Krysa1769 Krysa1769 komentáře u knih

Smečka rváčů Smečka rváčů Markus Zusak

Žádné veledílo, ale člověk se od toho nemohl odrhnout a obohatilo ho to o další cenné myšlenky. Zlodějka knih a Posel sice jednoznačně vedou, ale Smečka rváčů se mi rozhodně líbila více, než Roky pod psa a nedivím se, že má i vyšší hodnocení. Za mě 4*.

20.12.2015 4 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Jak mám proti povinné literatuře výhrady, tohle za přečtení stojí!

10.12.2015 4 z 5

250 zákonů lásky 250 zákonů lásky Petr Casanova

Knížka, ve které se člověk ztratí a najde.

10.12.2015 5 z 5

Dárce Dárce Lois Lowry

Až mě deprimují, tyhle příběhy o společnosti. Nutí mě to ptát se, zda je opravdu svět takový, jaký se tváří, že je anebo to jen předstírá. Koho tahle knížka nedovedla k zamyšlení, měl by se nad sebou zamyslet..

05.12.2015 4 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Nelituji koupě. Jednou budu tyhle kouzelnické pohádky číst svým dětem před spaním! :)

05.12.2015 4 z 5

S láskou Rosie S láskou Rosie Cecelia Ahern

Kniha psaná neobvyklou formou dopisů, emailů...film se mi líbil více, to přiznávám. Ale i tak, pěkné počtení.

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Jedním slovem: Skvělé.
Určitě si ji přečtu znova. Neváhejte a čtěte. Stojí za to.

03.12.2015 5 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Mělo to podle mě vyšší potenciál, ale...brečela jsem a zamyslela jsem se. A to na 4 a čtvrt hvězdičky stačí.

Odpusťte mi, váš Leonard Odpusťte mi, váš Leonard Matthew Quick

Přečteno za dva dny.
Mám ráda obsáhlé romány, kde se střídá dějová linie. Miluji knížky, které mi nabízejí spoustu charakterů ke zkoumání. A tady jich je zoufale málo.
Přesto Odpusťte mi, váš Leonard, nemůžu hodnotit špatně. Velmi dobrá knížka, plná hlubokých myšlenek.

Deník mého stínu Deník mého stínu Claire Kendal

Vůbec to nebylo špatné. Naopak, bylo to velmi zajímavé. To je ale asi tak všechno.

03.12.2015 3 z 5

Ty Ty Caroline Kepnes

Na to, že jsem tu knížku četla už před pár měsíci a od té doby četla i jiné, román TY nějak nedokážu dostat z hlavy. Doposud jsem se nesetkala s příběhem, který by byl vyprávěn ve druhé osobě a kde by hlavní hrdina byl psychopat, kterého nemůžete mít rádi. Vlastně, já si v románu TY žádného oblíbence nenašla, takže by se dalo očekávat, že příběh odložím a už se k němu nevrátím. Ne, že jsem TY neodložila a dočetla, ale dokonce uvažuji, že si ho někdy přečtu znovu.

Pod kupolí Pod kupolí Stephen King

Dokázala jsem se od příběhu snadno odtrhnout, takže asi bylo něco špatně, nicméně, Pod kupolí je skvělý román, který rozhodně stojí za přečtení. Uvítala bych trochu jiný konec a možná, kdyby se to místy tak nevleklo, bych byla z tohohle díla nadšená stejně jako z To.

O psaní: Memoáry o řemesle O psaní: Memoáry o řemesle Stephen King

Tohle není žádná nudná příručka plná žvástů. Tohle je mistrovské dílo a nelituji žádné minuty, které jsem nad ním strávila. King je prostě King a psaní je krásná, magická věc. Takže plný počet hvězd.

12.11.2015 5 z 5

Žena v černém Žena v černém Susan Hill

Příběh měl větší potenciál, než jaký nakonec naplnil. Líbil se mi, ale film s Danielem Radcliffem mě sebral více.

10.11.2015 3 z 5

Otec Goriot Otec Goriot Honoré de Balzac

Kdyby se Otec Goriot tak špatně nečetl, tak by mě asi bavil více. A fakt, že patří mezi povinnou literaturu, mu rozhodně nepomohl. Knihy by se měli číst s radostí a chutí a ne s odporem a z povinnosti, protože vám ji zadávají učitelé. Chápu, že chtějí a potřebují naučit generaci 21. století číst, ale ani ta nejlepší knížka na světě nebude bavit každého. A mně se protiví číst něco, co jsem si sama nevybrala a co mě nebaví.

10.11.2015 2 z 5

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Přiznávám, že jsem první viděla film a ten mě hodně zasáhl, i přes své zjevné nedokonalosti. Pak jsem pod stromečkem objevila tuhle knihu a ta mě zasáhla ještě víc. Ony vůbec celkově, všechny tři knížky jdou v ruku v ruce s filmy, které jsou podle mě kvalitně natočené.
Nicméně, tohle není filmová databáze, tohle je databáze knih a Hunger Games je především skvělá knižní série, Zaslouží si svou pozornost, kterou má a jsem pyšná na to, že se mohu prohlásit za jejího fanouška. Pro Peetu mám prostě slabost, Haymitch je sympaťák a Katniss je netradiční hrdinka, což příběhu neubírá...naopak.

10.11.2015

Už mě vidíš? Už mě vidíš? Sharon J. Bolton

Nejsem velkým čtenářem detektivek, ale po dočtení této knížky se jim asi stanu.

26.10.2015 5 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Jsou knížky, které si přečtete a za den už o nich nevíte. Mně se to stává a přitom mě příběhy, které obsahovaly, bavily. Takže nevím, čím to je, snad tím, že spousta čtivých knížek má ten příběh prostě slabší.
A pak jsou knížky jako Řbitov zvířátek, nad kterými přemýšlíte ještě dlouho po přečtení. Od Kinga jsem četla ještě TO a Zelenou míli a obě se mi líbily, i když TO se mi podivným způsobem vepsalo do srdce, kdežto Zelená míle nikoliv. Co se týče Řbitova zvířátek, příběh mnou velmi zamával a stále mi leží v hlavě, takže asi nemůžu jinak a dávám plný počet hvězd, i když jsem u konce na autora nadávala.

15.10.2015 5 z 5

Posel Posel Markus Zusak

Tahle knížka není žádný posel.
Je poselstvím.
Vážně, člověk má po dočtení chuť nedělat nic jiného, než jít ven a konat dobré skutky.
Líbí se mi styl, kterým autor píše a určitě si od něj pořídím další knihy.

30.06.2015 5 z 5

To To Stephen King

Ta knížka má v sobě víc, než se na první pohled zdá. Není to jen horor, ale příběh o hodnotách, jako je přátelství, odvaha a víra. Přiznám se, že místy jsem se v knížce ztrácela, ale mnohem víc bylo momentů, kdy jsem se v knížce našla. Smolaři si mě získali a prožívala jsem všechnu tu hrůzu, ale i zábavu s nimi. Tohle dílo rozhodně stojí za pozornost, ale asi to není čtení pro každého-nic pro začínající čtenáře. Za mě ale plný počet hvězd.

19.06.2015 5 z 5