lenka7348 lenka7348 komentáře u knih

Modrá jako safír Modrá jako safír Kerstin Gier

Kniha se čte velmi dobře. Něco se vysvětlilo, jiné záhady přibyly. Každopádně se těším na další díl, zajímá mě, jak to všechno dopadne! :-)

03.05.2020 5 z 5

Mořská panna Mořská panna Christina Henry

Příběh připomíná pohádku o "Malé mořské víle", kdy se mořská panna také rozhodne opustit moře kvůli lásce k muži. Autorka se ale snažila Amelii vykreslit trochu jinak. Jako specifický živočišný druh, pro který je těžké začlenit se do lidské společnosti řídící se příliš mnoha pravidly. Je to příběh o touze, nepochopení, chtivosti, ale také velké lásce. Určitě nelituji, že jsem si "Mořskou pannu" přečetla, a domnívám se, že se k ní jednou zase vrátím...

17.04.2020 4 z 5

Panský dům Panský dům Anne Jacobs

Konečně dočteno. Říkám konečně, protože mi to trvalo snad věčnost. Netvrdím, že na tom nese vinu pouze kniha, ale přesto si myslím, že kdyby mě zaujala víc, šlo by to rychleji.
Můj prvotní dojem z knihy je, že se tam vlastně nic nedělo, i když se dělo. Může to znít divně, ale je to tak, lépe svůj pocit popsat neumím. Rozhodně to není kniha, která by mi nějak změnila život nebo se mi zapsala hlouběji do paměti. Prostě přišla, proplula, a je zase pryč. Na další díly mě to taky nenalákalo, tak si tak říkám, proč jsem to vůbec dočetla? Jednoduše mi to nedalo, chtěla jsem vědět, jak to dopadne. Ono to není napsané úplně nejhůř, i když ty chyby tam být nemusely (za to však autorka nemůže).
Přišlo mi, že autorka celkem dobře vystihla dobu, ve které se děj odehrává. Postavy také nebyly úplně špatně vykreslené. Některé zápletky lepší, některé horší. Ale ten konec jako z červené knihovny mě dorazil, to si to opravdu nezasloužilo.
Jak říkám, do dalších dílů se pouštět opravdu nebudu...

05.04.2020 3 z 5

Vzpomínáš si? Vzpomínáš si? Sophie Kinsella (p)

Další kniha od Kinselly, která se čte prakticky sama. Velmi příjemná oddychovka s celkem zajímavou zápletkou. :-)

17.02.2020 4 z 5

Sto devětadevadesát schodů Sto devětadevadesát schodů Michel Faber

Mé první setkání s tímto autorem, a nejspíš ne poslední. :-) Abych byla upřímná, první z novel mě tak úplně neoslovila, ale od druhé jsem se naopak nemohla odtrhnout. Faberův styl psaní se mi velmi líbí, přijde mi proto škoda, že se rozhodl přestat psát po dospěláky, jak jsem se dočetla. Ale člověk míní, život mění, takže se třeba někdy dalších děl dočkáme. I když já mám teda zatím co dohánět. :-)

10.02.2020 4 z 5

Josef Mánes a umělecká rodina Mánesů Josef Mánes a umělecká rodina Mánesů Luboš Hlaváček

Na knize je znát doba, kdy vznikla - zvláštní slovní obraty a některé názory. I přesto jsem se zde ale dočetla mnoho zajímavých informací nejen o Mánesovi, ale i o době, ve které žil. Zájemcům o osobu J. Mánesa však doporučuji sáhnout i po jiných publikacích.

09.02.2020 4 z 5

Tajemství sídla Craven Manor Tajemství sídla Craven Manor Darcy Coates

!OBSAHUJE MALINKÝ SPOILER!
Jako pohádka dobré, ale horor nebo thriller to teda fakt není. Kniha mě vystrašila spíše stylem psaní než nějakým děsivým příběhem. Daniel mi přišel jako totální trubec, který se na nic nezeptá, vytvoří si v hlavě příběh, a rovnou jedná. Kyle je zas prostě bezpáteřní h*vado, ale Daniel ho ve své naivitě neustále omlouvá. A vrcholem všeho je krásné poklidné soužití člověka, poloducha, kočky, havranů a ducha, kterým kniha končí.
Do čtení jsem se musela kolikrát fakt nutit, a jsem jen ráda, že jsem si ji tentokrát nekoupila, ale jen půjčila v knihovně. Za mě teda stejný, ne-li horší, brak jako Duch domu Ashburnů.

20.01.2020 3 z 5

Vánoční tábor Vánoční tábor Karen Schaler

Ale jo, mně se to líbilo! I když člověk už od začátku ví, jak to vše dopadne, je to takové...hezké. Atmosféra Vánoc, množství světýlek a dekorací, nečekaná setkání, změť různorodých pocitů a sníh. Jelikož mi u nás o Vánocích chyběl, v knize jsem si ho opravdu užívala.
Bylo to sladké jako cukrová hůlka na míchání kakaa, ale nijak mi to nevadilo. Někdy je přece jen potřeba si ten život trochu osladit. :-)

08.01.2020 4 z 5

Záhada na zámku Styles Záhada na zámku Styles Agatha Christie

Dosud jsem nikdy žádnou knihu od A. Christie nečetla. A teď si marně lámu hlavu proč... Je to čtivé, nápadité, čtenář je udržován v neustálém napětí.
Určitě doporučuji. :-)

05.01.2020 5 z 5

Slepý vrah Slepý vrah Margaret Atwood

Styl, kterým je kniha napsána, je velmi zvláštní - asi proto ta cena. Mě osobně to ale vůbec nenadchlo. Přímá řeč bez uvozovek je prostě divná, děj nijak moc neubíhal... Kdyby to nebylo do výzvy, po knize rozhodně nesáhnu.

