Laurel Laurel komentáře u knih

Královna stínů Královna stínů Sarah J. Maas

Taky tolik nesnášíte, když čekáte na 1 zatracenou knížku půl roku, pak se vám dostane do ruky, vy jí zblajznete za pár "vteřin" a jste zase tam, kde jste byli? Fakt? Já taky.
Myslela jsem si že se autorka vyšvihla tak vysoko, že další její díl bude propadák. Ale Sarah nám opět dokázala pravý opak.
Po Dědičce ohně, kde mě kapitoly Manon celkem nudily, jsem se jich tady nemohla nabažit. A ten jejich souboj... Jedna z mých nejoblíbenějších kapitol!
Rowan/Jeřáb... no... Musím něco dodávat? Řekněme, že když porovnám své shipy v předchozích dílech a tady, haha, no... Situace nabrala, pro mě, velmi překvapivý směr :D A fakt se mi líbí :3 Miluju jejich pošťuchování se! Nemůžu se toho nabažit! #zlatá (you know what I mean ;D )
Mimochodem, i během poslední kapitoly jsem nedýchala, protože jsem čekala, že se něco strašlivě zmrví (pardón, já vím, já vím) tak, jak to má autorka ve zvyku. :D
A asi si vytrhám všechny vlasy z hlavy při nekonečném čekání na další díl... Íííp! ♥

21.12.2016 5 z 5

Elita Elita Kiera Cass

Víte co naštve? Když čekáte jako blbci na 1 knížku přes půl roku, zhltnete jí za 2 dny, a nakonec čekáte dalšího půl roku. Co se dá dělat. Tahle série je top, takže se rozhodně čekat vyplatí. Knížce nemám, co bych vytkla. Snad jen to, že se America občas chovala na přezdržku. Ikdyž, na jednu stranu se jí vůbec nedivím. Jak bych se v její situaci zachovala asi já? Maxon, jako vždy zlatíčko a Aspena bych nejradši odpálila až na měsíc. Konec mi však vyrazil dech. Být na místě Ameriky, udělala bych pravděpodobně to samý. Jsem strašně zvědavá, jak se to bude vyvýjet a nemůžu se vůbec dočkat!!!! ♥♥

27.04.2015 5 z 5

Mechanická princezna Mechanická princezna Cassandra Clare (p)

Potřebuju pár minut, než to pořádně rozdýchám... Co to plácám? Ani pár dnů by mi nestačilo na rozdýchání. Knížku jsem dočetla asi před hodinou a stále mám husí kůži.
Připadá mi, že tehle díl byl z celé série nejlepší. A těch slz, co padlo. Hlavně u epilogu. Fakt jsem nemohla. Neumím to se slovy tak dobře, jako Tessa; neumím svá slova vyjádřit ani jako Will skrz poezii, i když tvrdí, že to neumí; a ani nedokážu svá slova vyjádřit hudbou, jako to umí jen Jem. Takže doufám, že snad bude stačit jen to, když řeknu, aby si to každý povinně přečetl, a ne jenom jednou.
Sbohem lidičky, jdu si poplakat.

*Moudro na závěr: Vyhýbejte se démonímu syfilisu!

14.01.2017 5 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Nevím, jak to Sarah dělá, ale ta ženská je fakt neuvěřitelná! Když jsem knížku dostala do ruky, chvilkama jsem si říkala, jestli autorka nedala všechno do Skleněného trůnu a tohle bude... blábol. Jen Kotlík ví, jak šíleně jsem se spletla! :D
Nemám slov. Prostě a jednoduše- kdo to nečetl, mazejte, nebo si pro vás přijdu!

