Kudík Kudík komentáře u knih

Poslední svobodný miliardář Poslední svobodný miliardář Pippa Grant

Jedno malé nedorozumění dostalo Begonii Fairchildovou, za vydatné pomoci Marshmallowa, do osidel posledního svobodného miliardáře Hayese Alexandera Rutherforda. Přiznávám, že jsem se od začátku skvěle bavila..... Begonie byla úžasná a z jejího psa by mě asi brzy kleplo, ale byla to přesně ta dvojice, kterou Hayes potřeboval. To vše završovala její sestra Hyacinta, která pro slovo také nešla daleko. Škoda toho přepáleného závěru, vč. nechybějícího zvratu, a také celkem odrazující a nevypovídající obálky. Docela ráda bych si přečetla i knihu s Jonasem Rutherfordem, který je zde tak opěvován a je součástí jiné série.

27.01.2024 5 z 5

Neznámý žalm Neznámý žalm Laura Thalassa

(SPOILER) Rozhodně akčnější než první díl (resp. od poloviny knihy)...., kdo by čekal tolik akce při Slunovratu, který ve vílím podání není pouze oslavou koloběhu života a ročních období. :) Část věcí jsem vydedukovala, ale přesto pro mě bylo překvápko, že Zloděj duší není jen měnič podob. Callie a Des zde dostali další rozměr a vstup na scénu přes portál v podobě Temper měl parádní grády. Callypso se mi líbila při ochraně "otroků", záchraně nočního vojáka a přístupu k Handlíři. A Des? Ten má parádní sbírku triček, super křídla a krásný vztah ke Callie. Nyní jen přemýšlím, zda se vrhnout na 3. díl "Temná harmonie", anebo na Desův příběh "Vládce hvězdné oblohy", který je někde uváděn jako 4., ale na goodreads je jako 2,5.

23.01.2024 5 z 5

Život je příliš krátký Život je příliš krátký Abby Jimenez

Co k tomu ještě dodat? Asi to, že Adrian, který byl na rande se Sloan v předchozím dílu, byl snad někdo úplně jiný, protože jsem si jej takto nepředstavovala. Působil tam asi jako Vanessa zde... svěže a živočišně. Zde byl omezen svou prací a kontrolou. Od toho nastoupila Vanessa s Grace, dočasně pan Harry Puppins a asistentka Becky a mnohého jej zbavili. :) Slovní obraty měla Vanessa podobné Kristen a jejich krátké setkání to jen potvrdilo. Chudák Sloan. :) To vše je asi k té humorné části a následně se dostávám k ALS. Myslím si, že takováto podpora a nenásilná informovanost o nemoci v rámci děje je ideální. Potýkání se s problémy v rámci rodiny, to také bylo něco. Těžko se s něčím takovým vyrovnat nebo smířit. Autorka to velmi dobře podala, ať již v podobě otce nebo nevl. sourozenců. Co mě hodně překvapilo, byla Richardova totožnost. Čekala jsem něco jiného, ale tohle opravdu ne. Celkově moc hezké čtení s emočním tobogánem.
Hned v úvodu mě potěšilo, že nakladatelství připravuje od Abby "Součást tvého života".

03.10.2023 5 z 5

Princezna Princezna Devney Perry

Presley Marksová měla štěstí, že její "snoubenec" Jeremiah na jejich svatbu zapomněl, resp. se zapomněl, i když musím tento vztah odsoudit, protože nadarmo neplatí, že co je v domě není pro mě a u přátel a sourozenců to platí obzvlášť. Shaw Valance by byl snem asi mnohé z nás, protože takový balíček dvou v jednom, a to bývalý policista v současnosti hollywoodský herec a produkční s tak hezkým chováním a pochopením, to se dá snad najít jen na stánkách knih.
Zatím mám za sebou 3/4 přeložených dílů, kde pevně věřím, že o Emmetta a Lea také nepřijdeme, ale těžko hodnotit, který z dílů je lepší či horší. V něčem jsou si podobné, sem tam se objeví trochu klišé, ale vede jejich čtivost a snaha o napětí do samotného závěru, kdy epilog naznačí co nás čeká dále.

