Osud

Osud https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/146484/bmid_kridla-osud-5G7-146484.jpg 4 238 52

Křídla série

< 4. díl

Ve třech svazcích (Křídla, Kouzlení, Iluze) jsme sledovali dramatické osudy neobyčejné dívky Laurel. Víla, která vyrostla a dospěla ve světě lidí a našla zde skutečného přítele, nemůže zpřetrhat svazky s rodným Avalonem – zvlášť když vílí říši hrozí smrtelné nebezpečí. Laurel a Tamani jsou připraveni postavit se na odpor silám zla a Avalon ubránit. Naštěstí v tom nejsou sami, na pomoc jim přichází David a další věrní přátelé. Jejich odvaha sehraje v boji významnou roli. Podaří se Laurel a jejím přátelům zachránit Avalon? Komu dá Laurel nakonec přednost – Davidovi, nebo Tamanimu? Závěrečný díl série přináší dramatické rozuzlení celého příběhu.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fortuna Libri (ČR)

Destined , 2012

kingdog8900
01.06.2023 5 z 5

Krásné zakončení celé série křídla asi nejlepší díl. Knížka se četla dobře celkové sérii hodnotím pozitivně.

E.T.007
18.03.2023 4 z 5

Hodnotenie celej série:

Vydarený a veľmi príjemný fantasy príbeh zo sveta víl, ktorý autorka vykreslila dosť podrobne a poriadne ho prepracovala. Námet je originálny, štýl písania mi sadol, zápletka je zaujímavá, hoci sa tam našlo zopár zdĺhavejších pasáží, ale zas... séria pozostáva zo štyroch kníh, takže to sa dá poľahky odpustiť. Navyše som nepreskočila ani jednu stranu, takže nudné to určite nebolo. Rozhodne stojí za prečítanie.

vlkove
07.07.2022 3 z 5

SÉRIE KŘÍDLA

HODNOCENÍ SÉRIE: 68 %

KŘÍDLA: První kniha série mě opravdu příjemně překvapila, a i když měla mírné tempo, tak jsem ji opravdu četla jedním dechem. Kniha byla z celé série nejlepší. ⭐⭐⭐⭐

KOUZLENÍ: Druhá kniha série mě také oslovila. Bylo to příjemné a okouzlující čtení. ⭐⭐⭐⭐

ILUZE: Třetí kniha série byla typickým vycpávkovým dílem. Nulový děj a nudné rozhovory o ničem. Neúměrná délka a umělé natahování příběhu. Velké zklamání. ⭐⭐

OSUD: Závěrečná kniha série už také nebyla to co první dva díly, oceňuji alespoň přiměřenou délku, nějakou tu akci a ucelené ukončení série. Se zápletkou si šlo více pohrát a mohlo v knize být více zvratů. Postavy v této knize už mě vůbec nezajímaly a spíše lze říci, že mě až otravovaly. Kvality prvních dvou dílů už Osud nedosáhl. ⭐⭐⭐

SHRNUTÍ SÉRIE: Jak mě první dva díly série nadchly, tak mě zbylé dva díly zklamaly. Bohužel, je to škoda, šlo z toho vymáčknout více nebo zůstat u komorního příběhu jedné teen holky. Pokud máte rádi víly, tak do této série jděte. Počítejte s pomalejším tempem a hodně velkým teen nádechem. Série je spíše pro mladší čtenáře, i když mě oslovila i v mých dvaceti čtyř letech.

Luigi1
08.11.2020 5 z 5

Nádherně psané,mělo to šmrnc a moc se mi nejen tento díl ale celá série se mi líbila.Mohu jen doporučit

DreamerX9
01.04.2020 4 z 5

Poslední díl byl prostě nejlepší asi by to tak mělo být u každé serie. Z části se člověk těší jak už to dopadne a z části nechce aby to skončilo. Konec byl celkem protahování ale dopadlo to jak mělo (nebo jak jsem doufala) byl to krásný a originální svět do kterého se třeba jednou znovu podívám:)

Andynka
17.12.2019 4 z 5

Krásné uzavření celé série. Kniha se napojuje rovnou na druhý díl. Proto je kniha tak krátká. Ale mě se to moc líbilo. Byli zde překvapivá místa, někdy to bylo moc nadnesene. Ale v dětské knize, proč ne. :-) Každopádně hvězdičku navíc jsem musela dát za ten dodatek, tedy uzavření série. To bylo po přečtení vší té naivity to nejreálnější. To se mě opravdu dotklo u srdce a zlepšilo pohled na celou sérii.

anibeni
21.04.2019 4 z 5

Tento poslední díl měl konečně nějaký grády.... jako zakončení série mi to přišlo skvělé a takové, jak jsem si přála..

rampapa
07.01.2019 5 z 5

Těšila jsem se na tenhle poslední díl a moc mě překvapil. Knížku velmi doporučuji.

