Kudík Kudík komentáře u knih

Vánoce na skotském hradě Vánoce na skotském hradě Donna Ashcroft

Christmas Village je plná ochotných a nápomocných lidiček, a tohle je neuvěřitelně pozitivní čtení, které současně příjemně navozuje vánoční atmosféru. Belle Albanyová (30), učitelka roztomilých prťat, nešťastnou náhodou na kole srazí Edinu Lachlanovou (77) a tím začíná celý děj a kolotoč převážně kolem těchto osamělých žen. Belle chce pomáhat všem, a to jak Edině, tak i zaměstnat a zaujmout své malé svěřence, a kde jinde psát dopisy Santa Clausovi, než-li na hradě v krajině skotské Vysočiny. Tyto ženy nemohou být pozadu, a také si každá něco přeje. Splní se jejich přání? To si již musíte přečíst, ale máte-li rádi knihy bez přemýšlení a velkého očekávání, tak tato je ideální. Současně je zde i významný zástup čtyřnohých mazlíčků v podání kocoura Jinxe a oslíka Boba, kteří mají zrovna na právníka Jacka Hamiltona-Kirka svůj osobitý názor.

19.11.2023 4 z 5

Rozhodně ne on Rozhodně ne on Whitney G. (p)

(SPOILER) Jednohubka na večer. Nepřekvapí, ale také úplně nezklame. Krátký náhled do zákulisí královské rodiny Tylera Carringtona II. a do nakladatelství, kde pracuje Chloe Madisonová. Oba dva měli své pro a proti, ale to první naštěstí převažuje. Tyler měl dále Dillona, což byl více přítel než-li jeho zaměstnanec a Chloe měla skvělé kamarádky v podání zmrzlinářky Madison (názvy některých příchutí byly více než originální :) ) a Kristin, vytvářející podcasty na různá témata. Neopomenutelnou je i postava Hazel Swiftové, která není nejostřejší pastelka v penále, ale přesto některým ze svých absurdních požadavků či názorů občas překvapí. Vše završí závěr epilogu II. 3,5*

12.10.2023 4 z 5

Miluji tě, Jasone Thorne Miluji tě, Jasone Thorne Ella Maise

(SPOILER) "Maličká" Olive Taylorová poznává ve svých necelých 7letech kamaráda svého (o čtyři roky staršího) bratra Dylana, a to Jasona Thorna. Z její strany je to zalíbení na první pohled, jak také mohla odolat jeho ďolíčku a pochopení pro její jméno. O sedm let později dojde k pošlapání jejího srdce a se zamilovaností je konec. Následně Jason odjíždí a znovu se setkávají za dalších osm let, kdy se Olive stane vyhledávanou autorkou své prvotiny a Jason, nyní slavná a zlobivá filmová hvězda, je účastníkem konkurzu na postavu z jejího bestselleru. Co obnáší propagace její knihy a záchrana jeho kariéry.... to naleznete zde, vč. totálně trhlé kámošky Lucy, kterou můžete mít rádi, anebo jí naopak nesnášet. Doufám, že se setkáme i s jejím příběhem v "To Hate Adam Connor", i když zde se mi se současným partnerem Jamesonem zamlouvala, jen jsem se v rámci děje trošku prala s jmény, protože se mi pletl s Jasonem.

28.09.2023 4 z 5

Princ Princ Devney Perry

(SPOILER) Tento díl mě ještě více navnadil na příběh Lea a Cass (5.), protože od jejího příchodu na scénu to dostalo ty správné grády. Do té doby to zachraňoval svojí správností Luke Rosen, od odchytu Scarlett v obchodě přes jejich pozvolné seznamovaní se. Jen když popisovala svůj pobyt s Jeremiahem v gangu Arrowheadských Warriorů, jsem si říkala, že to bylo moc jednoduché. Nevím, zda v rámci takového klubu existoval kodex mezi bratry, ale vzhledem k tomu, že Jeremiah byl členem krátce a bez nijak valné reputace, bylo těžko uvěřitelné, že by tím Zlatovláska prošla tak snadno. Epilog pobavil. 4,5*.