05.08.2023 5 z 5

Král Král Devney Perry

(SPOILER) Předně si temnou romanci představuji trošku jinak, asi drsněji, ale ve výsledku si nestěžuji a jsem za to raději. Tento spíše pouze nádech temnoty v podobě dvou vražd, jedné před cca třiadvaceti lety a další v současnosti, dále zmínky o pár (možná i desítkách) mrtvých v podání klubové činnosti, to vše je celkem šetrně popsáno. Hlavní postavy, a to Kingston Dash Slater jako bývalý president klubu Tin Gypsy z Clifton Forge v současnosti mechanik a dále novinářka Bryce Ryanová z Tribune, jsou dle popisu nádherná (vizuálně) dvojice, kde to jiskří od samého začátku. V rámci děje oba dva uberou trochu dech, hlavně Dash. Líbí se mi i další postavy, o kterých budou následují díly a upřímně jsem zvědavá na to co se dělo okolo Geneviev po jejím osvobození (o jejímž "původu" jsem si byla po zákazu kontaktu Dravenem více než jistá, aniž bych četla anotaci 2. dílu). Ohledně pravé totožnosti vraha mám slabé podezření, ale indicií moc není a zajímalo by mě to ohořelé (podstrčené) tělo. Bonusový epilog (až na nepřítomného Dravena nejstaršího) neměl, stejně jako obálka, chybu.

04.08.2023 5 z 5

Pes baskervillský (komiks) Pes baskervillský (komiks) Jan Štěpánek

Pěkné zpracování této klasiky, ale chybělo tomu pár stránek navíc. Část relativně zásadního děje byl v tomto komiksovém provedení moc zestručněn. Přesto správně pojatá atmosféra, a pro toho, kdo zná klasické zpracování tohoto díla, je to příjemné osvěžení.

05.07.2023 4 z 5

Láska po španělsku Láska po španělsku Elena Armas

Tohle byl ukázkový příklad slow burn a hate to love. Proto mě nepřekvapil ani počet stránek, ani rozvláčnost děje. Toho temperamentu u Cataliny mohlo být klidně více, protože Aaron to z počátku hodně umírňoval, ale co nezvládala ona, dohnala její rodina. :)
Osobně mě nejvíc pobavila aukce, kavárna a kopaná, a to vše završil nepřekvapující epilog. Přes rozličná klišé zde byla dobře vykreslená postava Geralda, u kterého mi správně vařila krev. Určitě ráda sáhnu po dílu s Rosie a Linou odrazovaným bratránkem.

18.06.2023 4 z 5

Sladký nepřítel Sladký nepřítel Kristen Callihan

Autorka opravdu umí. Její knihy, ať již série VIP, anebo jakýkoliv "nepřítel" jsou příjemné a povzbuzující čtení. Překvapivě se mi Emma zamlouvala svým smýšlením a chováním více, než lehce ubručený Lucian. Jeho rodina, babička Amalie, sestřenka i bratranci (počítáno vč. Sala) byli osobití a celkem výrazně různorodí, jako byl i Luc sám. Jsem ráda, že se zde díky seriálu "Temný hrad" potkáme, i když celkem krátce, ale přesto významně i s Maconem a Delilou. Znovu se jedná o titul, kde by to chtělo podávat i malé vzorky, anebo přidávat balení kapesníčků, protože jistě nejsem sama, která by chtěla některé z cukrářských výtvorů ochutnat. :) 4,5*

08.12.2022 4 z 5

Už žádné předstírání Už žádné předstírání Vi Keeland

Od autorek už mám něco načteno, a tak mohu pouze konstatovat, že mají lepší, ale i horší díla. Některá rozhodnutí Molly i Declana jsem úplně nepobírala, jejich tápání, co a koho chtějí/nechtějí, mi přišla zdlouhavá, ale růžové lentilky, bar U Strakaté krávy, Declanovo kuchařské umění a zajímavé výběrové řízení na spolubydlící/ho, to vše mě bavilo. Konec byl sice přeslazený, ale i tak za mě 3,5*.

02.05.2022 4 z 5

Reid Reid Melanie Moreland

Emmy i Aiden jsou vtipní, ale to co zde předváděl Reid... seznam, taneční lekce a hlasité myšlenky, to vše mi prodloužilo život. :) V rámci série mi přišel tento díl zatím jako nejlepší.

