LadyVonMortuary LadyVonMortuary komentáře u knih

Knihu jsem pořídila na doporučení, ale prakticky nic jsem o ní nevěděla. Přečetla jsem ji za osm hodin a to prakticky nepřetržitého hltání textu. Přečetla jsem už dost knih o smrti, at už vážných, vtipných, pohádkových, tahle je jiná a vyjádření Smrti v této podobě je mi hodně blízké. Sice mne rozčilovalo, jak Martin nechápe podstatu Smrti a její úkol, ale na druhou stranu, kdyby se jednalo o mne samotnou asi bych také měla pouze ten prvotní sobecký pocit a považovala ji za špatnou. Místy jsem se opravdu velice dobře bavila, místy přemýšlela nad tím, jak bych naložila se svým životem, kdybych měla jasně danou dobu trvanlivosti. Styl psaní mi dokonale sedl, stejně jako humor a nadnesenost knihy. Zkrátka, byla mi doporučena a rozhodně bude doporučena i mnou dále. Skvělá kniha a dávám 5*

04.12.2016 5 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Marika Šoposká

Nepotěší, neurazí

12.10.2016 3 z 5

Prošla jsem s Trishou celou tu dlouhou cestu, v pětiletce již podruhé, a stále se stejným strachem a zoufalstvím, úžasná kniha přečtená jedním dechem

18.09.2016 5 z 5

Generál SS Generál SS Sven Hassel (p)

Naprosto fantastická knížka. Vyprávění z pohledu německého vojáka mne neskutečně strhlo, četlo se to skoro samo, ikdyž s mrazením v zádech a se staženým žaludkem.

12.09.2016 5 z 5

Mořičvíl Mořičvíl Denny Newman (p)

Bezvadná oddychovka, přečteno už několikrát a vždycky se u ní úžasně bavím, nejlepší je multivestista Cyril :-)

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Tuhle knížku jsem začínala číst na čtyřikrát, zřejmě jsem neměla tu správnou náladu, nebo je ten začátek zkrátka slabší. Uplynul nějaký čas, kdy jsem váhala, zda se pustit do Kingova "To" nebo do "Jsou světla, která nevidíme" až jsem se rozhodla, že dám téhle knížce ještě šanci a že jsem možná byla opravdu jen ukvapená a s nesprávnými myšlenkami, otevřela jsem ji znovu. Ve chvíli, kdy jsem se zorientovala v časových a postavových skocích, už jsem ji nedala z ruky a než mi skončila směna v práci, tak jsem ji přelouskala a ještě po zavření knížky jsem koukala s otevřenou pusou. Dostala mne. Pravda hlavní "hrdinka" není tak úplně hrdinka, je to zkrátka člověk, se svými chybami a neřestmi, a ikdyž je mi alkohol protivný (sama jsem abstinent) dokázala jsem se do ní dokonale vcítit.Tomova manžellka Anna je labilní, naivní ženuška, která si ovšem jen zoufale snaží udržet, co získala, ví dobře, že stejným způsobem může jejího dokonalého mužíčka získat i jiná, což se také stalo a najednou přišla Meggs, která je mi od začátku vysloveně protivná, večně nespokojená a znuděná panička, která má temnou minulost, díky které je zřejmě taková jaká je. Málokdy se mi stává, že knížku se snažím, co nejrychleji přečíst ale po přečtení posledního řádku je mi líto, že už je konec, tady se to povedlo. Je tu spoustu komentářů, že jste více či méně vraha tušili, já jsem asi nechápavější :-D protože jsem tuhle postavu opravdu nečekala. V každém případě se ke knize určitě za nějaký čas zase vrátím a mezitím ji vnutím mamce a kamarádce :-D