lenka7348 lenka7348 komentáře u knih

Vražda na golfovém hřišti Vražda na golfovém hřišti Agatha Christie

Opět skvěle napsáno, k tomu netřeba nic dodávat.
Do poslední chvíle jsem neměla tušení, kdo je vrah, respektive můj úsudek byl poněkud jiný. Poirot prostě nikdy nezklame.

30.12.2020 5 z 5

Úterní erotický klub Úterní erotický klub Lisa Beth Kovetz

Bylo to takové, jak to jen říct...milé. Hlavně tedy druhá část knihy, která mě bavila mnohem více. Žádná velká literární událost to není, ale jako fajn oddechový příběh o partě kamarádek si své příznivce jistě najde.

22.12.2020 4 z 5

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Upřímně jsem byla spíše zklamaná než nadšená. Po všech těch pozitivních recenzích jsem asi očekávala něco jiného. Při čtení jsem si připadala jako na horské dráze, kdy jsem si říkala "jo, super, chci víc", a za chvíli "chjo, kdy to jen skončí". Ne že by mě kniha vyloženě nebavila, ale taky mě úplně nestrhla. Pravděpodobně ale dám autorce ještě šanci a něco si od ní přečtu.

09.12.2020 3 z 5

Hanácké pohádky a pověsti Hanácké pohádky a pověsti Bohumír Štéger

Nenadchne, neurazí. Práce pana Štégra si vážím, ale literárně se na tom dalo trochu víc zapracovat, aby byly pověsti i pohádky čtivější.

22.11.2020 3 z 5

Kdo šije u Podolské? Kdo šije u Podolské? Lucie Hlavinková

Opět se mi potvrdilo, že je lepší od knihy nic neočekávat. Může pak jen mile překvapit...
Sám název je poněkud zavádějící, ale dokazuje pouze to, jak je čeština krásná. Chápu rozhořčení některých čtenářů, že se jim nedostalo toho, po čem prahli. Po lesku první republiky, filmových hvězdách a metrech luxusních látek. "Kdo šije u Podolské" se dá totiž vnímat dvěma způsoby - ve smyslu "nechává si šít", ale také "ten, kdo provádí činnost, tedy šije". Když jsem poprvé uviděla tento název, také jsem si myslela, že se kniha bude točit kolem prvního tématu, což ovšem nenastalo. Nikdy předtím mě ani nenapadlo si o paní Podolské a jejích osudech po válce něco zjišťovat - nebylo proč. Ve výsledku ale z vybraného tématu nejsem zklamaná. Ba jsem ráda, že se mi kniha dostala do rukou, protože mě naprosto uchvátila, a přečetla jsem ji jedním dechem.
Myslím si, že se autorce podařilo vystihnout nelehkou dobu, kdy se lidské osudy mohly změnit lusknutím prstu...

21.11.2020 5 z 5

Aristokratka u královského dvora Aristokratka u královského dvora Evžen Boček

Tentokrát mi to nepřipadalo tak vtipné jako předchozí díly, ale knihu jsem samozřejmě přečetla jedním dechem. A jsem napnutá, jak to bude dál. Tohle mě zničí...:-D

28.10.2020 5 z 5

Svatební noc Svatební noc Sophie Kinsella (p)

Tentokrát jsem se nějak nemohla začíst, na což nejsem u knih od Kinselly zvyklá. Druhá část mě však už "chytla", a já se nemohla odtrhnout. Samozřejmě to dopadlo tak, jak jsem si myslela, ale to se u tohoto druhu knih očekává. :-)

25.10.2020 4 z 5

Jeden kopeček šmoulový Jeden kopeček šmoulový Marie Doležalová

Líbilo se mi zpracování knihy a "všeobecné" pasáže, které mi připomněly mé dětství. Jak už tu ale někdo psal, asi by bylo lepší vytvořit to jako dárek pro svou rodinu...

14.10.2020 3 z 5

Pověsti a pohádky Terezského údolí Pověsti a pohádky Terezského údolí Jiří Fiala

Nápad je to jistě dobrý, ovšem provedení je spíše tristní. Bohužel to není vůbec čtivé, přitom by se z těchto příběhů dalo tolik vykřesat...

12.10.2020 3 z 5

Máj / Kytice Máj / Kytice Karel Jaromír Erben

Stará česká klasika, ke které se ráda vracím. Jazyk je z pohledu dnešního člověka poměrně složitý a čtení vyžaduje soustředění, ale o to právě běží. Teprve při čtení těchto dvou sbírek si můžeme uvědomit, jak je naše mateřština krásná a bohatá.

