lazenskaveverka lazenskaveverka komentáře u knih

Po Staříkovi další Jonassonova oddychovka. Výživně zábavné čtení.

16.10.2015 5 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Ove a jeho SAAB. Strávila jsem s nimi týden na marodce a bylo to fajn. :-)

30.10.2014 4 z 5

Zpátky do Afriky! Zpátky do Afriky! Jiří Dvořák

Hezká čtivá knížka o daleké výpravě. Nevím, kdo ji má radši, jestli dcera nebo já :-)

13.10.2014

Expedície 1973 - 1982 Expedície 1973 - 1982 Július Satinský

Pro tuláky a milovníky slovenských hor. Krásně vyvedené i s plánky a mapkami.

04.05.2014 4 z 5

Knížku jsem "vdechla". A byla jsem dost ráda, že při čtení si hovím v teplé posteli... Ta holka má můj obdiv, břišní tyfus by mě osobně na cestách zastavil. Dominiku nezastaví nic! Musím si přečíst ještě Japonsko.

14.12.2022 5 z 5

Kniha o tichu Kniha o tichu Josef Formánek

Formánek rozjímá a filozofuje. Kniha na uklidněnou. Díky.

16.11.2021 4 z 5

Doktorka z domu Trubačů Doktorka z domu Trubačů Ilona Borská

Seznamte se s paní doktorkou Vlastou Kálalovou. Zevrubně jsem příběh této výjimečné ženy znala. Na knihu jsem se těšila, ale bohužel její zpracování je hodně zkratkovité a popisné. Škoda, že autorka nestihla paní doktorku více vyzpovídat. Při čtení jsem měla spousty otázek, které kniha nezodpověděla. O doktorčině duši se toho mnoho nedozvíme. Zajímaly by mne její názory, myšlenky, motivace. Jaká byla doopravdy? Ale i tak jsem s ní strávila hezké chvilky na marodce.

16.11.2021 3 z 5

Doba temna Doba temna Adéla Elbel

Muselo to ven! Utřít slzy a jít na stage. Adéla je skvělá.

24.05.2021 4 z 5

Rasmus tulákem Rasmus tulákem Astrid Lindgren

Nádherný a silný příběh. Knihu jsem neznala, dcera ji donesla ze školy a četla mi část 10. kapitoly. Chtěla jsem vědět, jak to bylo před tím, začetla jsem se a teď tu sedím v slzách, knihu přečtenou a vychutnávám si tu nádhernou chvíli, tak jako Rasmus, když cucal karamely. ❤️

25.12.2020 5 z 5

Anička a básnička Anička a básnička Eduard Petiška

Jako malá jsem tuhle knížku milovala.

11.01.2020 5 z 5

Odysseova dobrodružství v trojské válce Odysseova dobrodružství v trojské válce Pavel Augusta

Kniha mého dětství, kterou jsem po letech vytáhla, abych dceři vysvětlila, co je Achillova pata. Je doslova boží.

14.12.2018 5 z 5

Pod zemí / Pod vodou Pod zemí / Pod vodou Aleksandra Machowiak Mizielińska

Naprostá bomba! Knížka, která přináší odpovědi na téměř všechny dětské otázky, od sopek po kanalizaci, od kořínků po velryby.

04.02.2018 5 z 5

Hosana. To bylo zase dobré čtení. :-)

20.11.2016 4 z 5

Jak jsem přišel na svět Jak jsem přišel na svět Kateřina Janouchová

Pokud máte dítko, kterému se právě narodil sourozenec, je tato knížka velmi aktuální a velmi povedené čtivo :-)

27.09.2016 5 z 5

Léto - Obrázkové příběhy Léto - Obrázkové příběhy Rotraut Susanne Berner

(jaro-léto-podzim-zima-noc) Moje děti celou řadu milujou.

16.10.2015 5 z 5

Do temnoty Do temnoty Pavel Stehlík

Pane Stehlíku, Vaše mise v Afghánistánu se ani za mák nedá srovnat s misí ve Vojenské nemocnici. Nečekala jsem, že u knihy budu brečet dojetím a mačkat oba palce, aby TO dobře dopadlo. Máte pravdu, jste bojovník!

23.06.2015 4 z 5

Ta druhá zapisovatelka Ta druhá zapisovatelka Suzanne Rindell

New York, rok 1925, prohibice. Elegantní doba. Hezky rozehrané karty. Musela jsem knihu zhltnout v napjatém očekávání fascinujícího vyvrcholení příběhu. Vcelku příjemné oddychové čtení, které ke konci bohužel ztratilo trochu dech, proto nedávám plný počet hvězd.

20.01.2015 3 z 5

Včelí medvídci a miminko Včelí medvídci a miminko Jiří Kahoun

Hrůza. Aneb jak vybrat několik nesouvisejících fotek z večerníčku a vymačkat z nich za každou cenu podivný příběh. Nedá se číst.

02.12.2014 1 z 5

Pí a jeho život Pí a jeho život Yann Martel

Moje knižní láska.

21.07.2014 5 z 5

Dcera sněhu Dcera sněhu Eowyn Ivey

Jsem lehce zklamaná. Takový dívčí román v aljašském balení, dobře napsáno, ale hodně patosu a na závěr velkej doják. Achjo.

14.07.2014 3 z 5