Tvoje slza, můj déšť

Tvoje slza, můj déšť https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/127089/tvoje-slza-muj-dest-127089.jpg 4 18 4

Kniha rozhovorů s Arnoštem Lustigem, které s ním vedli jeho dcera Eva a mnozí přátelé – Miloš Forman, Květa Fialová, Ivan Passer a další známé osobnosti. Jako trvalá vzpomínka na tohoto významného literáta vznikl také stejnojmenný dokumentární film, který připravila také Eva Lustigová: „Film jsme natáčeli v Praze” pomalým tempem, od oslavy jeho osmdesátin v prosinci 2006 až do jeho smrti v únoru 2011.¨ Součástí kompletu je DVD se stejnojmenným filmem (87 min.), který má premiéru na 47. Mezinárodním filmovém festivalu Karlovy Vary.... celý text

Denny456
20.08.2023 2 z 5

Hovory, kde se spousta textů opakuje. Celkem nesourodý.

micha-ella
29.06.2017 2 z 5

Na to, jaký byl pan Arnošt Lustig výborný spisovatel - je tato kniha o něm nepovedená.

LBZ
09.02.2014 3 z 5

Pan Lustig byla velmi výrazná osobnost s obrovskou životní energií, což knížka částečně vystihuje. Chápu záměr autorky zachytit pana Lustiga co nejvěrněji. Bohužel se v knížce často opakují celé pasáže a někdy není úplně jasné, o čem lidé mluví.

Joges
20.07.2013 4 z 5

Kniha rozhovorů, kniha otázek a odpovědí. Vedle Arnošta Lustiga jsou dotazovanými např.: K.Fialová, M.Forman, M.Kubišová, V.Havel a jiné osobnosti. Arnošt Lustig odpovídá s humorem a s grácií, s filozofující tendencí, jako vždy je dokonalý, moudrý i sympaticky vulgární. Jen opakující se otázky v knize, stejné či podobné texty a dotazy za každou cenu dojem z četby trochu kazí.

rozhovory Arnošt Lustig, 1926-2011

Autorovy knížky

2012  79%Tvoje slza, můj déšť

Kniha Tvoje slza, můj déšť je v