Leninkka Leninkka komentáře u knih

U severní zdi U severní zdi Petra Klabouchová

Je to opravdu těžké téma a některé pasáže jsem četla se slzou v oku. Kniha mě opravdu hodně zasáhla. Já tuto knihu mohu opravdu všem DOPORUČIT.

"Komu zvoní hrana? Tobě, národe český. Sotva jsi narovnal hřbet, už ho znovu k zemi ohýbáš, už zase hlavu skláníš."

08.01.2024 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Jako mnoho komentářů, i já musím potvrdit, že kniha je opravdu skvostná. Děj, postavy i příběh. Kniha vtáhne a nepustí. Člověk opravdu dělá předsudky a i já jsem na začátku knihy Hanu odsuzovala. Po přečtení co všechno Hana zažila, bych si nejradši nafackovala a opravdu mě kniha utvrdila v tom, že NESUĎ ČLOVĚKA, KDYŽ NEVÍŠ ČÍM SI V ŽIVOTĚ PROŠEL!

12.12.2018 5 z 5

Slib mlčení Slib mlčení Linda Castillo

Velmi čtivá a napínavá kniha. Nemohla jsem ji odložil a hltala každou stránku. Super kniha a určitě doporučuji

27.08.2018 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Jakmile se o knize pořád píše a každý ji vychvaluje, odkládám její čtení na později. Nyní jsem se ke čtení odhodlala, ale vůbec mě děj knihy nezaujal.
Kniha se dobře čte, ale to je tak všechno. Dočetla jsem ji, jen abych věděla konec. Historická fakta jsou za mě asi jediné plus této knihy.

30.03.2022 2 z 5

Pocit hanby Pocit hanby Linda Castillo

Prostě pecka. Každou knihu této série přečtu jedním dechem a na jeden zátah. Kniha od první stránky chytne a nutí číst dál a dál. Opravdu tuto autorku doporučuji.

18.02.2022 5 z 5

Zlomení andělé Zlomení andělé Gemma Liviero

No teda!! Od knihy jsem čekala dle hodnocení a recenzí hodně, ale kniha předčila mé očekávání. Totálně mě pohltila a musela jsem číst pořád dál a dál. Děj mi trošku připomněl knihu Kabinet milostných dopisů, ale nic to nemění na tom, že kniha je skvěle napsána. Kniha ve mě zanechala spoustu dojmů a smíšených pocitů. Po přečtení poslední stránky jsem jen seděla a přemýšlela nad životem. Určitě tuto knihu doporučuji a myslím že nad ní budu přemýšlet a vzpomínat dlouhou dobu.

27.05.2018 5 z 5

Ohnivý pták Ohnivý pták Susanna Kearsley

Krásná kniha. Propojení dvou dějových linek bylo tak nenásilné, že se kniha velmi dobře čte a člověk se neztrácí v ději. Příběh jsem hltala a nemohla se odtrhnout. Moje první kniha této autorky, ale už se chystám na další :)

01.02.2019 5 z 5

Hra o dědictví Hra o dědictví Jennifer Lynn Barnes

Opravdu skvělé čtení. Kniha se prostě nedá odložit a nutí číst dál a dál. Já jsem se nechala zlákat krásnou obálkou i podle hodnocení. Nejdřív jsem chtěla jen nahlédnout, že si knihu přečtu až budu mít více času. No nahlédla jsem tak, že jsem ji přečetla na jeden zátah. Za mě teda fakt kniha skvělá a doporučuji každé věkové kategorii :)

01.02.2023 5 z 5

Červený adresář Červený adresář Sofia Lundberg

Krásná kniha, na kterou budu ráda vzpomínat. Chytne a nutí číst dál a dál. Na konci jsem brečela jako želva. Opravdu krásná kniha jak obálkou, tak i obsahem.

12.10.2018 5 z 5

Devátý hrob Devátý hrob Stefan Ahnhem

No tak nevím, jsem z toho nějak rozpolcená. Jak už tady někdo psal, zdá se mi to strašně překombinované. Také mi trvalo než jsem se v postavách zorientovala. Myšlenka dobrá, ale myslím že by námět vystačil na další dvě knihy. Kniha mě docela zklamala.

26.09.2018 2 z 5

Ztracené děti Ztracené děti Linda Castillo

Opět skvělý díl ze série Kate. Chytne a nutí číst dál a dál. Přečtená na jeden zátah.