06.08.2023 4 z 5

Knihomolové Knihomolové Emily Henry

Od autorky je to má 3. kniha a dá se říci, že zatím asi ta nejlepší. Tento příběh je lépe zpracován, má více vtipu než předchozí a věk hlavních postav v podání Nory Stephensové (32) a Charlieho Lastra (lehce pod 40) také není na škodu. Líbí se mi, že se autorka zaměřila (viz. její průvodce čtenáře) na postavy, které jsou v romantických filmech opouštěny. Tahle nadsázka mě moc bavila a dále vše kolem knih (knihkupectví, tvůrčí a redakční činnosti...). Zajímavé bylo i prostředí, ve kterém se mimo NY příběh odehrává, a to Sunshine Falls v Severní Karolíně. Překvapením pro mě bylo, co vyplynulo z chování ml. sestry Libby, což jsem nečekala, ale ani Nořina dedukce mi moc neseděla. Každopádně vztah mezi sestrami byl velmi krásně vykreslený, a to samé mezi Norou a Charliem, kde s každou kapitolou došlo k jeho prohloubení a odhalení něco z jejich povah a minulosti. 4,5*.

"Je to pocta všem ženám, které nosí značkové oblečení, jehlové podpatky, vlastní červené pero, ženy, které jezdí na rotopedu a jedí hlavně saláty a mají jen velmi málo času nebo nejeví zájem o pečení, táboření či pozorování východu slunce."

29.07.2023 4 z 5

Znovu od začátku Znovu od začátku Kylie Scott

(SPOILER) Těžko říci, jaká přesně byla Clem před napadením a ztrátou paměti, protože informace převážně od její sestry Frances a následně Eda (jejího ex) jsou zpočátku strohé a silně ovlivněné jejich názorem. Osobně se mi líbila stávající Clem, a to pro její přístup, smysl pro humor a mluvu bez filtru. To by asi v bance koukali. :) Pozitivním překvapením bylo, že se návrat paměti nekonal a bratři Larsenovi jsou ve výsledku tři, mladší vtipálek Leif (2. díl) a starší Nielse. Strůjce útoků jsem si tipla dobře a relativně brzy, ale v průběhu jsem párkrát zaváhala, zda je to ta správná osoba, protože jsem měla ještě další dva možné adepty. Rychle čtivé s trochou akce, a pár dobrými vtipy... hodnotím 4,5*, ale za Gordona mohu jen zaokrouhlit nahoru. :)

15.06.2023 5 z 5

Volba lady Harriett Volba lady Harriett Rachael Anderson

Na Harriett s dvěmi T jsem se těšila, ale musím přiznat, že mě mírně zklamala, protože neměla tu jiskru z předchozích částí. Co mě však naopak potěšilo byla pozvolná náklonnost mezi ní a Christopherem, a dále jeho povaha, která je u mužů typická, ale často jí knižní hrdinové neoplývají. Příjemné zakončení celé série s upozorněním, že za vše může Tanglewood, kde se všechny páry postupně seznámily.

30.12.2022 4 z 5

Dobře utajený Skot Dobře utajený Skot Suzanne Enoch

Na Adena jsem byla zvědavá, protože se v předchozím díle tolik neprojevoval. Miranda Harrisová k němu krásně ladila a byla opravdu velmi netradiční "děvče", asi jako byla Brògan pes. Jak mě v minulém díle točil Coll, tak zde to nejen napravil, ale v samotném závěru mě i hodně pobavil. "Všimne si toho, než bude na konci ulice"... :)
Ale chování jiného bratra nelze omluvit ani odpustit. Ano, Matthewa bych za bratra nechtěla. Nevím, zda to chování bylo více sobecké nebo zbabělé. Opět se však jedná o nenáročny a čtivý titul.