31.08.2016 5 z 5

Mechanický princ Mechanický princ Cassandra Clare (p)

Potřebuju další díl. :/
Nemohla jsem se vůbec odtrhnout! Jem? Will? Noták, lidiiii. Beztak jsem asi tým Herondale :D

17.08.2016 5 z 5

Půlnoční koruna Půlnoční koruna Sarah J. Maas

Sakra! Do háje! Gosh..
Nemůžu popadnout dech. Vůbec. Věci nabraly tak neuvěřitelnou rychlost, tak hrozně se zamotaly, že to snad ani není možný.
Miluju tuhle knížku- sérii. Nemůžu se dočkat 3. dílu. Já to asi fakt nepřežiju. Nesmějte se mi! Já to myslím smrtelně vážně! :D Celeanu strašně obdivuju, i když občas byla malinko na přes hubu. :D A ten Chaol s Dorianem... Hmm... Mňami :D :3
Kdybych mohla, dala bych těch hvězdiček třeba 10* :3

05.02.2016 5 z 5

Město ze skla Město ze skla Cassandra Clare (p)

Zatím nejlepší díl z celé série. Nemám slov! Líbilo se mi, že se to odehrávalo v Idrisu. Clary&Jace! Magnus&Alek! Jsem zvědavá, s kým bude Simon... Izzy nebo Maia? Hmm... Jako plus je i to, že se tam objevily i nové postavy. A hlavně- vysvětlilo se, jak to tedy s Jacem je... Kdybych mohla, dám i víc, ale jelikož je maximum 5 hvězdiček, musím dát jen pět.

PS: Dali se dohromady♥

16.12.2014

Osud Osud Aprilynne Pike

Křídla, Kouzlení, Iluze, Osud... Co k tomu dodat? Snad jen to, že tato série mě naprosto okouzlila! Autorka to napínala až di poslední chvilky. Když byla v nějaké scénce Laurel s Tamanim, říkala jsem si: ,,Jo, kašli na Davida a buđ s Tamanim!" . Pak to bylo zase naopak. Jsem strašně ráda, že Laurel skončila s tím, s kým skončila. Jen Yuki mi bylo líto.. A u posledního slova, z pohledu Davida, jsem brečela jako malá! Dojalo mě to a bylo mi ho strašně líto. Prostě a jednoduše: těším se na další skvělé knížky od této úžasné spisovatelky!

24.04.2014 5 z 5

Hádův chrám Hádův chrám Rick Riordan

Hádův chrám... No co k tomu dodat? Jen to, že je to ta nejlepší, nejúžasnější knížka/série, jakou jsem kdy četla! Rozhodně doporučuji všem. Po otevřeném konci u Proroctví Athény jsem se nemohla dočkat na pokračování. A když jsem se blížila k závěru téhle knížky-upřímně? -byla jsem zoufalá. Přečetla jsem ji až moc rychle. Ale stoprocentně jsem se zasmála :D Rick rozhodně nezklamal u žádného dílů. Už se nemůžu dočkat pokračování! :3333

13.04.2014 5 z 5

Aliance Aliance Veronica Roth

Krásná trilogie! Nelituju toho, že jsem jí četla. Obdivuju Tris. I když v některých případech mi dost lezla na nervy..:D A Čtyřka? Ten je prostě dokonalý! :3 Ale ten konec mě dost překvapil. Myslela jsem si, že po tom všem, co se jim stalo, budou šťastní a ono tohle!? U žádné knížky jsem takhle ještě nebrečela! Písmenka se mi rozmazávaly před očima! Ale v epilogu, to co udělal Tobias, bylo hezký. Bylo pro mě těžký, rozloučit se s postavami. Už se těším na další knihy od této nadané spisovatelky:3

20.06.2014 5 z 5

Najít Sky Najít Sky Joss Stirling (p)

Super knížka! Strašně se mi líbil vztah mezi Sky a Zedem! Taky bych takovýho kluka brala :3 Zed byl roztomilí, a to, jak se ke Sky choval, bylo prostě dokonalý! Rozhodně to byl originální nápad u kterého jsem se nemálo smála ;)

12.05.2014 5 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Musím říct, že jsem ráda, že jsem nedala na názor svého přítele a knížku si přečetla. Krysař pro mě byl jen "další knížka k maturitě", ale chytlo mě to hned od začátku. Není to nijak těžké ke čtení, autor krásně popisuje okolí a děj. Postavu Krysaře jsem si ihned oblíbila.

