lakme lakme komentáře u knih

Zlatá lilie Zlatá lilie Richelle Mead

Ach Sydney, Sydney.... proč nám to děláš, čekáme na ten polibek celé věky a ty pak utečeš..:D Miluju tu knihu..:)

13.01.2013 5 z 5

Easy? Easy? Tammara Webber

Jsem nadšená, knížku jsem okamžitě zhltla :) ALE nedoporučuju začínat číst večer, protože každá kapitola končí tak, že člověk chce číst další a další a další a pak se přistihne, že jsou 2:30 ráno.. :D

16.03.2014 5 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Tohle je první knížka, u které jsem si poctivě vypisovala pasáže, které mě dostávali smíchy do kolen. :D
Jinými slovy budu pirát!
Vesmírný pirát!

07.11.2016 5 z 5

Pronásledovaná Pronásledovaná Kristin Cast

začínam si myslet ze Zoey není normální :D nekdy bych ji za její myšlenky a činy nejradši ukopla hlavu :D hold už jsem na takové knížky asi moc stará..:D

16.08.2012 3 z 5

Paní jezera Paní jezera Andrzej Sapkowski

Příběhy o Geraltovi nikdy neměly skončit, teď jsem smutná, protože vím že už žádný nový příběh nebude a taky proto, jak to všechno skončilo. Rozhodně byste ale měli číst vydání z roku 2012, provedení: hardback, protože ty ilustrace v něm jsou opravdu kouzelné a je jich tam velmi mnoho..:)

06.03.2013 5 z 5

Rubínový kruh Rubínový kruh Richelle Mead

Výborné zakončení úžasné knižní série :) Musím se přiznat, že pokrevní pouta mám raději než VA, a to hlavně kvůli Adrianovi (už tam jsem ho měla raději než Dimku :D, ale musím uznat, že se Sydney k sobě pasujou víc a taky mají na sebe neuvěřitelně pozitvní vliv). To jak Richelle zakončila celou sérii mě velice nadchlo (konečně "normální" život pro Sydney a Adriana), ale také proto, že to přineslo nový vývoj vztahu Rose a Dimitriho :P. Škoda jen, že něčí příběhové linie nebyly dokončeny a taky podle mě ten konec byl až moc uspěchaný... klindě bych si to užívala déle :D

14.09.2015 5 z 5

Dítě zvané „To“ Dítě zvané „To“ Dave Pelzer

Dítě zvané To jsem přečetla poprvé když mi bylo asi 12 a podruhé nedávno. Čtením jsem strávila jen pár hodin, ale pocity to ve mě zanechalo na pořád. Dokonce jsem měla i referát o této knize, abych lidi přiměla se nad tím zamyslet a třeba si knihu přečíst.

01.11.2011 5 z 5

První První Kiera Cass

Dočetla jsem a musím říct, že celá série je čtivá a i nápad je to zajímavý, ale bohužel já už jsem asi na takové knížky stará, a proto mě asi víc všechno připadalo úplně nesmyslné a o ničem a nic jiného... Ovšem za čtivost a občasné zasmání dávám 3 hvězdy, ale jinak jak říám už jsem na to asi moc dospělá :D

06.01.2017 3 z 5

Seznam tajných přání Seznam tajných přání Lori Nelson Spielman

Knížka mě mile překvapila a četla se velmi dobře za dva dny jsem ji měla hotovou ;). Čekala jsem trošku něco jiného ale realita byla mnohem lepší než jsem si dokázala představit. Líbilo se mi taky to, že se zápletky dotýkaly závažnějších věcí. Určitě stojí za přečtení.

20.11.2014 5 z 5

Dívka, která si hrála s ohněm Dívka, která si hrála s ohněm Stieg Larsson

Ten konec! nemohla jsem až popadnout dech jak rychle jsem to přečetla :D a opravdu se nedalo přestat číst. Sice začátek byl zdlouhavější, ale myslím, že to byl dobrý úvod s pevnými základy pro příběh. Všechny dílky skládačky do sebe dokonale zapadly. Tleskám a těším se na další díl.

01.10.2014 5 z 5

Ohnivé srdce Ohnivé srdce Richelle Mead

Naprosto zažraná jsem do téhle série. Perfektní díl a počteníčko ♥♥ Adrian se Syndey jsou prostě úžasní. Alchymisti se Zoe jsou úplně na zabití. Ten konec mě naprosto dostal, né že bych to nečekala, ale stejně mě překvapilo takové vymývání mozku. A fakt bych nečekala, že každý další díl bude lepší než ten předchozí ale zatím to tak je.