11.11.2022 4 z 5

Toužím po tobě Toužím po tobě J. T. Geissinger

Opět skvělé jako předchozí a nijak navazující díly.
Zde mě bavila prostořeká Kimber stejně jako "hrabě" Matteo. Sice jí potkala celkem velká kumulovaná smůla a ještě větší ztráta, ale ve výsledku to opravdu působilo jako pohádka, resp. kříženec Popelky a Sněhurky, kde nejlepší byly nevlastní sestry a bývalý nevlastní bratr. Dokonce i závěr působí pohádkově, protože "hlavní" záporák v podání ex se promění ze Satana v nejku. :) Já se znovu dobře pobavila a doufám o stejně kvalitní překlad i jiné autorčiny série.

01.07.2022 5 z 5

Van Van Melanie Moreland

Opět velmi sympatická ústřední dvojice, nyní v podání Vince (Vana) a Liv. Van byl až neuvěřitelný... zlaté srdce a ruce jak na řemeslo, tak i při hře na kytaru. A jak to navíc uměl s Myškou. Kdyby takových "obrů" bylo i v reálu více. ;) Moc se mi líbila podpora BAM a pomoc Reida. Celé to dorazil epilog s tím, že po dočtení dalšího dílu vím, že to tímto nekončilo.

11.04.2022 5 z 5

Bentley Bentley Melanie Moreland

Od autorky mám přečteno pár knih, a tak jsem se konečně vrhla i na tuto sérii (bonus pro mě, že už je kompletní :) ). Jen mi to trošku přišlo, že je vše psáno dle velmi podobné šablony. Trojice BAM (Bentley, Aiden a Maddox) je přesto skvělá. Jejich popichování a vzájemné žertování mě bavilo. Bentley byl možná snob, ale s neuvěřitelným chováním v pozitivním smyslu. Seznámení ústřední dvojice tohoto dílu, a to Emmy (vč. jejího batohu) a Bentyho bylo zábavné. :) Naopak mi vadilo, jak tak inteligentní trojice BAM nepřišla na to, kdo jim škodí. Celkově se však jedná o nenáročnou a nijak nepřekvapující oddechovku s velmi příjemným obsazením hlavní šestice.

06.04.2022 4 z 5

Rovnice lásky Rovnice lásky Helen Hoang

Tato kniha mě hodně fascinovala. Upřímně jsem si neuměla představit jak to vypadá z pohledu autisty.
Stella je nadprůměrně inteligentní ekonometrička, ale má své problémy, ať už v rámci komunikačních schopností, pochopit a vyhodnotit různé situace nebo zvládnout nadměrné stimulace (hluk, vůně, dotyky...). To co většině nečiní problém, anebo až takový problém, je pro ní jako složitá rovnice, i když najmout si na její vyřešení gigola, bylo zajímavé vyústění. Michael v podání placeného společníka byl prostě neuvěřitelný. I přes tento jeho páteční vedlejšák, byl neuvěřitelně charakterní, milující svojí rodinu i za celkem vysokou cenu sebeobětování. Zvrat ke konci mi přišel trošku moc, ale bez toho by to asi nebylo to pravé. Každopádně kniha je čtivá a plusem je, že autorka píše z vlastní zkušenosti.

15.10.2021 5 z 5

Chata ve Švýcarsku Chata ve Švýcarsku Julie Caplin

(SPOILER) Tato série se mi libí, protože se zde nalézají zajímavé tipy na kulinářské zážitky nebo výlety. V tomto, již sedmém díle, cestujeme s Minou do Švýcarska, kde popisy zasněžených vrcholků Alp, vlakových souprav (v životní i N velikosti), anebo rozličných příchutí čokolády, jsou přímo pohlazením pro duši. Přesto mi tento díl přijde v rámci vztahu hl. hrdinů z celých RU jako nejslabší. I když jsou Mina a Luke oba dva velmi sympatičtí, tak mi zde chybělo něco víc. A také jsem po celkem rychlém konci postrádala závěrečný epilog. Místo epilogu je zde recept na Basilejský Kirschenbrottorte z autorkou doporučené helvetickitchen. Možná bude více informací o vztahu a kavárně v následujícím díle s Mininou sestrou Hannah.