SknihouVrukách
14.08.2018 4 z 5

Toto bolo dôstojne zakončie séria. Kniha začína presne tam kde končia Ilúyie. Kniha bola nabitá akciou, ale mzslím si, že jej tu bola až veľmi a autorka mohla akciu rozdeliť aj do tích troch dielov. Postavy mi boli opäť dosť sympaticke, Laurel trošku nemej. chýbali mi trošku podrobnosti na konci o návrate do sveta ľudí. Epilóg bol neskutočne super. Bolo to dobré, ale na 5* to nemá. :)

dogiska
17.03.2018 5 z 5

Neskutečně úžasné zakončení celé série. Uvítala bych i více podrobností poté co se vrátili do světa lidí. A ten dopis na konci? David nezklamal :)

Veronika03
23.02.2018 5 z 5

Pěkná, oddechová knížka s poutavým příběhem! Doporučuji

andrejci
06.09.2017 5 z 5

celou sérii jsem přečetla doslova jedním dechem

katee21
19.08.2017 5 z 5

Nejlepší kniha z celé série... Celou sérii jsem seděla a byla napjatá jak to všechno dopadne. Od začátku jsem měla raději Davida než Tamaniho, proto mě konec dost mrzí a přiznávám, že při čtení dopisu, který David Chelsea napsal, jsem brečela jako malé děcko... Tato série se stala mou nejoblíbenější a myslím že ji nic jen tak nepřekoná.

dancadragneel
07.03.2017 5 z 5

Překrásné ukončení krásné série. Rozhodně jsem ráda za to, že jsem si tuto sérii knih mohla přečíst.

Sabii14
15.12.2016 5 z 5

Opravdu skvělé zakončení příběhu. Od začátku až do konce jsem byla v napětí a jsem velmi spokojená s celým příběhem i postavami v něm :)

ketvin
07.12.2016 4 z 5

Vůbec nevím, jak tuto sérii ohodnotit, ale asi moc dobře ne... Hlavní hrdinka je mi vrcholně nesympatická, každou chvíli jsem si říkala "bože to je taková kravka", ale naopak Tamani je úžasná postava, do které jsem se zamilovala na první pohled. První kniha byla naprosto nudná a bez jakéhokoliv vzrušení, či zápletky. Úplně zbytečně je to samostatný díl, dalo se to shrnout do pár kapitol druhého dílu. Vlastně když se nad tím tak zamyslím, tak něco se dělo až v posledním dílu, ale tam toho bylo zase pro změnu "moc najednou". Kdyby trochu té akce rozdělila i dalším dílům.... Ale aspoň ten poslední stál za přečtení, to předtím je prostě předehra a k hezkému a napínavému konci... Doporučuji spíše jiné knihy, tato série mi za ten čas nestála. (Například mnohem lepší je série o andělech - Svůdná trilogie... ;))

Paja58
22.11.2016 4 z 5

Je to dobrá kniha, ale štve mě, že autorka nenapsala jak se vrátili do světa lidí (jak tam žili atd.). Mohlo tam být alespoň ''O deset let později...'' atp.

RiverSong
26.06.2016 5 z 5

Nejlepší díl z celé tetralogie. Na konci jsem se neubránila slzám, hlavně kvůli Davidovi. I když jsem si ho nijak zvlášť neoblíbila, byl to na mě dost silný konec. Ale myslí, že to tak pro něj bylo nejlepší. Největší doporučení!

MájaM.
13.03.2016 5 z 5

Nejlepší kniha z celé série. Přesně pro tuhle knihu se oplatilo přečíst si celou sérii:)

Macinka-a
20.02.2016 4 z 5

Hlavně pro tento díl stojí za to začít s příběhem o Laurel . Moc hezké čtení...Kdo nepřečetl všechny dily, nepochopí :)

víly, rusalky trollové Avalon

Aprilynne Pike