22.09.2018 5 z 5

Polámané panenky Polámané panenky James Carol

Tak to byla paráda!! Skvěle propracovaný děj, zápletka i postavy knihy. Kniha od začátku až do konce drží čtenáře v napětí. Nemohla jsem se od knihy odtrhnout a rozuzlení případu bylo parádní. Za mě teda 5* se vším všudy. Byla to moje první kniha od tohoto autora, ale už se chystám na další :))

21.08.2018 5 z 5

Bodyguardka Bodyguardka Katherine Center

Taková jednohubka. I když je každému jasné jak to asi dopadne, tak mě se kniha moc líbila :)

08.03.2024 5 z 5

Láska na hraně Láska na hraně Penelope Douglas

No, tak to byla jízda. Na začátku jsem si nejdřív říkala neeee, to kam podle mě kniha směřuje není možné. Že už mám moc bujnou fantazii a nikdo by nic takového nenapsal. Na to se vykašlu a číst nebudu. No ale do háje toto??? Já tu knihu nemohla ani za nic odložit a to se mi už dlouho nestalo. Pořád jsem hltala a čekala co bude dál, co se stane potom... Teda klobouk dolů a jdu hned hledat další knihu od této autorky :) Tahle kniha byla teda fakt velké překvapení a za mě tedy plný počet hvězdiček.
Přemýšlím, že to je asi nejlepší kniha tohoto roku, jakou jsem četla.

21.11.2023 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Jakmile je kolem knihy nebo autora takový "humbuk" , většinou ji nechávám být a dávám si s přečtením na čas. Většinou co je tak extra chválené, stojí za starou belu. Ovšem tady jsem tedy udělala chybu. Knížka se mi četla velice dobře a zvládla jsem ji na jeden zátah. Už se těším na další díl a autora dávám do oblíbených :)

10.01.2020 5 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

S nadšením jsem přečetla i druhý díl série H.M. Kniha opět napínavá a čtivá.
SPOILER!!!!!!!!!!!!!!!!!

Akorát mi vadilo, že byla do děje a s vrahem opět zapletena Holgerava rodina. To už mi přišlo fakt divné.

23.03.2018 4 z 5

Šachové figurky Šachové figurky Peter May

Opět velmi napínavá kniha. Zajímavý děj a skvělý popis postav. Peter May opět nezklamal :)

24.06.2017 4 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Naprosto úžasná kniha, která ve mě zanechala nesmazatelnou stopu! Strhující příběh ženy a její rodiny, která se musela vypořádat s osudem. Některé pasáže byly pro mě, jak pro matku naprosto strašné a příšerné. I proto mám obrovský obdiv a smekám před všemi, kteří si takové hrůzy museli prožít. Je to i důkaz, jak člověk dokáže být silný a odolný, že je stále za co bojovat. A také zamyšlení, jak někteří lidi dokáží být krutí a dokáží odvracet zrak od příkoří, které se dělo. Co mě také velmi zasáhlo, byly návraty těchto lidí, kteří se dostali po takových hrůzách domů a tam se jim stalo další příkoří (zabrané byty, ukradený majetek ...). Obdivovala jsem, že se opět dokázali nad tímto příkořím povznést a jít dále. Až neuvěřitelné, co dokáže člověk snést a vytrpět. Smekám před všemi, kteří toto všechno dokázali zvládnout a je mi líto těch, kteří takové "štěstí" neměli. Doporučovala bych přečíst knihu všem, aby se nikdy na takové zvěrstva nezapomnělo!!!!!!!!

06.09.2018 5 z 5

Nabíječ Nabíječ Alice Clayton

Po "těžkých" kusech o válce to chtělo změnu. Nějakou oddechovku a něco z úplně jiného soudku. Za mě knížka super! Nasmála jsem se a fakt se knížka skvěle četla. Ikdyž je jasné jak to dopadne, tak i tak jsem se náramně bavila a knížku jsem si od začátku až dokonce fakt užila.

08.06.2018 4 z 5

Švadlena z Dachau Švadlena z Dachau Mary Chamberlain

Na knihu jsem se hodně těšila, ale přišlo velké zklamání.
Hlavní hrdinka velmi naivní. Dokážu pochopit mladickou nerozvážnost, ale v něčem byla opravdu velmi velmi hloupá. Kniha mě pak už ani nebavila, ale dočetla jsem až do konce, abych zjistila jak to tedy dopadne.

04.01.2020 2 z 5