27.09.2021 4 z 5

Boháč z Park Avenue Boháč z Park Avenue Vi Keeland

(SPOILER) Paráda. Bavilo mě vše okolo "Hueye" alias papouška druhu Kakadu černý. Návrat z vet. kliniky a jeho nové umění mě dostalo. :) Ona celá ta veterina byla zábava, hlavně popis Pixyho. Jinak autorky "nepřekvapily", opět zajímavý příběh, který mi trošku něčím připomínal "Šefa" od V.K. Hlavní zápletku ohledně identity jejich společné známé jsem tušila od zhruba třetiny a nebyla jsem zklamaná, že mé podezření vyšlo. Ústřední trojice Elodie, Hollis a Hailey se mi moc líbila. Hlavně jak to dopadlo s Hailey (epilog).

25.12.2020 5 z 5

Nedotýkej se mě Nedotýkej se mě Laura Kneidl

Tak tady jsem si dobře naběhla. Teď budu min. půl roku čekat na další díl.
Kniha je opravdu velmi podobná stylu Mony Kasten "Začít znovu" s mixem Elle Kennedy "Návrh". Komu se líbí styl a výše uvedené tituly těchto autorek, tak zde si přijde taky na své. Sage odchází studovat co nejdále od svého domova. Důvody, proč se tak rozhodla, se čtenář postupně dozvídá, i když strach z dotyků a panické ataky prozrazují své. Líbí se mi, jak autorka podrobně popisuje, co Sage právě probíhá hlavou. Úžasné jsou její kamarádky, ať už z dětství Megan, anebo April. Zápletka ohledně bratra mi došla ihned a mám takové tušení jak to bylo i před 3lety s April. No a Luca je prostě Luca. Takový na oko bad boy, který studuje na knihovníka. :) Jediná věc mě v rámci děje zmátla, a to údaj ohledně úmrtí otce Sage.

22.09.2020 5 z 5

Nenávidím tě, Adame Connore Nenávidím tě, Adame Connore Ella Maise

Máme zde prokletí ..., a to hlavně ve smyslu druhého dílu. Lucy je nadále ztřeštěná jako v předchozí části a navíc po jisté události nenávidí Adama Connora. Kdo by se jí v tu chvíli divil. Navíc jí Oliv a Jason Thorn nechtějí adoptovat a Oliva jí nepůjčuje svá prsa místo polštáře....
Osobně mi sice předchozí díl přišel vtipnější, ale zde to bylo dotaženo akčními scénami, kterých se speciálně Lucy s malým a roztomilým Aidenem, i když nedobrovolně, účastnili. Jisté odhalení v závěru bylo překvapením, ale mnohé to vysvětlovalo.
Spoiler: Byla jsem zvědavá, jak autorka naloží s Jamesonem, který se mi v přechozí části díky své neoblomnosti líbil. Jsem ráda, že jej nezabila ani z něj neudělala zmetka. A Adam prostě nemohl být nenáviděn moc dlouho.

02.03.2024 4 z 5

Vládce hvězdné oblohy Vládce hvězdné oblohy Laura Thalassa

(SPOILER) Tuto kratší knihu je možné číst před závěrem série, hned po "Neznámý žalm". Seznámíme se zde s písařkou, špionkou a hlavně matkou Handlíře, Larissou. Dozvíme se jak a za jakou cenu se dostala z harému, kdy Desmond Flynn zjistil, kdo je jeho otec a jaké přátelství jej pojí s Malachiášem. Zhruba v polovině se vracíme k seznámení se s Callie a z jeho pohledu sledujeme jejich vztah, kde se jednalo o parádní osvěžení prvního a druhého dílu.
Nyní si jen počkat na sérii "Jezdci apokalypsy", která se v nakladatelství připravuje.

