LBZ LBZ komentáře u knih

Terapie tmou Terapie tmou Andrew Alois Urbiš

Kniha obsahuje několik osobních zážitků z Terapie tmou. Pro mě, jako absolventa terapie, bylo zajímavé vidět, jak je zážitek ve tmě velmi individuální - člověk tam může zažít cokoliv. :-)

07.01.2014 4 z 5

Radikálne odpustenie Radikálne odpustenie Colin C. Tipping

Přístup k odpuštění, že všechno je tak jak má být a pokud nás někdo rozčiluje nebo nám vadí, tak nám jen nastavuje zrcadlo a dělá pro nás to nejlepší, co může.

07.01.2014 3 z 5

Bůh nikdy nemrká Bůh nikdy nemrká Regina Brett

Autorka příkladem toho, jak těžké životní situace mohou pomoci k osobnímu růstu. Některé zajímavé náhledy - potkala-li vás životní "katastrofa" bude na tom za 5 let opravdu záležet? :-) Celkově hodně "americké" + křesťanské hodnoty.

07.01.2014 3 z 5

Strážce času Strážce času Mitch Albom

Originální nápad. Některé myšlenky zajímavé.

04.01.2014 4 z 5

Jedno potěšení týdně Jedno potěšení týdně Hana Pinknerová

Krátká zamyšlení primárně pro ženy, kde mají hledat malá potěšení.

04.01.2014 2 z 5

Věc cti Věc cti Jeffrey Archer

Je to pochopitelně pohádka, ale dle mého názoru napsaná strhujícím způsobem. Patří mezi několik knih, které jsem četl vícekrát a k tomu česky i anglicky. :-)

04.01.2014 5 z 5

Umění ptát se -- v koučování, poradenství a systematické terapii Umění ptát se -- v koučování, poradenství a systematické terapii Carmen Kindel-Beilfuss

Obecně o kladeni otázek s příklady. Některé otázky velmi zajímavé - Jakou nejodvážnější věc jste v životě udělali? :-)

04.01.2014 3 z 5

Mniši a já Mniši a já Mary Paterson

Pro mě osobně inspirativní a zajímavé vidět, jak to chodí v buddhistickém klášteře.

04.01.2014 5 z 5

Sebepoznání, sebeřízení a stres Sebepoznání, sebeřízení a stres Jiří Plamínek

Velmi netradiční zpracování - autor má vždy na jedné straně schéma a na protilehlé komentář. Některé postřehy hodně zajímavé.

30.12.2013 4 z 5

Mluviti pravdu Mluviti pravdu Josef Formánek

Zajímavý příběh. I pokud by byl jen z poloviny skutečný, tak by to byl velmi náročný život.
Na rozdíl od některých jiných komentátorů mi autorovy vsuvky a komentáře nevadily. Některé mi naopak přišly zajímavé - např.: "Nedělalo mu problém mluvit o tom, co špatného udělal sám, ale hrozně nerad mi vyprávěl, co mu způsobili jiní… Člověk se nejvíce bojí svého ponížení. Jako kdyby ponížení způsobené nám jinými bytostmi bylo Kainovým znamením."

30.12.2013 4 z 5

Nejzajímavější mi přišlo, jak se Murakami vypořádává se stárnutím. S tím, že to už tak neběhá... Je dobré si uvědomit, že nás to čeká všechny, bez ohledu na intenzitu tréninku.:-) Jinak je vidět, jak je schopen tvrdě a vytrvale pracovat v každé oblasti svého života.

29.12.2013 4 z 5

Ztracena v dobré knize Ztracena v dobré knize Jasper Fforde

Velmi invenční a zábavné. Skvělý nápad - možnost vstoupit do knih a tam se pohybovat. Líbilo se mi stejně jako první díl.

29.12.2013 5 z 5

...a bude hůř ...a bude hůř Jan Pelc

Skvělé - hlavně pro mladší generaci, která si tu dobu už vůbec neumí přestavit.

29.12.2013