Osud

Osud https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/146484/bmid_kridla-osud-5G7-146484.jpg 4 238 238

Křídla série

< 4. díl

Ve třech svazcích (Křídla, Kouzlení, Iluze) jsme sledovali dramatické osudy neobyčejné dívky Laurel. Víla, která vyrostla a dospěla ve světě lidí a našla zde skutečného přítele, nemůže zpřetrhat svazky s rodným Avalonem – zvlášť když vílí říši hrozí smrtelné nebezpečí. Laurel a Tamani jsou připraveni postavit se na odpor silám zla a Avalon ubránit. Naštěstí v tom nejsou sami, na pomoc jim přichází David a další věrní přátelé. Jejich odvaha sehraje v boji významnou roli. Podaří se Laurel a jejím přátelům zachránit Avalon? Komu dá Laurel nakonec přednost – Davidovi, nebo Tamanimu? Závěrečný díl série přináší dramatické rozuzlení celého příběhu.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fortuna Libri (ČR)

Destined , 2012

emily6046
14.01.2016 4 z 5

Láska, smutek, boj, smrt, dobrý konec. Všechno tam bylo. Musím ale přiznat, že když měl Tam umřít tak se mi to nechtělo dál číst, ale nakonec jsem se donutila a jsem za to ráda. Jsem ráda, že Laurel a Tamovi to vyšlo a David to nakonec taky vyřešil. I když mi ho bylo hodně líto v té sérii. Hlavní je, že to dobře dopadlo.

petrzel
27.12.2015 5 z 5

Tak 4 díl byl nejlepší a nejnapínavější.

Laughtubbe
27.12.2015 5 z 5

Konec knihy mě dohnal k slzám. Knihu jsem přečetla tak rychle, že mi to až bylo líto. Tak moc jsem byla ponořená v tom příběhu, že jsem se bála o osud každé z nich. A opravdu mě mrzí to, že už tato série zkončila.

rencovav
10.12.2015 4 z 5

První díl mě před třemi lety absolutně pohltil. O rok později jsem se dostala k druhému dílu a ten, přestože byl pěkný, nerozdmýchal touhu začíst se dál. A teď jsem si výhodně koupila poslední dva díly. Ten třetí byl trochu slabší, nebo mi tak přišel, ale Osud, hlavně jeho závěr a poznámka autorky. No páni, wow. Nemám slov. Tedy mám, ale jsou tak pomíchaná s emocemi, že si to všechno musím nechat uležet a promyslet. A pak snad napíšu nějaký dlouhý článek o tom, jak je tahle série vlastně skvělá. Jak už od začátku směřuje ke konci, jak jsou postavy, i když vlastně často lezou čtenáři na nervy, "reálné" a na jak skvělých myšlenkách a skutečnostech je celý kouzelný svět florů a florel založený. Ne fakt, bombastický čtenářský zážitek!

Vianescee
11.07.2015 4 z 5

Jedna z mála knížek, která mě překvapila tím, s kým skončila hlavní hrdinka. Celá série mě bavila a knize nemám co vytknout. Bylo tam napětí i zábava. Oblíbila jsem si docela i Davida, což se mi s lidskými hrdiny stává málokdy. I proto mě poslední slova trochu rozlítostnila. Nápad série se mi líbil, nebylo to žádné z dokola omílaných témat, ale něco nového. Rozhodně doporučuji přečíst celou sérii.

julliette
30.05.2015 5 z 5

To se to pěkně vyvinulo. Klea dostala Yuki zpět k sobě. Trollové útočí na Avalon. Klea je Lektváč a a tak vyvinula různé jedy, které zabíjí flory. Florové a David, který získal exculiber pozabíjeli trolly, ale proti jedu, kterým se nakazila Yuki, Tamani i samotná Klea, nezmůžou nic. Ale Klea má protilátku a chce využít Laurel, prý dostane protilátku když se k ní přidá, ona to přijme, protože Tamani umírá. Ale podaří se jí vyrobit tu samou protilátku, i když se taky nakazila, když se dotkla Tamaniho, aby identifikovala složení jedu. Sama se vyléčila, ale Yuki umírá, ale před tím ještě využila zbytek svých sil k vyrobení klíče k bráně vedoucí z Avalonu. Tamaniho zachrání na poslední chvíli a uvědomila si, když málem viděla umírat Tama, co pro ni znamená, že ho miluje. Klea umřela. I přes velké ztráty hodně florů přežilo. Laurel se definitivně rozešla s Davidem a řekla mu, ať se dá dohromady s Chelsea. Královna chtěla uvěznit Davida jakožto nositele exculiberu a Laurel jako nadanou Podzimní florelu v Avalonu, ale Tamani má ten klíč a tak se všichni vzbouří královně, na jejíž místo pak nastoupí Yasmine, a odejdou zpět do Kalifornie. Tamani zprvu nechtěl jít, ale Laurel ho přemluvila, řekla mu, co k němu cítí a že ho potřebuje a chce s ním být už navždy, což bude hodně dlouho, protože florové stárnou strašně pomalu. :DD

Charmedka
24.05.2015 3 z 5

S touhle sérii je to ovšem trošku jako na houpačce. Z prvního dílů jsem byla nadšená, vážně moc milé překvapení. Bohužel druhý byl pro mě jedna velká nuda v podobě vílí politiky. Třetí s názvem Iluze na tom už nebyl tak zle, měl světlé chvilky, ale přesto nedosáhl kvalit prvního dílu. Naopak Osud už se kvalitně přiblížil.