13.06.2017 4 z 5

Mrazivý oheň Mrazivý oheň Amanda Hocking

Víc otázek, než odpovědí... Co se dá dělat. Potřebuju další díl.
Nevěřím tomu, že by byl Konstantin tím, za koho ho všichni (kromě Bryn) mají. To nedává smysl. Co se týče Ridleyho, mám smíšené pocity. Opravdu nevím, co si o něm mám myslet.
Celkově byla knížka zajímavá, vážně se mi líbila. Škoda jen, že je tak krátká :D Akce, trošička lovestory, tajemno. Prostě paráda.

29.11.2016 5 z 5

Rudá královna Rudá královna Victoria Aveyard

Bubny prosím..... *trrrrm bám!* Na tuhle knížku jsem se mega moc těšila. A vůbec mě nezklamala. Nápad úžasnej, originální, vtipný a děj suprově promyšlený. Nekecám, do epilogu jsem se fakt bála! Jakože fakt :D

*SPOILERY*
Co se týče Mavena- ten mě fakt na***l! Pardon, ale to jinak popsat prostě nejde. A já měla tak hrozně ráda :'(
Cal- jsem upřímně zvědavá, co se z něho ještě vyklube. Beztak skončí s Mare, to všichni víme :'D
A nakonec Mare- jako hlavní postava mi byla hrozně sympatická a přirosla mi k srdci. Díky bohu, že to není jedna z těch ufňukaný holčiček... Fakt jí mám ráda *-*

Dávám, jak jinak, než 5* ♥

02.01.2016 5 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Páni. Miluju tuhle knížku! Vážně. Zařadila jsem si jí mezi mou Top 3 :D Nemohla jsem se odtrhnout.Hlavní postava mi byla nesmírně sympatická. Často mi připomínala i sebe samotnou :D Knížka byla dost vtipná a svým způsobem záhadná :D Nemám co bych vytkla. Kdybych mohla, dám klidně hvězdiček 10, takhle můžu dát ale jen 5* :3

bta. Jsem zvědavá, s kým bude:3 Dorian X Chaol?! Já fakt nevííím! :D

21.09.2015 5 z 5

Město padlých andělů Město padlých andělů Cassandra Clare (p)

Jako obvykle 5*. Sice mi tenhle díl připadal zatím nejslabší, zejména kvůli tomu, že se to odehrávalo hlavně z pohledu Simona. Ale začala jsem ho mít ráda o maličko víc. Co se mi líbilo bylo to, že se tam objevil Jordan. A nebo to, že to bylo napínavé až do poslední věty. (ps. ten konec jsem málem nerozdýchala!)

12.01.2015 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Řekla bych, že je knížka dost o zamyšlení. Je to o tom, jak dokáže být osud k lidem krutý, jak je to všechno o jednom velkém štěstí. Asi nemusím říkat, jak mě konec dostal, to tady asi každého z nás. A přesto jsem ráda, že jsem si knížku přečetla.

13.06.2017 4 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

I když jsem se snažila číst co nejpomaleji, zhltla jsem knížku strašně rychle. Kam se hrabe první díl! Tahle autorka mě vždycky dokáže dostat do kolen. Prostě ten Rhys! A ten konec! Jdu si sednout do kouta s horkým čajem a velkou depresí z toho, že nemám další díl.

13.05.2017 5 z 5

Krvavé ostří Krvavé ostří Sarah J. Maas

Ať jsem se snažila sebevíc, ať jsem to odkládala kdykoliv to šlo, konec se stejně přiblížil hodně rychle. Na Sama jsem si zvykla až moc dobře. Líbilo se mi, že oproti naší současné Celaeně (Aelin), se tahle chovala dost zbrkle a nezkušeně. Víc jsme poznali Arobynna- hada podsvětského! Sakra, jak mohla být Celaena tak hloupá a věřit mu!

Ok, u čeho nejvíc padaly slzy? Poslední věc, kterou Sam řekl Celaeně byla ta, že jí miluje. A u věty: "My name is Sam Cortland and I will not be afraid."

06.04.2017 5 z 5

Prastarý meč Prastarý meč Rick Riordan

Prostě boží! Typický Riordanovský styl! Určitě doporučuju ;)

27.10.2016 5 z 5