LenkaMacak LenkaMacak komentáře u knih

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Skvělá česká detektivka a moje první setkání s paní Klevisovou. Moc se mi líbilo, že kapitoly byly psány z pohledu různých osob. Vyšetřovatel i Julie mi byli moc sympatičtí, přála jsem jim šťastný konec. Musím říct, že do poslední chvíle jsem motiv ani vraha neodhadla. Určitě si přečtu i další díly. 4/5*

23.06.2023 4 z 5

Nikdo není sám Nikdo není sám Petra Soukupová

Mé první setkání s paní Soukupovou a určitě ne poslední. Kniha je skvěle napsaná, čte se neskutečné rychle, ani jsem nemrkla a už jsem byla v půlce. 5/5*

21.06.2023 5 z 5

Až ji najdou Až ji najdou Lia Middleton

Kniha se mi moc líbila, po delší době jsem u thrilleru neodhadla konec. Dávám 5/5*

08.06.2023 5 z 5

Škvíra Škvíra C. J. Tudor

Geniální! 5/5*

05.06.2023 5 z 5

Setkání se smrtí Setkání se smrtí Joe Simpson

Neskutečně syrový příběh, který jsem doslova zhltla. Obdivuju Joea za to, že v sobě našel tolik síly se dostat z hor, ale také za to, že se dokázal vrátit k lezení. 5/5*

04.06.2023 5 z 5

Vězeňkyně Vězeňkyně B. A. Paris (p)

Knihy od B. A. Paris jsem měla moc ráda a jakmile vyšla Vězeňkyně, tak jsem se do ní s nadšením pustila. Nadšení mne rychle zase opustilo, protože čtení to bylo hodně slabé. Všechny sympatické postavy umřely, únosce se dal vcelku rychle vyvodit a důvod únosu vlastně taky. Od půlky knihy to bylo o ničem. Jsem zklamaná a po další knize nejspíš už v budoucnu nesáhnu. 2/5*

02.06.2023 2 z 5

Tma Tma Jozef Karika

Nejspíš moje poslední kniha od pana Kariky. Trhlina mě nadchla, ale od té doby jsem neměla s jeho knihami štěstí. Příběh má dobrý nápad a velmi dobré vyústění, ale něco mi tam chybělo. Při konci jsem si říkala, co ještě se hlavní postavě může přihodit. 3/5*

01.06.2023 3 z 5

9. listopad 9. listopad Colleen Hoover

Na začátku jsem měla takové tušení stran zápletky a to se do puntíku vyplnilo. Čtivá kniha, ale za mě spíše slabší z děl Colleen. 3.5/5*

25.05.2023 3 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Až do posledních kapitol mi bylo jasné, co se stalo.. a pak všecko bylo jinak. Za ten konec přidávám jednu hvězdičku navíc, než jsem chtěla. 4/5*

24.05.2023 4 z 5

Vzpomínky na něj Vzpomínky na něj Colleen Hoover

Myslím, že po všech těch pozitivních ohlasech jsem čekala daleko víc. Nebylo to špatné, ALE. Pro mě zůstávají stále nejlepšími knihami Námi to končí a To nejlepší v nás.
3/5*

22.05.2023 3 z 5

U severní zdi U severní zdi Petra Klabouchová

Rozhodně kniha, kterou by si měl přečíst každý, myslím, že by měla patřit do povinné literatury na střední školy. Několikrát mě dohnala k slzám neskutečná krutost, které se člověk na druhém dokáže dopustit.
Děkuji autorce, že mi přiblížila osudy žen, o kterých jsem neměla ani ponětí. Doporučuji, dlouho mě kniha takto nezaujala. 5/5*

20.05.2023 5 z 5

Vetřelec Vetřelec Kristýna Trpková

Skvělý závěr série, velmi čtivý, napínavý, ale zároveň mi trošku zlomil srdce.. úplný závěr naprosto chápu, nikdo neví, jak by v takové situaci zareagoval. 5/5*

14.05.2023 5 z 5

Vesnice Vesnice Kristýna Trpková

I druhý díl se mi moc líbil, příběh měl spád, hezky ubíhal a do poslední chvíle jsem neměla ponětí, co se stalo. Nakonec to všechno hezky zapadlo i s tím zdánlivě nevyřešeným. 5/5*

12.05.2023 5 z 5

Stvůra Stvůra Kristýna Trpková

Velmi povedená detektivka od české autorky! Napínavá, měla spád, dobře se četla a dvojice vyšetřovatelů mi byla sympatická. Pachatele jsem odhadla poměrně rychle, ale smysl mi to dalo až mnohem později. Určitě se pustím do dalších dílů. 5/5*

08.05.2023 5 z 5

Kopírák Kopírák Sam Holland

Vzhledem k ne úplně dobrému hodnocení jsem od knihy měla malá očekávání, ale musím říct, že jsem byla příjemně překvapena. Sympatické postavy, děj hezky ubíhal i kvůli krátkým kapitolám. Pachatele jsem odhadla velmi rychle, ale pomocníka už ne. Nakonec jsem knihu zhltla během jednoho dne. 4/5*

06.05.2023 4 z 5

Host na večeři Host na večeři B. P. Walter

Jednohubka na jeden den, četla se velmi dobře, ale rozuzlení mě nijak zvlášť neuchvátilo. 3/5*

05.05.2023 3 z 5

Jediné pravé lásky Jediné pravé lásky Taylor Jenkins Reid

Úžasná kniha! Plná lásky, ale také bolesti kniha o ztrátě, smíření, ale také o tom, že čas všechny rány zhojí. A o tom, že i když někoho milujete ještě to neznamená, že je ten pravý.. 4/5*

04.05.2023 4 z 5

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

Kniha mne zklamala. Ze začátku se nic moc nedělo, ke konci příběhu umřela většina postav a navíc postava Josie není úplně sympatická. Na další díly se zatím vrhat nebudu. 3/5*

04.05.2023 3 z 5

Ďáblova cesta Ďáblova cesta Robert Bryndza

Další skvělá kniha od Roberta Bryndzy! Přesto, že jsem zápletku poměrně brzo vytušila, se mi kniha líbila a přečetla jsem ji jedním dechem. 5/5*

28.04.2023 5 z 5

Možná v jiném životě Možná v jiném životě Taylor Jenkins Reid

Příjemná oddechová kniha. Velmi se mi líbil nápad, že jedno zdánlivě nedůležité rozhodnutí je naprosto zásadní a ovlivní celý život včetně toho, s kým ho člověk stráví. 4/5*

27.04.2023 4 z 5