Lena78537 Lena78537 komentáře u knih

Třetí přístav Třetí přístav Hana Marie Körnerová (p)

Skvělá série. Moc mě baví, doporučuji.

05.09.2022 5 z 5

Kočár do neznáma Kočár do neznáma Hana Marie Körnerová (p)

Krásně napsaný historický román, s přiměřenou dávkou romantiky i napětí. Těším se na další díl.

18.08.2022 4 z 5

Nejsem jako vy Nejsem jako vy Jodi Picoult

Další skvělá kniha se silným tématem mé oblíbené autorky, která opět naplnila mé očekávání. Opět jsem se toho spoustu dozvěděla a opět mě její kniha donutila přemýšlet. Jednoznačně plný počet hvězd.

02.08.2022 5 z 5

Panský dům a jeho dědictví Panský dům a jeho dědictví Anne Jacobs

Tak trochu jako Panství Downton :) Velmi povedená série a navíc jsem zjistila, že je i čtvrtý díl. Doporučuji :)

23.02.2022 4 z 5

Sedm smrtí Evelyn Hardcastlové Sedm smrtí Evelyn Hardcastlové Stuart Turton

Skvělé čtení, které mě moc bavilo. Originální a neotřelé! Perfektní zpracování zápletky, popisu prostředí a vtáhnutí do děje. Žádná lehká věc, musela jsem být neustále ve střehu, aby mi nic neuniklo. Několikrát jsem se vracela o pár stránek zpátky, abych se ujistila, nebo si nějaké věci upřesnila. Skvělý začátek Nového roku. Tak doufám, že se mi vyplní rčení: "jak na Nový rok..." Doporučuji!

03.01.2022 5 z 5

Malé ženy Malé ženy Louisa May Alcott

Krásná a nadčasová kniha o rodinných vztazích, lásce, přátelství, úctě a porozumění.. Zanechá ve vás stopu a vede k uvědomění co je důležité, z čeho se radovat a za co být vděční. Rodina. Nic není víc. ..."láska totiž zahání strach a vděk je silnější než pýcha"...

18.05.2021 5 z 5

Oběť bez tváře Oběť bez tváře Stefan Ahnhem

Ač už je (alespoň pro mě) až přehršle severských krimi, že snad ani nemohou překvapit, toto mě bavilo. Napínavá detektivka, plná zvratů, která vás chytne a jen tak nepustí. I když v ní bylo dost nelogických a až za vlasy přitažených skutečností, tak si další díl ráda přečtu.

07.05.2021 4 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Vtipný a čtivý příběh. Nezklamala.

22.07.2020 3 z 5

Poslední království Poslední království Bernard Cornwell

Tak jsem zase jednou vlítla do parádního počtení :)
Úplně nevím, komu fandit, jestli Angličanům nebo Normanům. Uhtred není typický klaďas, ale já ho fakt žeru. Baví mě historicky podložené události. Kniha plná odvážných bojovníků, bitek a nájezdů, u kterých mám obvykle problém udržet pozornost. Tady to je ale jinak.
Těším se na další díl.

20.04.2023 5 z 5

Stvůra Stvůra Kristýna Trpková

Fajn detektivka, která příliš nenadchne, ani neurazí. Takový lepší průměr.

19.02.2023 3 z 5

Pěkné vyprávění a vykreslení života, třídních rozdílů a vztahů. K poslední hvězdě mi tam ale přeci jen něco chybělo. Asi něco, o co by v knize skutečně šlo. Za přečtení každopádně stojí.

14.02.2023 4 z 5

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Pro mě asi nejslabší kniha autorky. Fajn téma a potenciál. Oba příběhy jsou za mě nepropracované a nedotažené, jakoby spíchnuté horkou jehlou.
Obě hrdinky mě většinou štvaly svou naivitou a chováním. Romantická linka je nevěrohodná a místy až přehnaná. Tahle kniha mi nesedla tak, jak jsem od ní očekávala.

10.01.2023 3 z 5

Ostrov šedých mnichů Ostrov šedých mnichů Michaela Klevisová

I mě tento díl zaujal zatím nejméně. Příběh se nevyvíjel tak, jak bych od detektivky očekávala. Chvílemi tak zdlouhavé, až jsem se nudila. Prostředí a postavy byly vykresleny v tak depresivních barvách, že bych se na takovém místě nechtěla ocitnout, natož na něm žít. A Bergman? Ten mě tentokrát fakt nebavil. Snad si spravím chuť dalším dílem.

03.11.2022 2 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Příliš nenadchne, ani neurazí. Milá oddychovka.

10.05.2022 3 z 5

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Tento díl mě bavil asi nejméně, ale je to tak čtivé, že se kniha stává neodložitelnou. Baví mě skutečnost, že má Carter vystudovanou psychologii a jako člen týmu soudních psychologů se podílel na vyšetrování sériových vražd, takže ví o čem píše. Co mi zde vadilo byly takové ty nedotažené věci kolem pachatele. Vážně by mohl v osobním životě dojít až tak daleko bez pomoci? Po tom všem? Chybělo mi vysvětlení a trochu větší rozbor vraha. Vyšetřování mělo spád, zde bylo vše v pořádku, ale pak odhalení a rychlé ukončení.

06.05.2022 3 z 5

Opuštěný dům Opuštěný dům Mirka Skočílková

Na knize mě zaujala krásná obálka. Příběh ženy, která to nemá v životě úplně jednoduché, ale bojuje s nepřízní osudu a nakonec to své štěstí najde. Kniha je velmi čtivá a jen tak nepustí. Je to má první zkušenost s autorkou a na seznam si píši i její další knihy.

27.04.2022 4 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Ač jde o velmi předvídatelný příběh, ve kterém je pár jen těžko uvěřitelných skutečností, kniha se velmi dobře čte a jen těžko se odkládá. V tomto žánru hodnotím jako průměr.

11.04.2022 3 z 5

Návrat Návrat Anne Jacobs

Tato série se tak úžasně čte. Autorka dokáže skvěle navodit atmosféru a pocit, že postavy důvěrně znáte. Jako kdybyste byli součástí rodiny Melzerů. Doporučuji a těším se na další díl.

03.04.2022 5 z 5

Osmý život (pro Brilku) Osmý život (pro Brilku) Nino Haratischwili

Autorka nás provede životem osmi generací jedné rodiny od první světové války až po přelom století. Příběhy jednotlivých členů rodiny, které jsou ovlivněny dějinami Gruzie a Sovětského svazu. Vykreslení povah a života postav je napsáno krásným jazykem, plným emocí. Vlastně mám trochu problém najít ta správná slova, která by tuto dech beroucí knihu dostatečně popsala. Za mě plný počet hvězd.

01.02.2022 5 z 5

Dcery Dcery Kateřina Dubská

Po Gabrielovi o kapku těžší čtení, ale krásně napsaná kniha. Líčí osudy generace žen, které nemají na růžích ustláno. Chvílemi jsem si říkala, že není možné, aby všechny měly takovou smůlu na chlapy a jsem ráda za toho svého, i když to také nebylo hned na poprvé :)) Autorka má pro mě skvělý styl psaní a moc mě baví. Doporučuji!

13.09.2021 4 z 5