lady.k lady.k komentáře u knih

Pět proti gestapu Pět proti gestapu Radomír Seďa

Měli jsme lidi co neměli strach jít proti říši, bohužel většina zaplatila to nejcennější co měla:-(
Kniha je velmi čtivá. V knize najdete fota aktérů.
Vřele doporučuji.

21.04.2024 5 z 5

Myšlenky a citáty deseti největších Čechů Myšlenky a citáty deseti největších Čechů kolektiv autorů

Zajímavá kniha :-) pěkně se čte ;)

14.03.2024 5 z 5

Základní výcvik mladého koně Základní výcvik mladého koně Ingrid Klimke

V knize je spousta typů, nápadů a připomínek kde by mohl jezdec udělat chybu, tak a by se té chybě vyvarovat. Vřele doporučuji.

21.02.2024 5 z 5

Anatomie a biomechanika sestavení a ohnutí Anatomie a biomechanika sestavení a ohnutí Gerhard Heuschmann

Kniha se dobře četla. V knize je spousta informací a zajímavostí.

21.02.2024 5 z 5

Tudy na hrad Tudy na hrad Petra Stehlíková

Děj rychle plynul, dost jsem se zasmála :D

23.08.2023 5 z 5

Bitva o Hex Hall Bitva o Hex Hall Rachel Hawkins

(SPOILER) Musím říct, že to byla jízda. Děj je jednoduchý. Jen mi je líto Cala i když stalo se co si přál. Závěrečný díl je dobře ukončený. Pro dívky super série.

07.06.2023 5 z 5

Démon z Hex Hall Démon z Hex Hall Rachel Hawkins

To byla jízda. A hned na poslední díl:-)

05.06.2023 5 z 5

Čarodějnice z Hex Hall Čarodějnice z Hex Hall Rachel Hawkins

Moc se mi příběh líbil. Vřele doporučuji. Děj pěkně plynul, nebylo tam žádné hluché místo. Vše na sebe pěkně navazovalo ;)

04.06.2023 5 z 5

Agnes a Zakázaná hora Agnes a Zakázaná hora Veronika Hájek Hurdová

Děj pěkně plynul. Všem vřele doporučuji:-)

11.05.2023 5 z 5

Tajná řeč Nathanova k Davidovi Tajná řeč Nathanova k Davidovi Jan Amos Komenský

Knížečka se četla sama.
Řekla bych že je o vnitřním boji Davida a Goliáše, aby jste si zvolili Davida (Boha=křesťanství).

úryvek ze strany 36
"Končím, a uzavírám dvojím přáním, přáním mlčení a dobrého zdaru. Neboť zdar plánů závisí z valné části na moudrém ukrývání, aby se neprozradily předčasně. Bohu však nechť ustavičně jsou otevřeny Tvé plány i celé srdce Tvé, jako srdce Davidovo, jako Karla Pátého, o němž, jak se pamatuji, bylo napsáno, že se více stýkal s Bohem než s lidmi. Je-li to pravda, není divu, že měl úspěchy podivuhodné, vyjma, když se dal svésti proti Bohu. O Davidovi jest věc známá: budeš-li ve dne v noci míti v rukou jeho Žalmy, najdeš své duši vůdce, a pro všechno, k čemu se obrátíš světlo."

Komenský chtěl aby se pomocí křesťanství, které se mělo rozšířit do celého světa, aby se svět sjednotil a tím by pak přestaly války. Chtěl tohoto docílit šířením osvěty (pomocí všeobecných knih, aby všichni měli všeobecné vzdělání, univerzální jazyk a ústřední sbor jakési kolegium světla, které by mělo sídlo v Londýně). Veškeré informace k tomuto vzdělání napsal v knize Cesta světla.

Divá Bára Divá Bára Božena Němcová

Moc pěkně se povídka četla. Děj rychle ubíhal a jak psala Naďa2411 o čem kniha vypráví líp bych to nenapsala.

Ruské pohádky Ruské pohádky Dmitrij Ivanovič Tichomirov

Jednotlivé pohádky se četli sami. Některé jsou hodně podobné těm našim jen tam jsou jiné zvířátka a nebo u nás máme pohádku O koblížkovi a tady místo koblížka mají pagáček.

Nasterea Nasterea Petra Stehlíková

Knihy jsem četla a poslouchala vícekrát jsou úžasné :-) děkuji Vám paní Stehlíková.
Paní Stehlíková prosím Vás mohla by jste nám dát vánoční dárek v podobě data předání další knihy vydavateli? Bylo by to úžasné ;-)
Paní Stehlíková ještě jednou děkuji za super knihy a paní Ježkové za super čtení.
Přeji Vám klidné prožití svátků vánočních a úspěšné vkročení do nového roku Lada :-) :-)
Těším se na další pokračování ;)

19.12.2021 5 z 5

Nasterea Nasterea Petra Stehlíková

Waauuu, knihu jsem včera dočetla a musím říct že nemám slov. Některé otázky se vysvětlily a spousta dalších vyvstala. Už aby vyšel další díl na který se moc moc těším. Děkuji paní Stehlíkové jste úžasná a kdo má radši audioknihy (dnes jsem si objednala a rozposlouchala) a musím poděkovat i paní Ježkové jste obě úžasné.
Jen tak dál :-) :-) :-)

09.05.2021 5 z 5

Král Jindřich V. / King Henry V Král Jindřich V. / King Henry V William Shakespeare

Knihu jsem si stáhla v Mp3. Vřele doporučuji k poslechu ;) Moc se mi líbila :-)

07.03.2021

Lišák Pseudolus Lišák Pseudolus Titus Maccius Plautus

Knihu mám v listinné podobě. Začala jsem jí číst dříve a nenadchlo mě. Náhodou jsem na Lišáka narazila na uloz.to tak jsem Lišáka stáhla v Mp3. Vřele jí všem doporučuji. Smíchy jsem v některých pasážích brečela :D :D :D

07.03.2021

Zrada ve Faranoru Zrada ve Faranoru Jan Kšanda

Tato kniha je mojí první gamebook. Užilala jsem si čtení knihy. Párkrát jsem musela začít znovu jinak to byla super jízda ;) všem vřele doporučuji :-)

04.01.2021 5 z 5

Nedotýkej se mě Nedotýkej se mě Laura Kneidl

Wau. Je mi do breku, jsem člověk který si moc vžívá do představitelů. Už aby byl druhý díl ke koupi a aby měl šťastný konec.

02.01.2021 5 z 5

Vítr z hor Vítr z hor Andy Wildwood

Děkuji autorovi za zaslání knihy. Jak už psali ostatní, kniha se mi moc líbila.
Budu se těšit na další knihy.
Nejsem kritik, každému, se líbí něco jiného ;)

07.12.2020 5 z 5

Elénium Elénium David Eddings

Přečetla jsem několik fantasy, ale tahle zatím jediná má pořádný šmrnc ve všem ;) mně se nejvíce líbil humor, děj rychle plynul, prostě perfektně vyvážená fantasy jakou si představuji ;)
Těším se na Tamuli a další knihy pana Eddingse už jsou na cestě.

02.05.2020 5 z 5