kopretitinka kopretitinka komentáře u knih

Temná hmota Temná hmota Blake Crouch

Přečetla jsem ji na 2 tahy. Motto
"Každému, kdo kdy přemýšlel o tom, jak by asi vypadal jeho život na konci cesty, kterou se nevydal" dokonale vystihlo podstatu.
Není asi co dodat... Kéž by se mi brzo podařilo narazit na podobně psanou, čtivou a napínavou knížku.Po dočtení jsem ještě pár dní přemýšlela o všech hypotézách - časových rovinách, vesmírech a paralelních světech... Bylo to fajn

28.03.2018 5 z 5

Neklidná krev Neklidná krev Robert Galbraith (p)

Pro mě jeden z nejlepších dílů série. Nejprve jsem se nemohla začíst, ale už po 1. čvrtině knihy jsem věděla, že se mi bude těžko loučit. The Ink Black Heart si koupím v originále ještě než vyjde v českém překladu. Tuším, že další díl série bude ještě lepší než předchozí. Cormoran a Robin mi přirostli k srdci.

20.08.2022 5 z 5

Sestry Sestry Kamila Hladká

Zajímavá kniha. Splnila všechna má očekávání. Zajímalo mě kdy dochází ke zlomu a rozhodnutí "ano, chci být sestrou / ano, vzdám se rodiny, dětí, partnerství / ano, podřídím se řádu, protože mě to naplňuje". Chtěla jsem vědět, jak reaguje rodina, když se dozví, že od své dcery nebude mít nikdy vnoučata. Jaké měly tyto ženy dětství, mládí, rodinné zázemí, co bylo "špatně" na tom všem, že se vzdaly myšlenky na založení vlastní rodiny. Čekala jsem zhrzené příběhy a bylo tomu přesně naopak. Moudrost, radost, pokora, lidskost. Kniha se dobře četla, byla napsána civilně, nejedná se o žádné křesťanské pojednání o životě "za zdmi". Žádné senzační odhalení. Jen prosté příběhy žen, které se rozhodly žít život jinak, protože tento životní řád jim dává smysl. Oceňuji, že kniha nestraní, neshazuje, neadoruje, prostě jen podává svědectví o tom, jak se tyhle neobyčejně obyčejné ženy cítí a jak se jim žije. Jsem ráda, že jsem se k této knize náhodou dostala.

13.09.2021 5 z 5

Noční pták Noční pták Brian Freeman

Kniha mě vtáhla do děje téměř od první stránky. Chystám se přečíst všechny knihy série s detektivem Frostem. Je lehké si jej oblíbit :-)

19.03.2021 5 z 5

Mlýn Mlýn Michal Vaněček

Krásný, smutný a obohacující příběh. Forma, kterou autor zvolil (styl psaní, kratší kapitoly s nadpisem, autentické novinové články té doby apod.) mi pomohla orientovat se v časové ose (první republika, protektorát, 2.sv.válka, nástup komunismu, okupace ...). Jinak pocitově : Mrazilo mě, když jsem knihu zavřela a uvědomila si, že ještě nedávno v takové realitě žili i mí blízcí, prarodiče, rodiče. O to víc si vážím současné doby - ať už lidi nadávají jak chtějí.

15.01.2020 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Nejsem čtenářka bestsellerů ... asi jsem promarnila čas těch mnoha "dívek ... ve vlaku / v ledu / které píchly do kde čeho :-)" Ale tohle mi přišlo jako celkem napínavá americká story. Od poloviny knihy už jsem měla vytipovaného vraha - to se mi u Agathy Christie nikdy nestává :-D Ale ano, bylo to fajn... jen kdyby Rachel tolik nechlastala - svět by byl jednodušší. Jenže by zase nebylo o čem psát :-D

26.09.2019 4 z 5

Smrtící bílá Smrtící bílá Robert Galbraith (p)

Hedvábník byl pro mě nejpoutavější ze všech dílů série. Ve Smrtící bílé už mi byla na obtíž každá zmínka o Strikově noze / pahýlu / těžkosti s chůzí. Autorka z detektivky sklouzla ke sladkému snění "co si ona myslí, že si myslí on a co si asi myslí on, že si myslí ona".... další knihu už číst nebudu. Od počtu stránek se opravdu dobrá detektivka neodvíjí.