25.12.2019 2 z 5

Velké maličkosti Velké maličkosti Jodi Picoult

Pro Evropana, který se nepohybuje v jistých kruzích, je toto téma jen těžko pochopitelné. Z tohoto důvodu mě kniha neoslovila, i když má autorka bezesporu velký vypravěčský talent. Zkusím to s ní, ale zcela jistě si vyberu jinou tematiku.

22.12.2019 3 z 5

Smrt ve Vratislavi Smrt ve Vratislavi Vlastimil Vondruška

Klasická "Vondruškovina", víc asi netřeba dodávat. :-)

12.12.2019 4 z 5

Denik Ostravaka 1 Denik Ostravaka 1 Ostravak Ostravski

Taková prostě cypovina ze sekce, kterou já osobně nazývám "záchodová literatura". Ideální na onu místnost, když chce člověk trochu zabít čas. Bez ostravštiny by to nebylo ono, takže zvolený jazyk mi v tomto případě vůbec nevadil.

10.11.2019 3 z 5

Těžká noc Těžká noc Lenka Lanczová

Přesně něco takového jsem teď potřebovala. Oddechovku, která je však dobře napsaná a nenudí.

05.11.2019 4 z 5

Dům ozvěn Dům ozvěn Barbara Erskine

Já tedy nevím, ale dle mého názoru se tohle vůbec nepovedlo. Kniha byla zbytečně dlouhá, jako by uměle protahovaná. Postavy byly na "přes držku", hlavně teda Luke a Lyn. A celá záležitost s duchem krále byla dost přitažená za vlasy a těžko uvěřitelná. Všechno pak ještě korunoval příšerný překlad a useknutý konec. Za mě spíše ztráta času, po dalších dílech autorky rozhodně netoužím...

27.10.2019 2 z 5

Pohlednice z kavárny Pohlednice z kavárny Lenka Horňáková-Civade

Přemýšlím, jak to říct a neurazit...Styl autorky prostě není pro mě. Tohle byla druhá kniha, kterou jsem od ní četla, a mohu odpřisáhnout, že je zároveň i poslední. Já nevím, v Grófce jsem ke konci nějaké to zalíbení našla, Pohlednice z kavárny pro mě však byly velkým zklamáním. Jsou to prostě takové "kecy", které ve mně nevyvolávaly žádné emoce. Chápu, že to má asi nějak odrážet poklidnou chvíli u kávy, ale z toho prostě přímo odkapávala nuda. Říkala jsem si, že by ve mně kniha mohla alespoň vyvolat chuť navštívit Provence, bohužel ani to se nekonalo. Ale tak za tu snahu 2*.

02.10.2019 2 z 5

Okřídlená duše Okřídlená duše Amanda Stevens

Zajímavá kombinace lehké duchařiny, milostného příběhu a detektivky. Byly chvíle, kdy to trochu zadrhávalo, ale konec mě teda dostal. Docela ráda bych věděla, jak se bude příběh vyvíjet dál, takže nejspíš sáhnu i po dalším díle. :-)

26.09.2019 4 z 5

Sbohem, Paříži Sbohem, Paříži Anstey Harris

Občas mě kniha štvala takovou nějakou naivitou, jednoduchostí... Byla ale obsahově celkem zajímavá, a hlavně mě něco nutilo číst pořád dál. Konec mě trochu překvapil, i když vlastně mile, čekala jsem totiž jiné rozuzlení.

09.09.2019 4 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Mám ráda duchařské příběhy, i když je úplně cíleně nevyhledávám. V tomto případě na mě zapůsobila reklama, které jsem prostě neodolala. Přibližně 3/4 knihy jsem byla unešená - příběh se hezky odvíjel, objevovaly se stále nové poznatky, byla jsem v napětí, co bude dál.
Ale poté, co se objevila postava/nepostava, jsem si myslela, že autorka nějak přeskočila do komediálního žánru. Jednoduše mi ten zbytek knihy připadal úplně mimo. Až u posledních asi 15 stran jsem měla opět ten pocit napětí, který jsem měla na začátku.
Určitě to stojí za přečtení, ale bez té mediální bubliny bych po ní nesáhla...

25.08.2019 3 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Musím říct, že jsem velmi mile překvapena. Od knihy jsem nic moc nečekala. Je to ale napsáno velmi čtivě, totálně mě to pohltilo. Příběh není primárně vtipný, a asi to ani neměl autor v úmyslu. Je to prostě ze života, a ten taky není pořád zalitý sluncem...
Rozhodně mě to navnadilo na další autorovy knihy. :-)

18.08.2019 5 z 5