26.01.2024 5 z 5

Experiment s láskou Experiment s láskou Christina Lauren

Fizzy byla v titulu "Rovnice lásky" neuvěřitelně sympaticky střelená autorka milostných románů. Byla jsem z jednou z mnoha, která měla zájem o její příběh (viz. poděkování autorek), a i přes obavu z druhých dílů, jsem více než nadšená. Zde jí poznáváme více do hloubky, a to vč. její autorské krize a skončení s jednorázovkami, a také nově jako hlavní hrdinku netradiční reality show "Experiment s láskou", která vychází z přirozených sympatií a současně je postavená na vědeckém výzkumu kompatibility DNADuo. Z tohoto důvodu nemůžou chybět Jess, Juno a River Peña z předchozí části. A jak se říká a podepisuje ve smlouvě, nezačínejte si nic s produkčním, který se jmenuje Connor Frederick Prince III. :) Kdo je na duotým autorek zvyklý, ten nebude zklamán, protože se jedná pouze o zábavu a velice výstižné vysvětlení, proč lidé čtou milostné romány. Začátek a konec knihy je bez kazu, jen ten střed se trošku táhnul. 4,5*

10.12.2023 5 z 5

Formulista Formulista Michaela Schmiedlová

Vanessa Dunst/Zlatokopka Vanessa nebo-li Elfka a Anthony Rees jako Formulista jsou ústřední postavy stejnojmenné knihy od M. Schmiedlové. Od autorky je to má druhá, protože se ještě chystám na její 2. šanci pro Zoe, která se zde také lehce mihne.
Kniha je z netradičního prostředí kolem Formule 1. Pobavila mě informace, že ani Zapata kolem formule nic nevydala a Vanessa, která je modelka, bodygurd a náruživá knihomolka, zaměřená na romantickou literaturu, se jí jistě ráda zmíní. :) Elfka byla opravdu neuvěřitelná, protože něco jí seplo rychle a něco vůbec, i když měla dostatek indicií, stejně, jako čtenáři. Osobně mi autor dopisů došel v části, kde tato postava přišla na scénu a bylo řečeno, co dělá, a také "závazek" mezi jejich sourozenci Kate a Paulem. Ohledně Tonyho, který byl náladový, výbušný a měl systém krabiček..., to mě až zklamala, že na to nepřišla sama. Jako celek se mi to četlo velice dobře, často s úsměvem na rtech, s postupným odhalováním, i když sami již předem víte a postavami, které baví a chovají se přesně dle šablony romantických hrdinů. :) 4,5*

03.12.2023 4 z 5

Láska mezi řádky Láska mezi řádky Lauren Asher

Rowan G. Kane jako nejmladší z bratrů miliardářů z Dreamlandu, který neměl moc šťastné dětství, i když se jeho děda a nejstarší bratr snažili. Již nyní se těším na dopisy a příběhy Declana a Cala, a současně doufám i ve zjištění obsahu psaní pro jejich otce Setha. Zahra byla v podstatě naprostý opak Rowana, veselá, přímá, přátelská. Možná nalomená, ale nezlomená. Čekala jsem, co se skrývá za brožemi, hlavně té se středníkem, protože to mohlo znamenat ještě něco horšího. Líbil se mi vztah s její sestrou Ani a následně mezi Ani a jejím mentorem.
Z jedné strany to bylo trošku klišoidní, ale inovace byla minimálně v prostředí zábavního parku, popisu a zážitků z atrakcí a fungování týmu tvůrců. Příjemné čtení zalité sluncem na vrcholku horské dráhy s trochou křiku ze strašidelného domu. 4,5*

30.11.2023 4 z 5