09.04.2022 5 z 5

Maddox Maddox Melanie Moreland

Stříbrný lišák Maddox...., taková tichá voda co břehy mele. :) Opět příběh jako přes kopírák, ale pár drobných změn tam oproti předchozím dílům (naštěstí) bylo. Přesto na mě tato dvojice působila v rámci vztahu nejméně uvěřitelně, a to hlavně ze strany Dee. Epilog pouze prozradí očekávané a trošku mě to odrazuje číst celou sérii v kuse, ale zase v následujícím díle je Reid. :)
"A to všechno kvůli opotřebovanému batohu a šálku kávy."

07.04.2022 4 z 5

Ďábel nosí černou Ďábel nosí černou L. J. Shen

Opět bezva čtení, i když něco mírně jiného, než třeba (pro mě každopádně lepší) autorčina kniha "Hra s ohněm". Maddie byla tak mile sarkastická a vtipná, ale přišlo mi, že na ní její přezdívka "Mučednice Maddie" prostě neseděla, protože když je někdo na ostatní hodný, nedefinuje to přímo mučednictví, jen to chce do svého slovníku zařadit slůvko NE a dostát mu. Oproti tomu Chase... no já osobně bych ho na začátku přes práh nepustila. Prostě ne. :) Autorka se na takové macho/bad boy specializuje, ale trošku mě mrzí, co s nimi dělá na konci.

10.03.2022 4 z 5

Pekárna s vůní skořice Pekárna s vůní skořice Ruth Kvarnström-Jones

(SPOILER) Velmi čtivé, ať již současnost s Lovisou, anebo minulost s její babičkou Amélií. Příběh smutný i milý s různorodostí postav.
Obě dvě si byly evidentně podobné nejen svým zjevem. Lovisa byla na jednu stranu bojovnice a její obliba "Krasavce" (původně Krále) mi byla sympatická, i když z hygienického hlediska by to neprošlo. U příběhu Amélie jsem se původně obávala neurčitého zklamání ze strany jejího otce, takže to, co se jí stalo, mi celkem vzalo dech. Zde by i nenávist byla na místě. O to víc jsem nechápala Markuse, dokud jsem v závěru nezjistila, že s Magdalenou neměl ani ponětí, co vše vlastně způsobila. Stejně mi přijde divné, že největší drbna Greta to nevybalila už dřív, anebo dědeček Johan si to nešel vyřídit. A ohledně postavy Reubena se raději nevyjadřuji. Ráda si přečtu i další díl.

15.01.2022 4 z 5

Ty nejsi můj Romeo Ty nejsi můj Romeo Ilsa Madden-Mills

Velmi příjemné čtení. Ke konci trochu moc sladké, ale prvních pár kapitol, které se točily okolo seznámení Elen s "Falešnou rosničkou" jsem se dobře bavila. Líbil se mi i její mazlíček Romeo. Jack mi sice nepřišel tak reálný jako Elen, ale přesto chápu jeho vyobrazené chování. Celkem jsem zvědavá na další díl s její sestrou a Devonem a předpokládám, že i další postavy ... např. Lawrence nebo Aiden se dočkají svého děje.

01.10.2021 5 z 5

Drzý kravaťák Drzý kravaťák Vi Keeland

(SPOILER) Tak tohle se mi od dua autorek vážně líbilo. Graham byl bezmála dokonalý…. jako partner určitě až na ta tetování, resp. motivy jeho tetování. Jako zaměstnavatele bych jej nechtěla. No a Soraya…. tam nejvíc lituji, že sloupek „Zeptejte se Idy“ nevedla přímo ona. Její odpovědi měli vtip i správnou dávku sarkasmu a morální hloubku. SMSková konverzace mezi hrdiny byla sice víc než lechtivá, ale nějak to sem prostě krásně zapadlo. Setkání „Drzého kravaťáka“ s „Drzým bastardem“ a jeho kozou byla krátkým, ale příjemným osvěžením. No a ten epilog… uf.

