lenka4434 lenka4434 komentáře u knih

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

100%. Úžasná kniha. Jestli jsem si myslela, že Hana je nejlepší současná kniha, tak Šikmý kostel ve mně zanechal mnohem více. Skvěle zasazeno do drsného hornického kraje v době, o které se moc nemluví. Se zájmem jsem přečetla i pasáže popisující historické události (které mě většinou nikdy moc nebaví).
Nevyhnu se srovnání s filmem Želary, který mi knihu dost připomíná - a doufám, že i Šikmý kostel bude jednou zfilmován. Julka je jasná Gaislerová :)
Děkuji autorce, ráda si knihu přečtu znovu.

20.04.2020 5 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Úžasné čtení.
Druhý díl mi přijde jako příprava na třetí knihu. Příběh se rozvíjí, ale vlastně se nic zásadního nestane. Už se nemůžu dočkat dalšího dílu.
Pořád jsem si říkala, že je příběh hlavní hrdinky takový roztomilý. A pak jsem se dočetla, že autorka se věnovala dívčímu románu - je to při čtení hodně znát. Ale vada o kráse to není, za mě 100%. Na českého autora úžasný počin.

21.06.2020 5 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Panejo! Fakt pěkné čtení.
Nemůžu nesrovnat s Hry o truny. Tohle je taková měkčí verze. Možná mi až vadí, jak hlavní hrdinka lehce proplouvá problémy, ale třeba se to vysvětlí v další knize, kterou si určitě přečtu.
Na české poměry výborný výkon.

24.04.2020 5 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Kniha se čte dobře, děj nikde nevázne a i když nemá bůhvíjakou zápletku, tak je hodně zajímavá. Myslím, že každý si v ní najde kus sebe sama. Kdo nečeká nějaké veledílo, tak bude příjemně překvapen. Líbí se mi, že kniha nemá moc omáčky kolem.

28.04.2022 4 z 5

Srdce včely má pět komor Srdce včely má pět komor Helen Jukes

Přebal krásný, kniha slabší, po přečtení Historie včel vlastně naprosto bez nápadu. Autorka učí kreativní psaní, ale nepřijde mi to... pár dobrých pasáží knihu nezachrání

03.01.2020 3 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Po prvních pár stranách mě chytla taková úzkost, že jsem knihu chtěla vyhodit.
Úžasné. Jak jedna realita pohledem různých lidí může měnit tváře. Děkuji autorce za zážitek a ponaučení.
A ten přebal... dlouho jsem knihu odkládala, že to bude čtení pro staré báby. Až později jsem začala vnímat detaily a viděla to, co jsem na první pohled neviděla.

22.07.2018 5 z 5

Jiná Gabriela Koukalová Jiná Gabriela Koukalová Martin Moravec

Nepřísluší mi hodnotit, jestli je kniha dobrá, nebo špatná. Přečetla jsem ji rychle a se zaujetím. Ještě loni bych nevěřila, že tak krásná a úspěšná žena může mít takové trápení. V mých očích byla dokonalá. Hodně sportuji a díky ní jsem si koupila první voděodolnou řasenku, protože mi ta ženskost ve sportu přišla nádherná. A děkuji za otevření tématu anorexie, sama s ní mám zkušenost v rodině. Kdo nezažije, tak nepochopí. Díky, díky.

18.05.2018 5 z 5

Doufám, že se jedná o první vlaštovku z dlouhé série zlepšování péče o děti v nouzi. Obdivuji autora za odvahu vyjít s takovým tématem ven. Obdivuji ale zároveň každou jednu tetu v uvedených zařízeních za vůli v této práci setrvat. Na druhou stranu vůle nestačí, je to neskutečně psychicky náročná práce a ne pro každého se hodí. Děti si zaslouží, aby měly tu nejlepší péči.
Držím autorovi palce, dřžím palce i jeho kolegům (protože nebude lehké s ním pracovat). Tohle má smysl, vydržte, nevyhořte.

22.08.2023 5 z 5

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

Začátek knihy je strhující, smála jsem se nahlas. Pak nevím, co se stalo - jestli jsem si zvykla na tento druh humoru, nebo kniha přestala mít spád - začala jsem se nudit.

