Kopretinka784 Kopretinka784 komentáře u knih

Noc Noc Bernard Minier

Moje druhá kniha od tohoto autora. A četla se mi lépe než první (Na okraji propasti). U jednoho komentáře jsem si postěžovala na množství hrdinů. Vzhledem k tomu, že jsem zpočátku nečetla tuto knihu každý den, měla jsem v postavách zmatek. Ke komu kdo patří, k jakému případu. Ale časem si to sedlo (každodenní čtení). Byla místa, od kterých opravdu nešlo odejít a krásně si pohrávala s nervovou soustavou.
Škoda, že se mi dostal do rukou až tento 4. díl série. Ale protože to bylo napínavé čtení, budu určitě v četbě této série pokračovat a začnu od prvního dílu (až bude v knihovně dostupný).

17.02.2023 4 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Od knih této autorky nemůžu v prvních kapitolách na delší dobu odcházet. Není to kvůli napětí, ale kvůli ztrátě přehledu kdo je kdo. Po získání přehledu, kdo je kdo a kdo ke komu patří, jsem si užívala zajímavý propletenec osudů několika žen. Třešničkou na dortu byl epilog. Jsem zvědavá na další knihy.

31.12.2022 5 z 5

Ostrov Entry Ostrov Entry Peter May

Tuto knihu jsem začala číst po "trilogii" a ze začátku mě moc nenadchla. Zarazilo mě střídání minulosti a současnosti. Čekala jsem, jak se příběh vyvine a dočkala jsem se. Opět skvělé. A zase mě zvědavost donutila "jezdit prstem po mapě", jak bych ještě před pár lety napsala. Dnes jezdit prstem po tabletu a prohlížet si prostředí, kam je děj umístěn. Už jsem si zvykla na autorovy popisy a přiznávám, že jejich nepřítomnost by mi chyběla.
"Nevýhodu" autorových příběhů jsem viděla v tom, že jakmile jsem začetla, musela jsem číst dál a jinou práci jsem odsunovala na "potom" a nebo jsem knížku brala do ruky až večer a četla až do noci. Dnes už si četbu knih pana spisovatele lépe organizuji, protože se mi od ní těžko odchází.
Mám v plánu četbu čínských thrillerů a dalších autorových děl, ale až po čase, abych si všechno nepřečetla hned.

06.02.2022 5 z 5

Dokonalá smrt Dokonalá smrt Helen Fields

Moje první kniha této autorky. Během čtení první stovky stran jsem už plánovala hodnocení - maximálně 3 hvězdičky. Měla jsem zmatek ve jménech všech postav, stále jsme čekala nějaké propojení, vysvětlení a nic. Nevzdala jsem to a četla dál. A udělala jsem dobře, protože pak se to "rozjelo". Už mi nevadilo prolínání případů a množství postav. Za dva dny bylo přečteno. Už se těším, až si přečtu další autorčinu knihu.

13.01.2022 5 z 5

Volný pád Volný pád Joseph Finder

Tlusté knihy beru jako výzvu a tak jsem se nebránila, když mi paní knihovnice "přihodila do košíku" tento výtisk. Navíc obálka napovídala: psycho, tak proč ne. Začetla jsem se, ale místy jsem to vzdávala. Moc mě nebavily " pracovní pasáže" s detailními popisy. Ale překonala jsem je. Přece jenom zvědavost - jak toto dopadne, byla silnější. Během čtení těch 500 stran, jsem už zvažovala o hodnocení. 5 hvězdiček? Vůbec. Ale poslední stovka rozhodla. Takový závěr jsem nečekala. Přiznávám i přes některé pasáže, skvěle namíchaný koktejl napětí, nečekaných situací, zápletek a zvratů. Za mě za pět.

