LenkaMacak LenkaMacak komentáře u knih

Neklidná krev Neklidná krev Robert Galbraith (p)

Já to miluju! Sama nechápu, proč mi tak dlouho trvalo se k této sérii dostat.
Do hlavní dvojice jsem se zamilovala stejně, jako do potterovského trojlístku.
Případ mě ihned vtáhl, byla jsem zvědavá, jak vše vyústí a doufala jsem, že Margotina rodina najde klid.
Počet stránek (nebo v mém případě hodin poslechu) příběhu rozhodně neubírá na poutavosti. Hned jdu na šestý díl. 5/5*

26.04.2024 5 z 5

Smrtící bílá Smrtící bílá Robert Galbraith (p)

Po třetím dílu, ze kterého jsem byla naprosto nadšená, byl tento trošku zklamáním. Velmi se těším, co dalšího Cormorana a Robin čeká, zvlášť teď, když se vrátila (ta otřesná) Charlotte. 4/5*

12.04.2024

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

Parádní druhý díl série, líbil se mi ještě více než první. Vraha jsem neuhodla, i když jsem si pak říkala, jak to bylo jednoduché! 4/5*

06.04.2024 4 z 5

Ve službách zla Ve službách zla Robert Galbraith (p)

SKVĚLÉ! Každý další díl série je lepší a lepší. Jsem ráda, že čtu, když je vydaných už šest dílů série, tudíž mě nečeká žádné zdlouhavé čekání, jaké znám z dětství s Harrym.
Vraha jsem neuhodla, mé tipy se neustále měnily podle dění v knize, ke konci jsem už uvažovala o čtvrtém aktéru. Rozuzlení i závěrečná scéna mě dostaly.
Tentokrát už musím 5/5* a hurá na Smrtící bílou.

06.04.2024 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Kniha, která mě na základní škole přivedla ke čtení. Kolikrát jsem celou sérii četla ani nespočítám.
Nyní se k ní opět vracím (jen už v originále) v nelehké době, abych utekla do světa magie. Miluju a vždy budu! 5/5*

30.03.2024

DNA DNA Yrsa Sigurðardóttir

Dobře napsaný příběh, vraha jsem absolutně neodhalila. Nicméně mě kniha nějak nechytla, do čtení jsem se musela vyloženě nutit. Po další knize nejspíš nesáhnu. 3/5*

30.03.2024 3 z 5

Někdo z nás Někdo z nás Kristýna Trpková

Děsivé, jak jeden tyran dokáže ovlivnit osudy nejen své rodiny..
Kniha se četla dobře, i přes nelehké pasáže domácího násilí. Vraha jsem si (nakonec) úspěšně tipla. 4/5*

30.03.2024 4 z 5

Carrie Soto se vrací Carrie Soto se vrací Taylor Jenkins Reid

Velmi čtivá kniha, a to i přes fakt, že o tenisu nevím vůbec nic a už vůbec mě nezajímá. Jinak děj vcelku předvídatelný, neurazí, nenadchne. 3/5*

30.03.2024 3 z 5

Co kdyby? 2 Co kdyby? 2 Randall Munroe

Opět skvělé! Odpovědi na otázky, na které bych snad ani nechtěla odpověď. Doufám, že bude pokračování. 5/5*

30.03.2024 5 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Od knihy jsem nic moc nečekala a možná proto se mi tak líbila. Cormoran a Robin jsou velmi sympatičtí. Vraha jsem neuhodla, i když byly okamžiky, kdy jsem tuto postavu podezřívala.
Byla to moje první audiokniha. Zpočátku jsem z této formy byla rozpačitá, ale postupem času jsem tomu přišla na chuť a zbytek série takto “dočtu “. 4/5*

30.03.2024 4 z 5

Číslo 20 Číslo 20 Sam Holland

Pro mě velké zklamání, do čtení jsem se musela doslova nutit a konec nepřišel dostatečně rychle. 2/5*

30.03.2024 2 z 5

Hospodyně Hospodyně Joy Fielding

V téhle knize snad nebylo nic, co by mě překvapilo. Ale četlo se to velmi dobře. 3/5*

08.03.2024 3 z 5

Byla jsem příjemně překvapená tím, jak se mi kniha líbila. Četla se velmi dobře, fotografie hezky dokreslovaly tajemnou a někdy až tísnivou atmosféru. Určitě se pustím do dalších dílů. 3/5*

18.02.2024 3 z 5

Na smrt Na smrt Jozef Karika

Na začátku jsem měla strach z těch 692 stran, ale ukázalo se, že zbytečně.
Kniha mě rychle chytla, četla se velmi dobře, zároveň je velmi naturalistická, řekla bych až brutální. Mnohokrát mi při čtení fyzicky nebylo dobře nebo mi tekly slzy proudem, ale to k tomuto období historie bohužel patří. Pro mě nejlepší kniha o předválečném a válečném období.
Smekám autorovi. 5/5*

16.02.2024 5 z 5

Ještě jsem to já Ještě jsem to já Lisa Genova

Neskutečně smutný a děsivý příběh, na kterém je nejhorší to, že se může stát komukoliv. O knize budu ještě dlouho přemýšlet nejde nedát jinak, než 5/5*

16.02.2024 5 z 5

Za zamčenými dveřmi Za zamčenými dveřmi Freida McFadden

Kniha je velmi čtivá, ale nemůžu si pomoct, přišla mi dost o ničem.. 3.5/5*

16.02.2024 3 z 5

Gazely Gazely Patrik Hartl

Gazely jsou nyní mou nejoblíbenější knihou od pana Hartla. Četlo se to velmi dobře, postavy byly sympatické a příběhy se mi moc líbily. Dávám 4/5*

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Skvělý příběh. Začátek byl pro mě pomalejší, trvalo, než jsem se začetla, ale o to víc se mi kniha pak líbilo. Ove je správný svéráz, někdy mě rozesmál, někdy naopak rozesmutnil. 4/5*

Hlava plná lásky Hlava plná lásky Ali Hazelwood

Příjemná oddechovka, na můj vkus tam nemuselo být až tolik sexuálních scén. Ale jinak za mě nadprůměrná romantika. 4/5*

Zapomeňte na neděli Zapomeňte na neděli Valérie Perrin

Nádherně melancholické. Opět nemůžu jinak, než dát 5/5*.

27.01.2024 5 z 5