02.03.2017 3 z 5

Když jsem poprvé otevřela knihu a zjistila, že tam není ani jedna fotka, byla jsem lehce naštvaná, ale nakonec mě ilustrace uchvátily jako snad ještě nikdy. Tomski&Polanski, skvělá práce! Bylo to mnohem lepší zážitek, než s originálními fotkami.
Kniha je lehká, hravá, odpočinková, často jsem se musela smát nahlas.
Plný počet nedávám jen z podvědomého strachu, že se u mě před domem objeví cizinec s prázdnou lahví na vodu a rozhodne se u mě přespat :-)

update: živá projekce je stejně skvělá, jako kniha :)

19.11.2016 4 z 5

Tajný život stromů Tajný život stromů Peter Wohlleben

Kouzelná četba ????

19.09.2019 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Bestseller? Neskutečně zajímavý námět, ale tak nějak nedotažený do konce. Od postavy Smrti jsem čekala mnohem více, než jen být vypravěčkou. Závěr byl strhující, ale to proto, že umírají postavy, se kterými jste se sžili a všechny byly vesměs pozitivní. Za mě tedy ne, takové téma si zaslouží víc.

11.07.2017 2 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Přečetla jsem prvních 40stran a, dámy nezlobte se, tohle je z mého pohledu pod moji úroveň. Každému podle chuti, občas je třeba vypnout a třeba číst něco naivního, ale tohle je úspěšná komerční past bez hodnoty.

28.02.2015 odpad!

Nevěra Nevěra Paulo Coelho

Nevím, v jaké náladě bych měla být, aby mi tato kniha sedla - číst o bohaté nádherné fifleně s dokonalou rodinou... Nepochopila jsem ji, což neznamená, že je to vína autora, a ani jsem si neužívala čtení

26.02.2015 2 z 5

Souhlas s Pecka 02, kdo před tím nečetl Staříka, má výhodu. Zatímco u Staříka jsem se nahlas usmívala a užívala si každou stranu, tady to bylo čtení spíše z povinnosti -těšila jsem se, až bude konec. Ani by mi tak nevadilo, že je to okopírovaný Stařík, ale prostě to nemělo šťávu.

10.08.2014 2 z 5

Historie včel Historie včel Maja Lunde

Podle obálky jsem myslela, že uvnitř je návod na chov včel. Začátek knihy se četl velmi dobře a byl poutavý, prostřední část se trochu vlekla (obzvlášť když Tao bloudila po městě), ale závěr vzal za srdce a všechny tři části spojil dohromady. Krásná kniha, možná by tohle téma chtělo "ještě něco víc"...

05.01.2018 5 z 5

Peklo blízko nebe Peklo blízko nebe Jon Krakauer

Má první kniha o velkých horách. Krásně napsaná.

22.11.2016 5 z 5

Tanec s draky Tanec s draky George R. R. Martin

Tanec s draky je vleklý a nudný.. Jenže jako vždy Martin něco nakousne a člověk má chuť číst dál.. Ale tedy smekám, napsat 1115 stran textu, kde se toho moc nestane.. Daenerys se jen tak plácá, v Královo přístavišti je nuda.. Nejnapínavější pasáž je asi ta, kde Cersei prochází davem, jinak je to směť postranních příběhů, které ztrácí na atraktivitě díky tomu, že základní linka se pořád vleče...
Jenže díky posledním pár kapitolám si stejně Vichry přečtu.

10.08.2016 3 z 5

Himmlerova kuchařka Himmlerova kuchařka Franz-Olivier Giesbert

Nemastný eintopf. Jako bych tam cítíla prvky Staříka, 50 odstínů (sice jsem nečetla, ale napadlo mě při čtění lehce nadbytečných erotických pasáží), +pár receptů na konec, když teď tak frčí pořady o vaření. Chyběly mi tam snad jen prvky severské detektivky a soudobý bestseller šitý horkou jehlou je na světě. . Róza emočně plochá a Himmlera a Hitlera by mi snad mohlo být i líto - jistě, psáno s nadsázkou, ale nesedlo mi to, o takových věcech je umění dobře žertovat. Poslední kapitola palec nahoru.

10.09.2014 2 z 5

Veronika se rozhodla zemřít Veronika se rozhodla zemřít Paulo Coelho

Moje první kniha, trošku existencionální, možná trochu patetické, ale příjemné čtení

13.08.2014 5 z 5