Kulhajs Kulhajs komentáře u knih

Obrazy, které by neměly existovat Obrazy, které by neměly existovat Reinhard Habeck

Černobílé obrázky moc kvality nepobraly, obsahově ale kniha překvapila, kromě pro mě známých věcí jsem zde našel i hodně informací, o kterých jsem ještě nečetl a celkově se kniha četla pohodově. Kdo má rád záhady, neměl by být zklamán.

15.02.2019 4 z 5

UFO - už jsou tady... UFO - už jsou tady... Gildas Bourdais

Nic jsem od této knihy nečekal, jen jsem ji přihodil do objednávky při nákupu v antikvariátu, ale zhltl jsem ji za 1 den. Kniha popisuje událost v Roswellu, násedující vyšetřování s odstupem času, hledání svědků, rozporuplnost výpovědí, důkazů atd. Odpověď nelze očekávat. Názor si každý musí udělat sám, kniha spíš popisuje těžkosti při hledání pravdy po dlouhé době a v daném tématu. Kniha je z roku 1995, takže to bude chtít dohledat novější knihy a informace, ale i tak za to stála.

06.02.2019 4 z 5

Odkaz boha Kukulkana Odkaz boha Kukulkana Erich von Däniken

Občas trochu křečovité rozhovory postav, tak aby autor do děje narouboval fakta, vysvětlení a své teorie. Kdo již od Danikena něco přečetl, nic nového se nedozví, je to spíš pro dětské publikum, ale i mně se to četlo příjemně. Jen nechápu, že autor vydal totéž znovu pod názvem Tajemství mayské studny, opravdu se to liší jen ve slovíčkách a stavbě vět (nejspíš dáno jiným překladem).

02.02.2019 4 z 5

Stopy mimozemšťanů Stopy mimozemšťanů Erich von Däniken

V době vydání bez internetu to mohla být zajímavá kniha doplňující předchozí knihy o fotografie, neboť kniha obsahuje necelých 60 stran textu - stručný výcuc ze starších knih a hezkou a rozsáhlou obrazovou část, která je bohužel na konci v jednom kuse, takže čtenář musí listovat. Pro fanouška na zvážení, z antikvariátu za rozumnou cenu v pohodě, jinak dnes spíš zbytečné. Pro autora rychlý výdělek za málo práce.

29.01.2019 3 z 5

Pozdravy z doby kamenné Pozdravy z doby kamenné Erich von Däniken

Buď pro nováčky, nebo pro fanoušky jako takové obrazové shrnutí předchozích knih. Tak to i autor zamýšlel. (nebo "vyhrabu fotky, něco k tomu naplkám a nová knížka je na světě. Ja, gut. Geld." ) Za plnou cenu asi za to nestála, z antikvariátu paráda.

12.01.2019 3 z 5

Nevysvětlené záhady Nevysvětlené záhady Charles Forth

Stará klasika, kterou jsem nejspíš kdysi četl (pod stejným názvem žlutá knížka, nejpíš první vydání, ale nejsem si jistý), která ve mně vzbudila zájem o záhady. Krátké záhadné příběhy všeho druhu, knížka na dva večery, ale příjemná. Vhodné pro začátečníky v záhadách.

09.01.2019 4 z 5

Energie bez konce: Vynálezy, koncepty, řešení Energie bez konce: Vynálezy, koncepty, řešení Andreas von Rétyi

Složitější kniha (téma není pro každého, je úzce zaměřené a v rámci edice se nezabývá záhadami) zabývající se energiemi a jejich využitím, avšak napsaná co možná nejpochopitelněji. Koupil jsem v levných knihách za pár kaček a určitě nelituji, byť po přečtení je spíš člověku smutno, že chytré mozky nedostávají šance dotahovat své nápady, jsou jim házeny klacky pod nohy, jsou zesměšňovány a pokud výzkum ohrožuje rozmnožení peněz, je utnut.

04.01.2019 4 z 5

Miluji celý svět Miluji celý svět Erich von Däniken

Předchůdce Zlomku času (rozšířené o několik historek), stejné přiběhy. Kdybych to věděl, tak jsem nesháněl.

29.12.2018 2 z 5

Skrytý svět záhad a tajemství Skrytý svět záhad a tajemství Vladimír Liška

Knihu jsem přečetl, ale nebavila. Neustále jsem měl pocit, že tohle už jsem někde četl a byl jsem nucen přeskakovat statě i stránky. Pak jsem se podíval do seznamu použité literatury - autor použil víceméně záhadologickou klasiku, kterou (kdo se o téma zajímá) má každý doma, přičemž přestože knihu autor napsal v roce 2007, tak nejnovější použitá je z roku 98, což mi přijde jako dost slabé, takže pro mě kniha neměla žádnou hodnotu, nic nového jsem se nedozvěděl, kniha nejde do hloubky a je spíše úvodními slovy k různým tématikám jako je vznik vesmíru, původ člověka, Daniken, upíři, Tunguzka, UFO......... Nejspíš to tak i autor zamýšlel. Na druhou stranu, pro nováčka v tématice záhad kniha určitou informační hodnotu má.

02.12.2018 2 z 5

Planeta lhářů Planeta lhářů Erich von Däniken

Jako akční, mysteriozní a špionážní thriller docela dobré, ale kdo má rád klasického Danikena, tak je to neskutečná kravina a asi zbytečná kniha.

25.11.2018 2 z 5

Tajemství pražského Golema Tajemství pražského Golema Ivan Mackerle

Pěkná knížka, která člověka zasvětí do tajemství kolem Golema, ale nenásilně i do problematiky postavení židů v Evropě, pogromům, mýtech o ritálních vraždách, kabbale, atd. Líbilo se.

14.11.2018 4 z 5

Poselství Mayů 2012. Skonání věků a nový začátek Poselství Mayů 2012. Skonání věků a nový začátek Walter-Jörg Langbein

Klišovitý název knihy mě od přečtení dlouho odrazoval a o Mayích se dočtu skoro v každé knize, ale nakonec se mi knížka líbila, první polovina pojednává o možné existenci a zničení Atlantidy a katastrofách na Zemi, což se z názvu knihy moc nedá vyčíst a pak následuje a navazuje druhá polovina týkající se mayského kalendáře, počítání a jejich náhledu na svět a jednotlivé cykly. Mayská půle pro mě hůře uchopitelná, ale jako celek pro mě překvapení.

02.11.2018 4 z 5

Nové Důkazy! Nové Důkazy! Erich von Däniken

Velice čtivá kniha, která obsahuje hodně nových doplňujících informací k již profláklým tématům. (Voynychův rukopis, Knihy Henochovy, Kniha Mormon, Jeskyně Tayos a výzkum nadace na Nazce)

22.09.2018 4 z 5

Egyptské záhady 2. Egyptské záhady 2. Arnošt Vašíček

První díl byl možná lepší, ale jinak stále vyníkající knížečka na jedno odpoledne. Je to taková klasika - 90 procent už jsem někde četl, 10 procent jsou nové informace. Vše čtivě podáno.

22.09.2018 4 z 5

Výbušná archeologie Výbušná archeologie Erich von Däniken

Přestože se jedná o souhrn článků více autorů a některá témata/články jsou jen výtažek z jejich knih (Fiebagové - stroj na manu, Hausdorf - zase Čína), překvapivě kniha obsahovala i hodně nových témat, o kterých jsem zatím jinde nečetl. Některé rozhovory nebo úvahy jsou trošku nudné, přesto je kniha jako celek výborná.

18.09.2018 4 z 5