06.03.2024 5 z 5

Hra o přežití Hra o přežití David Urban

První kniha od tohoto autora a za mě - doporučuji. Mám rády detektivky (s přiměřeným množstvím mrtvol a násilí). Když už se ale musí vraždit dospělí, dejme tomu, ale nevinné děti. Bohužel i to přináší život.
Díky krátkým kapitolám svižné čtení. Reálný aktuální námět. Tipovala jsem vraha, ale netušila jsem důvod. Moje domněnka byla špatná. Až při dalším vyšetřování se to vyjasnilo. Ovšem důvod zabíjení a závěr mě dostal.
Chtěla jsem kvůli tomu ubrat hvězdičku, ale neuberu. Jen doufám, že v životě je takových konců co nejméně. Správné by bylo napsat, že žádné nejsou. Ale nejsem taková idealistka.

08.02.2024 5 z 5

Dědina Dědina Petra Dvořáková

Moje první kniha se slovníkem, který jsem nejen v dětsví slyšela kolem sebe. I dnes potkávám, ale spíše vyjímečně, lidi, kteří tak mluvijó. Pro mě krásné připomenutí života na dědině z dob nedávno minulých.

15.12.2023 3 z 5

Pařížský architekt Pařížský architekt Charles Belfoure

Knihu mi doporučila a zapůjčila kolegyně v práci. Byla z ní nadšená. Nejdřív jsem měla obavy - příběh z 2. světové války. Nedělala jsem si iluze o pohodovém čtení. Ale! Knihu jsem zařadila k těm, od kterých i odchod na WC zdržuje čtení, natož dělat něco jiného.
Překvapilo mě, že lze o tomto těžkém období napsat takový příběh.

04.04.2023 5 z 5

Propast smrti Propast smrti Robert Bryndza

Vánoční dárek a během vánočních svátků i přečtený - díky krátkým kapitolám a touze dozvědět se, co se bude dít dál. V tomto díle jsem už brzy začala mít podezření na jednu osobu a podezření se nakonec potvrdilo. Děj mi nepřišel tak napínavý jako v ostatních autorových knihách, ale přesto se už teď těším na jeho další výtvory.

29.12.2021 4 z 5

Úniková hra Úniková hra Megan Goldin

Po vlažné detektivce Clona, jsem se večer začetla a nemohla přestat. Ještěže byla sobota, krátce po půlnoci jsem ji dočetla. Pojem únikové hry je mi znám, ale byla jsem zvědavá o co půjde. Napětí a zvědavost, co bude dál. Prolínání současnosti a nedávné minulosti. Autorce se podařilo krásně vystihnout jednání lidí pod tlakem a když jde o jejich postavení a peníze.

04.10.2020 5 z 5

Jen aby, řekla moje žena Jen aby, řekla moje žena Michael Třeštík

Stručně řečeno:
Dobrá nálada nic ti neříká ? Přečti si statusy pan Třeštíka.

07.08.2020 5 z 5

Proměna Proměna Franz Kafka

Pro poznání Kafkovy tvorby mi bylo doporučeno přečíst si nejdříve tuto knihu. V komentářích mnoho lidí nenadchla, o to víc mě zajímala. V mé dosavadní četbě doposud převažovaly detektivky, tohle je ale úplně jiný šálek čaje. Co čaje, to je přímo silné kafe. Začetla jsem se a díky dobrým popisům si představovala. Není zde čtenáři "naservírováno" je to tak a tak. Ale každý si v knize najde něco jiného.

28.07.2020

Na kopci Na kopci Jiří Březina

Jakmile vidím, že kniha získala nějakou cenu, tak jsem na ni o to víc zvědavá. Většinou zjištuji, že já bych ji tak neocenila. V tomto případě (a že už jsem od Březiny něco přečetla) bych ocenila, ale ne jako detektivku ale psychologický počin. Přestože jsem po několika stránkách tušila, co za zjevením bude, byla jsem zvědavá, jak to pan Březina odtajní. Způsob dávkování pravdy byl skvělý.
Zajímalo by mě i to první - neupravené vydání. Tak snad ho seženu. Každopádně knížku mohu jen doporučit.

