ledaver ledaver komentáře u knih

Jiskra v popelu Jiskra v popelu Sabaa Tahir

Čtivá. Brutální. Napínavá. Nejlepší.
Nevím, co ke knize dodat. Řadím ji k naprosté špičce v mé knihovně plné fantasy knih. Autorka je vynikající vypravěčka. Příběh je neotřelý, hlavní hrdinové jsou skvělí. Fandila jsem jim v každé situaci, hlavně Eliase jsme si okamžitě zamilovala, ale i Laia je hlavní postava jak má být. Pokud nejste moc velkými fanoušky tohoto literárního žánru, určitě bych to nevzdávala. Kniha není úplně klasickým fantasy kouskem. Věnuje se hlavně citům, rodině a pak v případě Eliase hlavně boji. Vzala bych si ji hlavně z důvodu výborně napsaného příběhu a pak i samozřejmě překladu, protože ten je taky velmi důležitý.
Knize bych dala určitě více jak pět hvězdiček, bohužel to však nejde. Knihu můžu na 1000% DOPORUČIT!

06.08.2016 5 z 5

První První Kiera Cass

Kniha byla pěkná. Žádný úchvatný příběh, nýbrž pohádka která vám vykouzlí úsměv na rtech. Konec byl opravdu nepředpovídatelný. Je všem nadmíru jasné jak to skončí, nicméně do pár posledních stran jsem byla na vážkách. Ovšem představovala jsem si, že konec nebude jen cesta k ženichovi, ale i pár dalších dní po svatbě. Za mě docela fajn kniha.

22.07.2016 4 z 5

Elita Elita Kiera Cass

Myslím si, že tahle kniha je skvělá na horké letní dny, kdy máte na knihu 24 hodin denně. Upřímně, příběh není žádný významný literární počin, ale já jsem nutně něco takovýho jednoduchýho potřebovala. Rozhodně v knize nečekejte žádnou napínavou akci, protože byste čekali marně. Pár vpádů rebelů a několik hysterických výbuchů hlavní hrdinky, která je v některých částech opravdu nesnesitelná. Nicméně není to vůbec špatná kniha, naopak mě velmi bavila a nenudila jsem se u ní. Za mě doporučení, ale nic velkého opravdu nečekejte ;).

17.07.2016 4 z 5

Navěky Navěky J. M. Darhower

Nemám slov. Kniha je doslova až po uši emočně narvaná. Líbilo se mi, jak se oba hlavní hrdinové měnili každou stránkou a oba společně dospívali. Vulgárnost Carmina mi v zásadě nevadila... zkrátka jeho povaze patřila a správně dotvářela jeho osobnost. 520 stran uteklo mrknutím oka a pro mě zároveň 520 neuvěřitelných stran, které jsem autorce věřila do posledních písmen. Autorka si se čtenáři umí pěkně citově podávat. Za mě určitě obrovské doporučení.

12.07.2016 5 z 5

Džínový deník Džínový deník Zuzana Šulajová

Děj této knihy není nikterak výborný, převratný a už vůbec bych si z něj nesedla na zadek, přesto se mi četl velmi dobře. Taky tomu hodně napomáhalo formátování textu, kdy v knize nejsou vlastně žádné kapitoly, pouze se zde nachází rozdělení dnů a hodin (to pak nevíte kdy přestat:)). Příběh je propleten humorem, který je výborné zasazeny do dané situace a upřímě jsem se mu smála :). V knize mi však chyběla ta práva romantika, při které se vám tají dech a nestíháte obracet stránky... Konec na mě byl moc stručný a docela mě překvapilo to, že všichni byli šťastní "až do konce" :D Jinak můj osobní názor: víc jsem fandila Lukášovi, jelikož mi přišel sympatičtejší a normálnější:) ... Ale není všem dílům konec;)

08.01.2016 4 z 5

Já nejsem neviditelná Já nejsem neviditelná Marcus Sedgwick

Jak je již několikrát zmiňováno, kniha byla hodně zajímavá. S ničím podobným jsem se ještě nikdy nesetkala. Během příběhu jsem se několikrát "vtělila" do Laureth a na svět okolo jsem se "dívala" jen přes černotu a bylo opravdu hodně zajímavé zjistit, jak slepí vnímají svět. Konec příběhu se celý otočil a nečekala jsem to, avšak nepřišel mi nějak moc dokonalý. Autorovy asi v těchto místech došly nápady a ukončil to během několika stránek, což mě hodně zamrzelo, protože kdyby byl konec dotažený, byla by to skvělá kniha. Za sebe doporučuji!

02.01.2016 4 z 5

365 dní s mým věrným psem 365 dní s mým věrným psem Helen Exley

Fantastická věc......Já jako milovník psů a sem tam i nějakého toho citátu jsem upřímně nadšená! Fotografie jsou zábavné, roztomilé....úžasné! Způsob kalendáře je se stránkou s fotkou a citátem na přesný den fantasticky vymyšlený! Nelze nic víc než doporučit!

23.12.2015 5 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Skvělá kniha... Měla jsem ji přečtenou za dva dny. Vlastně ani nevim, co mě na tom ději tak táhlo ku předu :) Všem rozhodně doporučuji!!!

