LBZ LBZ komentáře u knih

Mimo řadu Mimo řadu Malcolm Gladwell

Několik zajímavých postřehů a myšlenek, ale celkově (dle mého názoru) velmi slabý poměr mezi přínosem a rozsahem knihy.

11.04.2014 2 z 5

Do poslední kapky Do poslední kapky Mary Challans Renault

Příběh zajímavě napasovaný na dobu. Z mého pohledu jen bohužel trošku moc prvoplánově.
Rád bych dal 75%, ale to bohužel nejde. :-(

29.03.2014 3 z 5

Prorok / Zahrada prorokova Prorok / Zahrada prorokova Chalíl Džibrán

Slavná kniha. Bohužel na mě trošku moc básnická a nejednoznačná.

15.03.2014 3 z 5

Zrání Zrání John Maxwell Coetzee

Hodně zajímavé a velmi originální zpracování vlastního životopisu - z pohledu jiných osob. Coetzee je jejich optikou k sobě značně kritický. + zajímavý pohled na tehdejší dobu v JAR.

09.03.2014 4 z 5

Jak vybudovat a posílit sebedůvěru Jak vybudovat a posílit sebedůvěru Ján Praško

Velmi praktické. Autor ukazuje různé možné příčiny nízkého sebevědomí a pak cesty a návody, jak nízké sebevědomí překonat. Může být inspirativní.

01.03.2014 4 z 5

Konec prokrastinace Konec prokrastinace Petr Ludwig

Skvělé praktické návody jak překonat prokrastinaci. Možná by se autor mohl věnovat trošku více sebevědomí. :-)

01.03.2014 4 z 5

Tvoje slza, můj déšť Tvoje slza, můj déšť Eva Lustigová

Pan Lustig byla velmi výrazná osobnost s obrovskou životní energií, což knížka částečně vystihuje. Chápu záměr autorky zachytit pana Lustiga co nejvěrněji. Bohužel se v knížce často opakují celé pasáže a někdy není úplně jasné, o čem lidé mluví.

09.02.2014 3 z 5

Radikálne odpustenie Radikálne odpustenie Colin C. Tipping

Přístup k odpuštění, že všechno je tak jak má být a pokud nás někdo rozčiluje nebo nám vadí, tak nám jen nastavuje zrcadlo a dělá pro nás to nejlepší, co může.

07.01.2014 3 z 5

Jedno potěšení týdně Jedno potěšení týdně Hana Pinknerová

Krátká zamyšlení primárně pro ženy, kde mají hledat malá potěšení.

04.01.2014 2 z 5

Věc cti Věc cti Jeffrey Archer

Je to pochopitelně pohádka, ale dle mého názoru napsaná strhujícím způsobem. Patří mezi několik knih, které jsem četl vícekrát a k tomu česky i anglicky. :-)

04.01.2014 5 z 5

Umění ptát se -- v koučování, poradenství a systematické terapii Umění ptát se -- v koučování, poradenství a systematické terapii Carmen Kindel-Beilfuss

Obecně o kladeni otázek s příklady. Některé otázky velmi zajímavé - Jakou nejodvážnější věc jste v životě udělali? :-)

04.01.2014 3 z 5

Mniši a já Mniši a já Mary Paterson

Pro mě osobně inspirativní a zajímavé vidět, jak to chodí v buddhistickém klášteře.

04.01.2014 5 z 5

Ztracena v dobré knize Ztracena v dobré knize Jasper Fforde

Velmi invenční a zábavné. Skvělý nápad - možnost vstoupit do knih a tam se pohybovat. Líbilo se mi stejně jako první díl.

29.12.2013 5 z 5