27.04.2024 4 z 5

Slyšet jeleny zpívat Slyšet jeleny zpívat František Šmehlík

Moje druhá kniha tohoto autora.
To byla jízda ! Aneb - kdo by to byl do nich řekl (myšleno hlavně na obyvatele osady, ale sedělo by to i na vyšetřovatele).
Předtím jsem četla jeho rozsáhlou knihu Šelma. Zaujala mě a tak jsem si sehnala i tuto knihu. Plusy mluvící v její hodnocení - menší počet stránek a méně postav. Nechybělo napětí a spád. Mám už načteno dost detektivek, takže člověk „trochu otupí" při popisu znetvořených mrtvol apod., ale tentokrát mi určité místo udělalo zle. Jsem ráda, že to bylo pouze jednou a nebylo více rozpitváváno. Proto asi na čas vhodně upravím jídelníček.
Celkové hodnocení – 5 hvězdiček je málo.
Fandím mladému autorovi a těším se na další jeho knihy.

22.04.2024 5 z 5

Kniha dvou cest Kniha dvou cest Jodi Picoult

Moje druhá kniha této autorky. Bylo to zvláštní čtení. Nečekala jsem, že se dozvím i něco nového - dulu jsem měla spojenou pouze s porody. Nejprve po přečtení pár stránek jsem zvažovala, jestli budu pokračovat, ale pokračovala jsem. Dokonce se mi líbilo několik zajímavých myšlenek zachycených v knize.
Určitě bych ale tento příběh nedoporučovala čtenářům v depresi. I když, každý reaguje na životní situace jinak.
Koho nezajímají příběhy se starého Egypta nebo něco málo z kvantové fyziky, měl by také sáhnout po jiné knize. Samotnou mě překvapuje, že mi tentokrát vůbec nevadilo prolínání časových období ani zajímavý závěr.

22.08.2023 5 z 5

Mrazivá náruč Mrazivá náruč Jana Jánská

Kniha mi byla doporučena a určitě si přečtu další knihu této autorky. Emoce se mnou cloumaly od začátku. Aktivity některých postav mi dost zvyšovaly krevní tlak. Skvělé bylo i vyprávění příběhu různými postavami. No a sympaťák Igor. Klidně by tohle mohla být první kniha série s Igorem. A i kdyžnebude, už se těším na další autorčiny knihy.

11.07.2023 4 z 5

Malinka Malinka Dita Táborská

Začetla jsem se, ale prvotní nadšení nějak vyprchalo. Jestli to bylo ještě doznívajícími emocemi z poslední knihy (Malý život), nevím. A ke ztrátě další hvězdičky přispěly kapitoly s Bohem. Nějak mi to tam nesedělo. Sice se dnes řadím k menšině se slabším hodnocením, ale prostě to tak cítím.

21.06.2023 3 z 5

Samota Christlhof Samota Christlhof Veronika Rubínková

Bylo? Nebylo? No, něco určitě bylo. A pak jsou věci mezi nebem a zemí, co a jak koho ovlivnilo...
Prostě další kniha, od které se těžko odchází. Prolínání tří dějových linií bylo velmi dobře zvoleno a napsáno. Konec každé kapitoly dané linie totiž nutí číst dál. A pokud bude další pokračování, už teď jsem na něj zvědavá.

14.03.2023 5 z 5

Hodná sestra Hodná sestra Sally Hepworth

První kniha od této autorky a jsem nadšená. Nečekala jsem, že ji přečtu na jeden zátah. Večer jsem začala, opravdu se nedalo přestat a v 23:00 hod. bylo dočteno. Určitě sáhnu po další knize této autorky.
A musím přiznat, že za mě jsou ty australský "holky" šikulky.
Mám na mysli tuto autorku a Liane Moriarty.

21.01.2023 5 z 5

Proti proudu Proti proudu Rachel Caine (p)

Zvědavost, které se objevila po přečtení 1. dílu série - Na dně, mě zavedla do knihovny pro 2. díl. Napínavý příběh oživil pohled na situaci více postav, zvláště dětí.
A opět jsem zvědavá, co se bude dít dál, když už relativně hlavní nebezpečí pominulo.

22.11.2022 4 z 5