LenkaKa LenkaKa komentáře u knih

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Kniha se mi moc líbila, přečetla jsem ji jedním dechem. O sporech Čechů a Poláků jsem vůbec nic nevěděla. o těžkém životě horníků něco ano, můj tatínek byl taky horník, ale v pozdější době a jinde. Rovnou budu pokračovat druhým dílem.

03.09.2021 5 z 5

Bílá Voda Bílá Voda Kateřina Tučková

Uf, tak jsem to přečetla. Autorka každopádně skvěle píše. Některé pasáže ohledně církevních věcí pro mě byly trochu zdlouhavé. Ale ta kniha ve mě vyvolávala různé emoce a přemýšlela jsem o těch věcech. Nejsem věřící a tyhle věci jdou úplně mimo mě, přesto mě to hodně zajímalo.

02.10.2023 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Moje třetí kniha od autorky a opět skvělé čtení.

26.01.2021 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Moje druhá kniha od autorky. Některá témata jsou podobná, ale příběh je silný a kniha moc pěkná. Téma holocaustu a židovství je určitě potřeba stále připomínat.

17.02.2020 5 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Alena Mornštajnová je jedna z nejlepších autorek, které znám. Už jsem přečetla všechny její knihy a brzy se těším na novou. Dokáže skvěle vyprávět, baví mě osudy všech postav v dlouhém časovém horizontu.

05.02.2021 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Uf, přečtla jsem to za jeden den (byla jsem nemocná). Četla jsem od autorky všechny knihy a žádná mě nezklamala. Tuhle předcházely trochu ty spory, to neumím zhodnotit, ale kniha je skvělá, téma "hrozné". Bohužel se takové věci dějí.

22.05.2023 5 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Skvělá kniha, prostě skvělá. obě knihy by s měly stát povinnou četbou. O historii "nepřátelství" mezi Čechy a Poláky v této oblasti jsem vůbec nevěděla. Člověk se učí celý život.
"Národnostní" otázka je aktuální celé věky i dnes.
Vřele všem doporučuji přečtení.

24.09.2021 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Autorka, je jednoznačně nejlepší spisovatelka, kterou jsem v poslední době četla. Přečetla jsem všechny předchozí knihy a těšila se na novou. Je to trochu jiná kniha, ale úplně mě pohltila. Vyvolávala ve mě velmi silné emoce, běhal mi mráz po zádech. V listopadu 89 mi bylo 26, měla jsem malé dítě a čekala druhé....a měla jsem strach. Tu knihu by si měl přečíst prostě každý a hlavně mladí, kteří tomu nevěří. Můžeme být jedině šťastní, že ta kniha je "jenom" fikce.

18.05.2021 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Krásný příběh....i slza ukápla.

11.03.2023 5 z 5

Rybí krev Rybí krev Jiří Hájíček

Hodně dobrá kniha. Kromě jiného se opět ukazuje, že nejhorší je, když spolu lidi nekomunikují. Motiv zkázy vesnic kvůli jaderné elektrárně mě hodně zajímal. Někdy je potřeba jít dál, ale pro zúčastněné to může být bolestivé a je potřeba to dělat hodně citlivě.

30.05.2022 5 z 5

Slavík Slavík Kristin Hannah

Úžasná kniha, tu si budu pamatovat napořád jak Sofiinu volbu.

08.02.2022 5 z 5

Foukneš do pěny Foukneš do pěny Radka Třeštíková

Tak jsem to nedala. Šanci jsme tomu dala velkou, přečetla jsem přes půlku, ale pořád jsem se sama sebe ptala, proč to čtu, proč nad tím marním čas a o tom přece četba není....asi proto že jsem četla všechny ostatní knížky od autorky a líbili se mi. Jediné, co se tomu nedá upřít je skvělá práce s jazykem, není to prvoplánové...ale jinak to je o ničem, jen jedna velká frustrace.....

15.12.2020 1 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Výborná kniha, moc se mi líbila.

20.08.2019 5 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

Napínavé od začátku do konce. Do posledního dechu :). Já mám teda raději detektivky, kdy do posední chvíle neznám pachatele.

28.10.2023 4 z 5

Hrob v horách Hrob v horách Hans Rosenfeldt (p)

Za mě zatím nejlepší kniha série. Od začátku do konce jedním dechem. Otevřený závěr mě brzy přinutí pokračovat.

16.01.2023 5 z 5

Vířivka Vířivka Lucie Konečná

Za mě skvělý příběh. Když člověk nezná všechny okolnosti, neměl by na první dobrou někoho odsoudit. Práce skutečného soudce musí být hodně těžká.

09.01.2023 5 z 5

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

Jsem z toho trochu rozpačitá. Přečetla jsem to, ale že by mě to úplně nadchlo... Chvílema to je i dost nechutné. Uvidíme, jestli zkusím ostatní díly.

30.12.2022 3 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Co k tomu napsat...hrůza, ale je potřeba to stále připomínat, protože znova se to děje. Je to silný příběh a nejhorší je asi princip kolektivní viny. Na to bychom si měli dát pozor.

20.04.2022 4 z 5

Tančím tak rychle, jak dokážu Tančím tak rychle, jak dokážu Barbara Gordon

Tohle nebylo lehké čtení, ale strašně zajímavé a ve výsledku prospěšné. Každý z nás si něco neseme životem a snažíme se to pochopit.

15.12.2021 5 z 5

Myšlenky za volantem Myšlenky za volantem Marek Eben

Milé pohodové čtení, humor Marka Ebena mám ráda.

25.09.2021 4 z 5