26.07.2015 5 z 5

Šepotání Šepotání A.G. Howard (p)

Úžasná fanasy. Sice jsem se u prostřed knihy trochu zastavila, ale i tak dávám pět hvězdiček. Kniha je napsána velmi čtivě. Zelene písmo je úchvatné. Už se těším na pokračování.

24.07.2015 5 z 5

Ptačí zpěv Ptačí zpěv Meagan Spooner

Kniha výborná. Ze začátku se mi to trochu vleklo, ale druhou polovinu jsem přečetla jedním dechem. Všem doporučuji ;)

07.07.2015 4 z 5

Staré řecké báje a pověsti Staré řecké báje a pověsti Eduard Petiška

Kniha krásně zpracovaná. Každá báje má něco do sebe. Pro mě občas nudné...

04.07.2015 3 z 5

Chvíle před koncem Chvíle před koncem Lauren Oliver

Tak tahle kniha byla opravdu zvláštní. Ze začátku jsem se ptala sama sebe, co to bude zase za nafouknou hlavní hrdinku, nicméně ke konci se poměrně zlepšila. Střed knihy byl nudný, protože se tam stále opakovalo jedno a to samé. K závěru Sam konečně věděla co chce, bohužel samotný konec mě velmi zklamal. Doufala jsem, že s Kentem to dopadne lépe a ne tak, jak to Sam vyřešila. Celkove na mě z celé knihy dýchala Amerika, a to ve špatném slova smyslu. Za mě 3,5*

30.10.2016 4 z 5

Jedovatá slova Jedovatá slova Maite Carranza

Zajímavě zpracovaná kniha. Jeden příběh, který vidíme z mnoha úhlů pohledu. Netuším, proč tu chyběla přímá řeč, ale knize to rozhodně nepřidalo. Konečného pachatele jsem neodhalila, nicméně si myslím, že je to tím, že tento žánr nemám více načtený. Šťastný konec to rozhodně není, i když se to možná bude zdát. Řekla bych, že je to spíš smutné. Nakonec jsem pomalu ráda, že konec nebyl až tak dotažený "do konce". Za mě 3,5*.

28.08.2016 4 z 5

Muzeum prazvláštních věcí Muzeum prazvláštních věcí Alice Hoffman

Kniha nesplnila moje očekávání. Zezadu na obálce je napsáno: "Strhující román", mně to však přišlo jako detektivka. Od začátku do cca poloviny kniha se dozvídáme pouze historii hlavních postav, jejich dětství a jejich současnou rodinou situaci. Samotný děj je hrozně krátký a hrozně rychlí.
! Spoiler!
Vztah mezi hlavními postavami přišel poněkud nereálný... Uviděli se poprvé a to na pár minut a už jsou do sebe bezhlavě zamilovaní, myslí na sebe a jsou si do konce života věrní... Za mě 3,5*.

08.05.2016 3 z 5

Nový měsíc Nový měsíc Stephenie Meyer

Knihu bych rozdělila na tři části. První do 150 stran: jedním slovem HROZNÁ. Knihu jsem měla chuť vyhodit z okna, zašlapat do země, spálit v krbu... já nevím co. Má nelibost k této části se nedá ani popsat. Nechápu jak mohla být Bella tak dlouho uzavřená do sebe, v depresi. Kdyby měsíc nebo dva, ale ona hned pět! Ta druhá do 150 do 300 stran. Kniha poměrně hodně nudná. Nic moc se v této části nedělo až na to, že se tam občas zajímavě ukázal Jackob. A teď ta poslední. Ta knihu víceméně zachránila. Nic výjimečného to ale nebylo. V jednu chvíli jsem byla napnutá, ale to moc dlouho nevydrželo. Taky bych ji mohla trochu zkrátit, ale to je jenom drobnost. Druhý díl byl pro mě o hodně horší než ten první.

23.01.2016 3 z 5

Železný král Železný král Julie Kagawa

Na mě byl začátek knihy dosti slabý a měla jsem pocit podobnosti s Narnií a Šepotání (ano, vím, Šepotání vyšlo později). Zbytek knihy byl suprový a byla jsem ráda za to, že jsem knihu neodložila. Na příběhu se mi moc líbily dohody, které v úzkých slibovala. Hodně to oživilo celý text. Knihu i přes začátek doporučuji!

09.12.2015 4 z 5

Neviditelný host Neviditelný host Maryrose Wood

Příjemný příběh, jež jsem zvolila na uklidnění. A udělala jsem správně. Kniha je super a roli "uklidňující" skvěle splnila. Konec byl příjemně napínavý a vtipný. Milovníkům vlkům DOPORUČUJI!

24.11.2015 4 z 5

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Tato kniha se mi hodně líbila, ikdyz jsem se z nepochopitelných důvodu v té nejnapinavejsi části zasekla :D. Občas mi přišla Bella až moc urážlivá a na všechno naštvaná. Knihu doporučuji!!!!!

09.09.2015 5 z 5

Tajemství muzea Tajemství muzea Henry Chancellor

Kniha dobrá. Občas se mi pletl čas, ve kterém se Tom nacházel. Konec mi přišel nedomyšlený a na mě nějak moc rychlý... Doporučují všem čtenářům, kteří rádi dobrodružství.

02.07.2015 3 z 5