konformita konformita komentáře u knih

Zajímavý exkurz do takového běžného pracovního dne prostitutky, ale zároveň také životní příběh madam Camily.

11.10.2019 3 z 5

Když padne noc Když padne noc Jenny Milchman

Naprosto souhlasím s předchozím komentářem. Ta kniha byla v zásadě dobrá a i napínavá. Ale tak po americku taková neskutečná, zase glorifikování hlavních hrdinů atd. Já to nemám ráda. Za přečtení ale stojí.

02.08.2019 3 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Bylo to dobré. Ale tak prvoplánové. Abychom uvěřili, že za to může ten a a následně zjistili, že to je jinak. A pak už to jelo v těch nastavených kolejích a šok, překvapení nebo prostě něco nečekaného se NEdostavilo. Jinak ale super a dávám za 4.

05.03.2019 4 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Souhlasím s předchozím komentářem. Velmi silný zážitek.

23.01.2019 5 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Tajemný napínavý děj, který Vás skutečně pohltí. Hvězdu dolů dávám za konec. Něco tam chybělo.

27.11.2018 4 z 5

Macbeth Macbeth Jo Nesbø

A proč ne? Furt jen chybí HH. To jako když LK napsal Playground a všichni brečeli, že chybí Joona Lina. To tak trochu zavání Rosemary. Jestli se pamatujete, že ten spisovatel si dovolil nechat zemřít hlavní hrdinku...

16.11.2018 5 z 5

Digitální pevnost Digitální pevnost Dan Brown

Oproti předchozímu komentáři - mě ze všech Brownových knih zaujala nejvíce. Četla jsem všechny. Tato byla nejlepší. Byla jiná. Nebyl tam Langdon a historické zajímavosti či místa.

27.08.2018 5 z 5

Tma Tma Bernard Minier

Konečně to ono za pět hvězdiček. Krásně dokáže popsat hrůzu šílenství. Super, doporučuju.

04.05.2018 5 z 5

Krev na sněhu Krev na sněhu Jo Nesbø

Taky se mi líbilo. Smutný konec, ale překvapivý. Taková delší povídka.

11.03.2018 5 z 5

Usměvavý muž Usměvavý muž Henning Mankell

Úsměv pánovi nakonec z tváří zmizel. Kurt Wallander opět nasadil do akce celý svůj potenciál a postavil se proti smíškovi, co si myslel, že může fakt všechno.

12.12.2017 5 z 5

O krok pozadu O krok pozadu Henning Mankell

Wallander je sympaťák a má šestý smysl. I pasáže kdy bilancuje se svým životem, se svým posláním jsou velmi čtivé. V takovém povolání jeden asi pořád pochybuje. Je neúnavný a přitom pořád tak unavený. Pro mě zatím nejlepší od pana spisovatele.

12.12.2017 5 z 5

Ve službách zla Ve službách zla Robert Galbraith (p)

O hodně lepší než Hedvábník. Do poslední chvíle nevíte, kdo je vrah. Super, povedla se.

02.08.2017 4 z 5

Tiché dívky Tiché dívky Eric Rickstad

Konečně NĚCO!!! Od prvních stránek mráz po zádech. Super, napínavé, nemůžete odložit. A ten pan spisovatel je "AMERIČAN". Nerozumím tomu. Podle mých měřítek je Seveřan. No a na konci se dozvíte, že musí následovat pokračování.

13.02.2017 5 z 5

V cizím hrobě V cizím hrobě Ian Rankin

Koukám na předchozí komentáře a nerozumím. Trápila jsem se s ní. Furt někam cestuje, furt se snažíte přelouskat krkolomné názvy silnic, měst, vesnic atd. Furt kouří. A vraha odhalí na první pohled. Žádné napětí. Nic. Dočetla jsem ji jen proto, abych to tu mohla napsat. A žádný cizí hrob tam nebyl.

21.12.2016 1 z 5

URBEX - Opuštěná místa v Čechách URBEX - Opuštěná místa v Čechách Katka Havlíková

Urbex bez urbexu! Působí na mě dojmem: všechno dneska nafotíme a co nejrychleji, ať to stihneme než se setmí. Na jedné fotce můžeme nalézt ráno a na další podvečer. Všechny ostatní se nacházejí mezi tím. Všude je ta stejná šedá obloha. Opuštěné stavby, místa dýchající historií, lidskou činností, místa, na která se lidstvo vykašlalo po tom, co je využilo. A hlavně mráz přebíhající po zádech, když si takové obrázky prohlížíte. To je urbex. Urbex paní Havlíkové a Faiglové to bohužel postrádá. Nepochopila jsem rovněž ty duchy v kostele, to je jako nějaký doplněný urbex?? Holčinky by se měly naučit pracovat se světlem, to vím i já - absolutní nefotograf. Nekupovat, zklamání, vyhozené peníze!

15.12.2015 2 z 5

MIluju Staříka, miluju Staříka a těším se na Analfabetku. Tento typ humoru je mi velmi blízký. Ulítlá úžasná knížka, která stoprocentně zvedne náladu. Neuvěřitelná celoživotní štrapáce Alana Karlssona Vás donutí se furt řechtat tak, že se lidi v autobuse budou otáčet. Natočen byl i film, ale knížce nesahá ani po patu.

26.11.2015 5 z 5

Číňan Číňan Henning Mankell

Bylo to moc dobré, ale čekala jsem něco ještě navíc (proto "jen" 4 hvězdy). Zpočátku mě bylo kapánek šoufl z popisu těch vražd, ale nadcházející více než stoletá historie té křivdy mi to vynahradila.

26.11.2015 4 z 5

Skleněný vrch Skleněný vrch František Niedl

Ta kniha nebyla špatná, ale něco tam chybělo. Určitě je zajímavé číst a něco málo se dozvědět o tom, co prožívá člověk ze dne na den odkázaný na péči jiných, člověk, který byl do té doby mladý, silný a patřil mu svět. Jak se život naprosto obrátí a ono to nakonec jde.

30.10.2015 3 z 5

Ve jménu cti Ve jménu cti Sarbdžít Kaur Athval (p)

Sarbdržít vyrostla v Anglii, ale byla vychována a následně provdána podle paňdžábských tradic. Její tchýně je tyran, fúrie, prostě šílená ženská a její syn, Sarbdžítin manžel, je do maminky bezmezně zamilován a poslouchá ji jak oddaný pejsek. A jak si ta můra myslí, že může všechno, tak se jí po letech postaví člověk, od kterého by to čekala nejspíš nejméně. Sarbdžít celá léta trpěla a snášela tu mrchu, málem kvůli tomu zemřela na prasklý žaludeční vřed. Ale je to frajerka první třídy, všechno zvládla a určitě je tam v té komunitě velkým vzorem mnoha ženám. Bezesné noci Vám ta kniha přinese, musíte dočíst dokonce a nejlépe dnes v noci. Méně než 5* si nezaslouží.

07.09.2015 5 z 5

Plavý kůň Plavý kůň Agatha Christie

(SPOILER) Pěkné a takové jiné než jsme zvyklí u AG. Zajímavé, jak se ten pachatel celou dobu pletl do vyšetřování, až to začalo být podezřelé. Moc se mi to líbilo.

03.09.2015 5 z 5