Lely Lely komentáře u knih

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Uff, tak tohle bylo hodně depresivní čtení, které budu ještě nějaký čas zpracovávat.
Hodně silný příběh plný bolesti.

17.02.2024 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Další výborná kniha od autorky. Příběh svižně ubíhal a kniha se četla skoro sama.

01.02.2024 5 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Ufff, tak tohle byla síla. Malá kniha plná velkých emocí. Ještě dlouho jí budu zpracovávat.

05.10.2023 5 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Styl jakým je kniha napsaná mi sedl, nemohla jsem se odtrhnout, i když to vůbec není jednoduché čtení.
Kolik bolesti dokáže jeden člověk vytrpět a stále přichází jedna rána za další...

31.10.2023 5 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Perfektní pokračování, perfektního příběhu. Smekám před autorkou. Propracování postav je geniální.

11.08.2023 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Krásná kniha se silným příběhem. Popisy přírody byly úchvatné a protkávaly se s příběhem dívky s kterou se život vůbec nemazlil. Příběh byl neotřelý a závěr překvapil.

23.01.2023 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Knihu jsem dočetla už před pár dny, ale pořád se k ní v myšlenkách musím vracet a přemýšlet, a to se mi nestává často. Dlouho jsem její čtení odkládala, ale jak jsem ji chytla do ruky, už jsem se od ní nemohla odtrhnout, četla jsem jí jedním dechem.
Je to emotivní a silný příběh a na konci jsem se neubránila szlám.
Musím říct že patří k jedné z nejlepších knih co jsem kdy četla a jistě se k ní ještě vrátím.
Myslím, že by stalo za zvážení jí zařadit do povinné četby.

11.05.2019 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Čtení knihy jsem poměrně odkládala a ani nevím proč, je výborná. Příběh, osudy postav, historie...přečteno jedním dechem. Perfektní.

11.08.2023 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Čtivá kniha se silným příběhem. Osudy lidí mě zasáhly a člověk si ani nechce představovat, jak hrozné by bylo takto žít.

08.06.2023 5 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Hořkosladký příběh, kdy není radno odsoudit člověka hned na první pohled a vše není tak jak se na první pohled zdá.

16.04.2024 5 z 5

Uf, těžké ale důležité čtení. Pocházím z Těšínska a o této události jsem neměla ani potuchy. Klobouk dolů před paní Lednickou, pátrání a dávání dohromady všech skutečností ji muselo zabrat spoustu času.

22.03.2024 5 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Další výborná kniha od autorky. Kniha vtáhne do děje a s napětím čtete a čekáte jaké osudy postavy čekají.

25.11.2023 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Kniha se lehce a rychle četla, děj ubíhal a pěkně navazoval. Hlavní hrdinka byla celkem sympatická, jsem zvědavá co se o ní dál dovíme. Určitě v této sérii budu pokračovat.

11.07.2021 5 z 5

Strach Strach Jozef Karika

Moje první kniha, kterou jsem od autora četla. A číst jí zrovna, když venku stupnice teploměru ukazuje - 15°C, nebylo dvakrát příjemné. Napětí s přiměřenou dávkou strachu, závěr mě překvapil. Už se chystám na Trhlinu.

11.01.2024 5 z 5

451 stupňů Fahrenheita 451 stupňů Fahrenheita Ray Bradbury (p)

Výborná, nadčasová kniha, která nutí k zamyšlení.

05.09.2021 5 z 5

Hostitel Hostitel Stephenie Meyer

Musím přiznat, že ze začátku se mi do knihy moc nechtělo a dlouho mi ležela na poličce.
Ale když jsem se začetla nemohla jsem přestat.
Je to moc krásný a originální příběh. Líbí se mi jak autorka dokázala popsat pocity a vztahy mezi jednotlivci. Donutí člověka přemýšlet a zamyslet se.
Určitě se k ní ještě někdy vrátím, ale zatím musím vstřebat své pocity.

31.03.2020 5 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Zajímavé, nápadité, mysteriózní. Po přečtení ve mě kniha nezanechala zrovna příjemné pocity. I během čtení mi několikrát běhal mráz po zádech. Opravdu by mě zajímalo co je na tom všem pravdy, ale jedno vím jistě na Tribeč se určitě nevydám.

22.01.2024 5 z 5

Červenka Červenka Jo Nesbø

Kniha mě bavila, líbilo se mi propojení dvou dějových linek. Nové postavy zaujaly, těším se co přijde dál.

10.08.2023 5 z 5

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Výborné severské krimi, které předčilo mé očekávání. Postavy mě bavily, děj byl propracovaný do detailu, líbilo se mi propojení které mezi sebou postavy měly. Přečteno skoro na jeden zátah, protože nešla odložit z ruky.

28.09.2021 5 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Další povedený díl. Napínavé čtení od začátku do konce. Napětí, zápletka, akce... všechno hraje tak jak má.

27.08.2023 5 z 5