08.02.2021 1 z 5

Kdo šije u Podolské? Kdo šije u Podolské? Lucie Hlavinková

Krásně popsaná předválečná doba - období, kdy největšími filmovými hvězdami byly Adina Mandlová, Oldřich Nový, Lída Baarová ... a následně válka, komunismus. Vše očima člověka, který miloval své povolání a dokázal se pousmát nad naleštěnou bídou a předstíranou nonšalancí lidí, kteří se prohlásili elitou poválečného národa. Prostředí, čas i styl psaní mi učaroval.

21.01.2020 5 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Úžasná Agatha :-) Díky této knížce jsem získala vztah k jejím detektivkám.

04.10.2019 5 z 5

Kdo jinému jámu kopá Kdo jinému jámu kopá Marie Rejfová

Kniha mě bavila. Trošku jsem ale bojovala s tím, že nebyla psaná v Ich formě. Ale jinak super oddychové čtení :-) Chystám se na další "Josefínovskou" knížku.

29.05.2019 4 z 5

Osud tančil charleston Osud tančil charleston Táňa Kubátová

Pěkná, čtivá knížka. Nevím, zda začít číst Bukůvky. Tak nějak se mi nechce rušit kouzlo lásky a rodinného života z první republiky.

03.02.2020 5 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Milé čtení, které vás nechá oddechnout po těžkém dni v práci. Konečný pocit po dočtení : chci navštívit ta místa, zažít tu atmosféru a pracovat v kavárně v Kodani... knížka mě zahřála u srdce.

27.03.2019 4 z 5

Záměna Záměna Caro Martini

Krásný příběh, sranda, dva rozdílné pohledy na svět ... pro mě dokonalá oddychovka. Na konci i slza ukápla. Vřele doporučuju!

08.03.2019 5 z 5

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

První díl je vždy "první". Těžko říct, jestli je druhý a třetí díl lepší nebo horší. Jako v prvním díle je většina situací postavena tak, že se dá jednoduše odhadnout další děj či dialog. Na relax je knížka ideální. Netřeba u ní příliš zapínat myšlení.

09.11.2016 3 z 5

Almužna jen pro bohaté Almužna jen pro bohaté Hana Marie Körnerová (p)

Jako obvykle spisovatelka nezklamala :-) Pro mě je to sázka na jistotu

29.11.2019 5 z 5

Doktore, fofrem, jde o život! Doktore, fofrem, jde o život! Patrick Taylor

Oddechovka jak má být :)

09.09.2019 4 z 5

Dědina Dědina Petra Dvořáková

Oddychovka... mezilidské vztahy, majetek, křivdy z minulosti i zatvrzelost a pýcha. Každá z postav žije ve svém vlastním světě. Rozdělení kapitol i "ich" forma mi vyhovovala. Pohodové čtení.

21.08.2019 4 z 5

Kafe @ cigárko Kafe @ cigárko Marie Doležalová

Pro čtení ve vlaku dobrý oddech. Je poznat, že je kniha složená z krátkých fejetonů určených pro časopis. Rychle, stručně, zábavně... hlavně něco každý týden vypotit (když už je to pravidlená rubrika). Místo x-časopisů si s sebou prostě vezměte Kafe@cigárko. Vyjde to nastejno.

28.05.2019 2 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Neurazí ani nenadchne. Nějak jsme si s touto knihou "nesedly" .

10.04.2018 2 z 5

Anna Karenina Anna Karenina Lev Nikolajevič Tolstoj

jak to napsat jednoduše ... Ono se to dobře nedá. Carské Rusko, 19. století, zakázaná láska, porušení konvencí a morálních zásad. Lidé sešněrovaní etiketou, falešnou morálkou a okázalými zvyky. Nádherný popis prostředí a citů. Co víc? Prostě Anna Karenina se pro mě stala, stejně jako kdysi pro mou maminku, láskou na celý život.

19.06.2017 5 z 5