Leniik33 Leniik33 komentáře u knih

Úsměvy smutných mužů Úsměvy smutných mužů Josef Formánek

Velmi drsně napsané. O to víc se mi tato knížka líbila, na nic si nehraje a vše je tam popsané narovinu. Sám čtenář se rozhodne, zda to tak přijme, nebo knížku odloží.

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Chcete se pobavit a zároveň na 240 stranách prožít dobrodružství, tak potom je pro vás tato knížka úplně ideální. Ziburův styl psaní je prostě originální a určitě to nebyla jediná knížka, kterou jsem od něj četla :)

Konec civilizace Konec civilizace Aldous Huxley

Knížka mě doslova nadchla, tak jako v případě 1948 je děj dokonale promyšlený. Žádná hluchá ani nudná místa nečekejte. Během čtení člověk balancuje mezi dvěma názory, zda život prožitý v naprostém štěstí a pohodě je výhra v loterii, nebo katastrofa.

19.09.2017

Milostné rošády Milostné rošády Roald Dahl

Pohodová knížka na léto k vodě. Stojí za přečtení :)

19.07.2019 5 z 5

Listopad Listopad Irena Eliášová

Velmi poutavý, smutný a dojemný příběh. Kniha mě bavila hned od začátku a přečetla jsem ji jedním dechem.

14.07.2019 5 z 5

Připravte operační sál Připravte operační sál Zdena Frýbová

Knížku jsem četla delší dobu, úplně mi nesedl styl autorky. Nápad dobrý, ale místy je příběh rozvleklý a nezáživný. Nebýt čtenářské výzvy, tak bych knížku odložila.

11.07.2019 3 z 5

Nimbus Nimbus Neal Shusterman

Parádní knížka :) Líbil se mi pohled Nimba a konec mě opravdu dostal. Také se mi líbilo, že spisovatel v průběhu vyprávění připomínal co se stalo v předchozím díle. Doufám, že další díl bude co nejdříve.

06.06.2019 5 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Pokud chcete lehčí čtení, tak tato kniha je ideální. Zajímavě pojaté i napsané. Jednu hvězdu jsem odebrala, protože některé kapitoly byly téměř stejné. Ale jinak je to celkem podařená kniha :)

26.02.2019 4 z 5

Opět nezklamal :) Jeho styl mi prostě sedí a knížka je hlavně vtipná. Ilustrace jsou úžasné a těším se na další knížku.

04.02.2019 5 z 5

Pí a jeho život Pí a jeho život Yann Martel

Zajímavý námět a celkově styl autora mi sedl :) Na konci knihy máte na výběr ze dvou konců a je pouze na vás čemu budete věřit. V příběhu můžete najít moudra a trošku hlubší význam.

03.12.2018 4 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Na základní škole jsem měla v plánu si jí přečíst, ale nějak jsem se k tomu nedopracovala. Až jako dospělá jsem se k ní dostala a už teď vím, že ji jednou nechám přečíst své děti. Aby věděly jak hluboko se dá klesnout. Knihu jsem četla poměrně dlouho, ne že by byla nudná, ale až moc realně je tam vše popsané. Pro mě to bylo náročnější čtení.

22.08.2018

Andělé všedního dne Andělé všedního dne Michal Viewegh

Má první knížka od pana Viewegha a naprosto se mi trefil do vkusu. Přečetla jsem v pendolínu cestou na Slovenko :) Zajímavý námět, kniha mě celkově nadchla. Čte se doslova sama.

22.08.2018 5 z 5

Bez šance Bez šance Neal Shusterman

Velmi poutavé a čtivé. Námět je originální a trochu mi to připomíná Orwella, kterého zbožňuji :) Doporučuji a sahám po druhé knížce :)

22.08.2018 5 z 5

Umění milovat Umění milovat Erich Fromm

Některé myšlenky jsou zajímavé, ale bohužel pro mě to bylo celkem trápení. Nebýt čtenářské výzvy, tak knižku po pár stránkách odložím.

11.07.2018 2 z 5

Veselou sebevraždu a šťastný Nový rok! Veselou sebevraždu a šťastný Nový rok! Sophie de Villenoisy

Vtipné, výstižné a k zamyšlení. V životě stačí jeden okamžik u kterého si uvědomíte, že takhle prostě žít nechcete. Život je přesně takový jaký si ho člověk udělá a tohle si hlavní hrdinka naštěstí včas uvědomí :)

06.06.2018 5 z 5

Velké maličkosti Velké maličkosti Jodi Picoult

Pokud se vám líbila Vypravěčka, tak potom neuděláte chybu ani s touto knížkou. Opět je příběh podán z pohledu několika postav a může se vám i chvílemi stát, že nebudete vědět, zda se Ruth zachovala správně. Ale na konci příběhu se vám poskládají všechny střípky mozaiky dohromady a aspoň já jsem takový konec nečekala :)

04.06.2018 5 z 5

Útek z tábora 14 Útek z tábora 14 Blaine Harden

K této knížce ani nemůžu najít slova. Prostě si to přečtěte...

18.01.2018 5 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

K těmto knížkám není potřeba nějakých rozvleklých komentářů. Díky těmto knížkám jsem jako malá začala číst. Takže jedno velké díky paní Rowlingové za její fantastický, kouzelný svět :) Bylo to úžasné dětství :)

Pan Ječmínek I. Pan Ječmínek I. Jack London

Jedná z nejlepších autobiografických knih co jsem četla. Styl Jacka Londna mi sedí a vyprávění o jeho životě vám chvílemi bude připadat až neuvěřitelný. Hlavně ta část, kdy popisuje, kolik toho byl schopný vypít :)

19.09.2017 5 z 5

Milé a inspirativní čtení. Celá trilogie je originálně pojatá a rozhodně se na knížky nebude prášit v knihovně, protože budete mít chuť se k nim vracet.