31.03.2014 5 z 5

Krásná katastrofa Krásná katastrofa Jamie McGuire

Moooc se mi knížka líbila, přečetla jsme ji za jediný den. Oceňovala jsem tu spoustu zvratů i když mi některé přišly až moc, ale alespoň jsem se nenudila.. :D Chvílemi jsem hlavní postavy zbožňovala a chvílemi jsem jim chtěla praštit hlavami o sebe, ale celý příběh mě dost bavil.

06.10.2013 4 z 5

Návrat z temnoty Návrat z temnoty Liz Coley

Fantastická knížka, z které běhá mráz po zádech... Všem ji vřele doporučuji, je zde skvěle zpracováno téma zneužívání a únosu a tím vzniklé disociační poruchy a není napsáno tak surově jako biografie lidí, kteří to opravdu zažili. Opravdu se mi Návrat z temnoty moc líbil a zhltla jsem ho pomalu jedním dechem.

SPOILER: Kecalka, malá 6 letá holčička, kterou vše začalo, trpěla za Angii zneužívání svým strýcem celé 4 roky, kdy ji hlídal. Ustrašená malá holčička, která přijímala všechno trápení a špatnosti ze zneužívání aby uchránila Angelin zdravý rozum.
Skautka, velmi pracovitá osobnost Angely, která se starala o to aby její únosce měl uklizený srub a vždy navařeno.
Ženuška, ta která vystřídala Skautku, aby jejich únosce obšťastňovala v posteli, aby nebyly bity.
Anděl, Angelino nejmladší a mužské alterego, které je všechny vysvobodilo.
A v neposlední řadě Osamělá, která otěhotněla a porodila únoscovo dítě a když se rozhodl dát ho k adopci zavolala ze zoufalství Anděla, aby jí dítě zpět přivedl.
To všechno byly alterega, která zachránila Angele život.

09.07.2013 5 z 5

Pokoušená Pokoušená Kristin Cast

Číst se to dá, ale že bych z toho byla nadšená se rozhodně říct nedá. Další díl čtu už jen ze setrvačnoti, protože nemám ráda nedokončené příběhy.

09.09.2012 2 z 5

Věž vlaštovky Věž vlaštovky Andrzej Sapkowski

Tenhle díl je pro mě nejlepší. Líbí se mi, jak se jednotlivé dějové linie proplétají a jak nakonec všechno utvoří nádherný celistvý obraz.

29.08.2012 5 z 5

Modrá krev Modrá krev Melissa de la Cruz

Přečetla jsem Modrou krev za chvilku,i když mě moc nebavila. Motiv příběhu je celkem zajímavý vzhledem k tomu jak popisuje vznik upírů, ale nelíbila)se,mi příliš velká zamotanost a složitost některých skutečností.

08.01.2012 3 z 5

Hostitel Hostitel Stephenie Meyer

Do téhle knížky jsem se tak začetla, že jsem se nemohla odtrhnou. Příběh byl pro mě neuvěřitelně poutavý a nevšední. Dávám 5 hvězdiček protože mám chuť si to znovu přečíst.. :)

01.11.2011 5 z 5

(M)Učednice (M)Učednice Ali Land

Zajímavý příběh, kapitoly rychle utíkají a děj nutí číst dál... i když poměrně brzo člověk začne tušit, že je něco v nepořádku..

25.03.2018 4 z 5

Právo nálezce Právo nálezce Stephen King

Naprosto skvělá a boží kniha. Sice jsem nečetla Pan Mercedes, ale to ani v nejmenším nevadilo a ráda si jej dočtu později. King je knižní kouzelník, miluju jeho knihy. A samozřejmě "Sračky jsou hovno".

20.07.2016 5 z 5

Královská hraničářka Královská hraničářka John Flanagan

Výborný díl, dvanáctá kniha v pořadí a zase něco nového :) Děvče jako hraničářská učenka, proč ne... to že Flanagan musel zabít jednu z postav, aby tenhle díl o něčem byl... no nejdřív mi to vadilo, ale pak jsem si uvědomila, že takový je život. Díky tomu, že něco skončilo, mohlo něco nového začít. Proměna Maddie byla úžasná - ze spratkovské princezničky, se stala plnohodnotná hraničářská učenka (starostlivá, obětavá, pozorná) nejvíc se mi líbilo, že se rozhodla výcvik na hraničářku dokončit!

17.06.2015 5 z 5