04.05.2021 5 z 5

Mám tě ráda, nemám tě ráda Mám tě ráda, nemám tě ráda Jo Watson

To bylo doslova k popukání. :) Až jsem dostávala křeče do břicha, jak jsem se několikrát rozesmála, a to má dobrá kniha udělat, ať už je její žánr jakýkoliv, tak vzbudit ty správné emoce. Tady sice Poppy hned v úvodu tvrdí, že drama je její osud, ale já bych sázela spíše na komediální výstupy. Poppy ať už v roli Doris Grangerové nebo Beatrice Pembertonové-Buckleyové, anebo Ramony Gonzálesové...., byla prostě úžasná. Chcete-li zjistit, jak má/nemá vypadat výkonná asistentka v akci, tak doporučuji tuto knihu k přečtení, protože jsou tam situace, které prostě nenechají bránice v klidu. A Ryan vč. Emmy a Houdiniho, to bylo prostě to správné doladění. A jak nesnáším telenovely, tak bych se z fleku přidala do FB skupiny "Zachraňte Ramonu G.". :)

12.01.2021 5 z 5

Kluk odvedle Kluk odvedle Kasie West

Opět bezva Westovka. Sice pro náctileté, ale občas člověk na tu dobu rád zavzpomíná. Charlie jako dospívající dívka, která má neuvěřitelné tři bratry. Při jejich kouscích jsem se bavila, nejvíc asi když je seznamovala s Evanem. :) Ale jsou tu i její vedlejší starosti, a to noční můry, soused Braden, a pak to "holčičí chování". Příjemně pročtené odpoledne.

08.11.2020 5 z 5

Smrtící vzdělání Smrtící vzdělání Naomi Novik

Zatím se jedná o mojí druhou knihu od NN, ale autorku si již řadím mezi své oblíbence, protože již "Ve stínu Hvozdu" se mi zamlouval její styl, fantazie a dokonale nedokonalá hrdinka.
Galadriel byla také svá. Mám ráda sarkastické, občas ironické a hlavně svým způsobem atypicky vyčnívající hrdiny, což El naplňovala vrchovatě. Byla tak skvěle odmítavá a nepřátelská, hlavně vůči Orionu Lakeovi a privilegovaným z různých enkláv, ale přesto zásadová, protože i přes své schopnosti se nestala malefikou. Při Orionových hrdinských činech, kde byla (ne)účastnicí i El, jsem se skvěle bavila, hlavně v knihovně a při likvidaci malého hejna hltoňů, když se stali čerstvými čtvrťáky. Ještě přesně nevím, co si mám o něm myslet, ale jsem zvědavá na pokračovaní a vývoj jeho postavy a jejich (ne)přátelství. Líbí se mi vizualizace ložnic El a Chloe, i když v prvním případě je to spíše cela. Osobně bych uvítala i zobrazení některých příšer, přestože mi fantazie jela na vysoký výkon.

06.03.2024 5 z 5

Rapsodie Rapsodie Laura Thalassa

Kniha se mi líbila, hlavně začátek a akčnější doba s únosem a vězněním na konci, ale upřímně, dle hodnocení jsem čekala ještě o trochu více, hlavně co se týče fantasy. Jak moc se dílo podobá knihám od Sarah J. Maasové zatím nemohu posoudit, protože její knihy mě teprve čekají. Sérii každopádně zdolám celou, protože Desmon Flyn/Handlíř/vílí král i Callypso Lillisová/Callie/sirénka jsou sympaťáci a já jim to šťastně na věky přeji. :) Současně jsem ráda, že nemusím čekat na další díly a vypořádám se sérií v kuse, jen kdyby na ní bylo více času.

21.01.2024 4 z 5

Úlet na dva týdny Úlet na dva týdny Samantha Towle

Kratší úlet, aneb rychle čtivý příběh od autorky, která napsala tituly jako "River Wild" a "Trable", které jsou minimálně o level/dva výše. Autorka tuto knihu psala, když probíhal další lockdown, ale já jí v textu nepoznávala. Postavy v podání pidi Dillon a urostlého Westa, o kterých je celý příběh a vedlejších je zde poskrovnu, jsou sympatické, ale vyzněly moc jednoduše. Celé mi to přišlo moc zrychlené a jednotvárné. Ani jsem si moc neužila Maledivy.... Zaměstnání jeho otce mě dostalo a "matka" Dillon potřebovala víc, než kávu na hlavě, o jejím ex nemluvě. Přesto jako jednohubka na večer, která měla být asi trochu i nadsázkou, ale na mě to nefungovalo, je to ideální.

23.11.2023 3 z 5