08.10.2020 5 z 5

Každé řešení má svůj problém Každé řešení má svůj problém Kerstin Gier

Musím se přiznat, že zhruba do poloviny jsem měla chuť knihu odložit. Pak se to ale hezky rozjelo, a já ji ke konci zase nechtěla dát z ruky. Prostě příjemné odpočinkové čtení, které ale díky tématu donutí člověka trošku přemýšlet. :-)

08.10.2020 4 z 5

Panský dům a jeho dcery Panský dům a jeho dcery Anne Jacobs

Musím říct, že se mi tento díl líbil víc než první. Nečetl se úplně lehce, ale chtěla jsem vědět, jak to bude dál. Když už jsem se prokousala dvěma díly, tak se pustím i do toho třetího.

14.09.2020 4 z 5

Prokurátor Prokurátor Paulina Świst

Knihu bych označila jako "polských 50 odstínů šedi", avšak se zajímavější zápletkou (tedy alespoň pro mě). Začátek byl trochu kostrbatý, konec zbytečně natažený, ale ve výsledku se mi to líbilo. Bylo to čtivé, mělo to spád...
Při čtení mě však napadla jedna věc: proč jsou hlavní hrdinové "erotických románů" totální cholerici, a hlavní hrdinky se po jedné větě začnou chovat iracionálně? Vypadá to, jako by někdo pro tento žánr vymyslel mustr, kterým se musí všichni řídit. Škoda...

03.08.2020 4 z 5

Vratné lahve Vratné lahve Zdeněk Svěrák

Taková chuťovečka, která vypráví o životě stárnoucího muže. Jelikož jde o literární scénář, odpovídá to již natočenému filmu.

03.08.2020 4 z 5

Můj (téměř) dokonalý život Můj (téměř) dokonalý život Sophie Kinsella (p)

Jakože ano, člověk od začátku ví, jak to skončí. Ano, konec je sladký jako sklenice plná medu, ale to je prostě Sophie Kinsella.
Její knihy jsou čtivé, plné zvratů, a já je zbožňuji. Rozhodně doporučuji všem, kteří si chtějí u knihy odpočinout. :-)

26.07.2020 5 z 5

Velmi se mi líbila dějová linka týkající se života za 2. sv. války. Ta druhá, romantická, mi přišla už trochu moc, o konci knihy nemluvě.
Ze začátku jsem si musela zvyknout na styl psaní, ale pak už mi to ani nepřišlo. Co mi opravdu vadilo, byla předvídatelnost.
Za přečtení to stojí, ke knize se už ale vracet nebudu.

30.06.2020 4 z 5

Atlas bylin Atlas bylin Marta Knauerová

Velmi se mi toto zpracování atlasu líbí - názorné fotografie a zajímavosti. Pro běžného uživatele, který se chce během procházky dozvědět, co kde roste, naprosto ideální. :-)

15.06.2020 5 z 5

Vysmátá koza aneb Přízrak krásné modelky Vysmátá koza aneb Přízrak krásné modelky Ivana Vostřáková

Knihu jsem četla v rámci letošní výzvy, a musím říct, že nadšená úplně nejsem. Na základě anotace a zdejších komentářů jsem čekala, že se budu lámat v pase smíchy, a za 2 dny nebude co řešit. To se však bohužel nekonalo.
Za mě byl nejlepší konec a začátek, to mezi tím bylo občas zmatené, ale hlavně zbytečně dlouhé. Nemůžu říct, že by to byla nejhorší kniha, která se mi dostala do rukou, ale k přečtení dalších dílů mě to nenavnadilo.

06.06.2020 3 z 5

Modrá jako safír Modrá jako safír Kerstin Gier

Kniha se čte velmi dobře. Něco se vysvětlilo, jiné záhady přibyly. Každopádně se těším na další díl, zajímá mě, jak to všechno dopadne! :-)

03.05.2020 5 z 5

Mořská panna Mořská panna Christina Henry

Příběh připomíná pohádku o "Malé mořské víle", kdy se mořská panna také rozhodne opustit moře kvůli lásce k muži. Autorka se ale snažila Amelii vykreslit trochu jinak. Jako specifický živočišný druh, pro který je těžké začlenit se do lidské společnosti řídící se příliš mnoha pravidly. Je to příběh o touze, nepochopení, chtivosti, ale také velké lásce. Určitě nelituji, že jsem si "Mořskou pannu" přečetla, a domnívám se, že se k ní jednou zase vrátím...

17.04.2020 4 z 5