou Josie. Na strateného dospievajúceho chlapca, ktorý sa stal súčasťou ich rodiny. A na traumu, ktorá poznačila Kit aj Josie na celý život. Ak sa teraz majú dve sestry opäť zblížiť, môže sa to stať len tak, že odhalia dávno pochované tajomstvá. Aby si znovu vytvorili vzťah, možno budú musieť stratiť všetko.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Aktuell

When We Believed in Mermaids , 2019

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Keď sme verili na morské panny. Přihlašte se a napište ho.

aralka
28.05.2024 4 z 5

Na pozadí skutečné tragické události - zemětřesení v roce 1989 Loma Prieta v oblasti San Francisca, které rozmetalo dosavadní životní jistoty dvěma sestrám /12 a 15 let/ se odvíjí příběh o tom, jak zvláštní extrémně volná výchova v dětství a nevšímavost rodičů, kteří měli radši sebe navzájem než své děti, může ovlivnit celý následující život.... připadá mi, že autorka hodně tlačí na pilu, pokouší se ze čtenáře vyždímat co nejvíce emocí....
pozor spoilery: čtenář musí strávit znásilnění devítiletého dítěte, dětský alkoholismus, drogy, teroristický útok, změnu identity, potrat, týrání a jizvy na těle i duši a pak se to autorka snaží vyvážit romantickými pasážemi, sjížděním mohutných mořských vln při surfování a popisy přírody v Californii a na Novém Zélandu...

ta linka o vraždě herečky Parkerové a jejím domě z 30.let tam byla jakoby uměle naroubovaná, moc tam neseděla a byla téměř zbytečná, podle mého názoru jí měla autorka více provázat s dějem nebo úplně vypustit... celé je to tak trochu ve stylu Jak pejsek s kočičkou dělali dort.. jako celek je ale kniha příjemně čtivá, psychologie postav je docela dobře zpracovaná ... a ještě chci poznamenat k českému názvu knihy, že "mermaids" jsou mořské panny a ne mořské víly :-)
K autorce se možná ještě někdy vrátím, až budu potřebovat zase vypnout mozek a u knihy si příjemně odpočinout..

Miro67
14.05.2024 4 z 5

" Naskytla se mi příležitost a já ji využila. Musela jsem ji zabít, nebo zemřít".
Život není procházka růžovým sadem a jeho start - dětství - se na něm podepíše měrou větší, než si uvědomujeme. Měly Kit s Jossie smůlu na nevšímavé rodiče nebo štěstí na přítele Dylana? Asi od všeho trochu. Že si každá pak našla tu svojí cestu ven je díky tomu, že i osud dává druhou šanci.

Květ
26.02.2024 5 z 5

Krásné čtení pro ženy, příběh (nejen) dvou sester, kdy vyprávění každé z nich tvoří jednu dějovou linku. Četl se mi velice lehce, i když obsahově není zrovna radostný, k odlehčení přispěje milostná linka. Je to kniha o starých křivdách, bolestných vzpomínkách, nelehkém dětství, kniha o hledání sebe sama, o odpuštění.

Knižní novinky (24. týden)

13.06.2021

Kniha Keď sme verili na morské panny v seznamech

v dalších seznamech7x