Tentokrát žádný krásný svět víl a jen sem tam malá potyčka s trollem, kdepak. Od začátku knihy Vás čeká jedna akce za druhou, samé boje a mrtví trollové. A i když tahle válka už byla chvilkami trošku zdlouhavá, autorce se povedlo vše popsat neskutečně poutavě a čtivě, takže Vás dlouhé popisy nijak neuspávaly.

Karou*
05.03.2015 5 z 5

Tato série mě strašně zaujala :3 Tamaniho jsem si strašně zamilovala a popravdě jsem sem strašně doufala, že si Laurel vybere jeho :3 Měla jsem ráda i Davida, ale postupem času se mi zprotivěl popravdě ani nevím proč. Ale jeho dopis na konci pro Chelsea mě strašně dojal a vážně jsem měla na krajíčku. A přála bych si aby bylo ještě pokračování nějaká krátká knížka o tom jak všichni žijí dál. Podle mě si tato série zaslouží jasných 5 hvězd jsem si jistá, že se k téhle sérii ještě vrátím :3

DajaF
18.02.2015 3 z 5

Hezké zakončení série, ale na takové příběhy jsem už asi stará :-)

angelbooks
21.11.2014 5 z 5

Tak jako konec je tohle opravdu úžasný :D. Posledních 250 stran jsem dočetla za den zbylých 50 za 2 dny :D. Šlo vidět kdy mě to začalo bavit :D.
Těch prvních 20 stránek mě nebavilo, ale potom, jak k Tamovi vrthla Klea a co se pak stalo s přítelem Tamaniho ( nebudu jmenovat, kdo to chce vědět ať si to přečte :) ) opravdu to bylo úžasný...
Myslela jsem si, že 4. bude nejlepší ( a taky lepší než třeba 3. díl ) a měla jsem pravdu.
Doporučuju :)

Marcipán
24.10.2014 5 z 5

Tahle série se mi moc líbila. Četla jsem to o prázdninách na zahradě a všechny čtyři díly jsem měla přečtené ani ne za týden. V podstatě jsem nedělala nic jiného než četla. :-) Sama nevím, jestli bych si vybrala Tamaniho nebo Davida i když bych možná dala přednost Tamanimu. Vůbec jsem nevěděla jak autorka konec rozuzlí, ale myslím, že se jí to povedlo skvěle. Doporučuji asi spíše mladším čtenářům. :-)

naty3369
22.09.2014 4 z 5

Úžasná serie knih. Konec mé dost naštval proto jsem také dala jen 4 hvezdy protože se mi zdalo že z davida udelala zofalce ale doporučuji si rozhodne přečíst. :)

pajka0071
28.08.2014 5 z 5

Ten poslední díl mě fakt dostal, moc se mi to líbilo, měla jsem to rychle přečtené. Super!

Pedruska01
19.08.2014 4 z 5

Povedená fantasy série, rozhodně jsem si jí oblíbila. :) Nemohu tvrdit, že tento díl patří mezi nejlepší, opravdu jsou lepší díly (2. a 3.) :), aspoň pro mě. Ale byl i tak moc dobrý. Fandila jsem rozhodně Tamanimu, už od začátku, protože byl tak trochu odstrkovaný, ale ten konec? Vážně? Hned po zaklapnutí knihy jsem si řekla: cože? Konec mě těžce dostal, až k slzám. Ano, je to tak! :D Měla jsem Tama ráda a moc, ale takový konec vůči Davidovi? Opravdu si zasloužil takovou krutost? Někdy bych Laurel taky kopla, ale i přes takové malé pihy na kráse, vřele doporučuji. :)

bobulka999
05.08.2014

Celá série je naprosto úžasná! :) ^.^ ..akorát mě zaskočil konec:/ ..doufala jsrm, že Laurel zůstane s Davidem a ne s Tamanim,kterého jsem od začátku do konce neměla ráda:(( ..jsem zklamaná a naštvaná:(( ..ale alespoň si David někoho našel:)))

Tessi08
01.08.2014 5 z 5

Bomba! Lepší konec autorka nemohla vymyslet :) Do celé série jsem se zažrala a nemohla jsem přestat číst! ÚŽASNÁ! Doporučuju!

muffkrcma9
29.07.2014 5 z 5

Tahle série byla fakt něco… doporučuji… nemohla jsem se od toho odtrhnout… úžasné... A to jak se tam sbíhají i jiné příběhy… božské… někdy si říkám: "Kdyby to tak byla pravda! "

melaficent
25.07.2014 5 z 5

Skvelý koniec, najlepšia kniha z celej série :) Fajn séria, také jednoduchšie čítanie, ale napätia tam bolo dosť... Vždy sa zdalo, že to bude okej, a potom sa dačo pokašlalo... mala som nervy na dranc :D

Kyta
24.07.2014 5 z 5

Závěrečný díl celé série byl moc povedený. Až do poslední stránky mě autorka napínala a vůbec jsem netušila, jak by to vlastně mělo dopadnout. Bylo to asi nejdobrodružnější, nejakčnější a na každé stránce se něco dělo, takže se mi nikdy nestalo, že bych knihu chtěla odložit. Jsem ráda, že taky David hrál v knize důležitou roli a že byl nakonec hrdina. Zakončení série bylo hodně dojemné, hlavně poslední slovo Davida - v tu chvíli jsem ho strašně litovala a přála jsem si, aby série pokračovala. Osud mě jako jediný ze série fakt dojal a nejednou jsem se při ní rozbrečela.

Až při dočtení poslední stránky jsem si uvědomila, že to je fakt povedená a krásná série. Ani v nejmenším nelituju, že jsem jí přečetla! Opravdu mě okouzlila a doufám, že autorka napíše další skvělou sériii. :)

Karoli282
20.06.2014 5 z 5