KočkomilkaJana KočkomilkaJana komentáře u knih

Zabij mě znovu Zabij mě znovu Rachel Abbott

Úžasná dějová linka, kdy vlastně nevíte, kdo je dobrý a kdo je špatný. Čtení jde samo od sebe, přímo text hltáte a nechcete skončit ... Tak nějak tušíte, kdo je kdo, ale pořád si to nechcete připustit a fandíte rodině. Zajímavé vztahy, zajímavé pojetí myšlenkových pochodů a! přijde mi, že jednou se autorka i sama dostala do úzkých s jednou postavou a jaksi tam byla navíc. Ovšem to je můj pocit, třeba je to tím, jak vášnivě jsem knihu hltala očima :)

20.10.2016 5 z 5

Kočka: dopadne vždy na všechny čtyři? Kočka: dopadne vždy na všechny čtyři? Marty Becker

přestože tato publikace vyšla dřív než Tohle je kočičí svět...Vy v něm pouze žijete od Justine A. Lee, je o mnoho slabší. Je rádby vtipná - ale jeden dobrý vtip je vykoupen 20 špatnými. Kniha není hezky přeložena i s českými ekvivalenty organizací a zákonů. Je celkově dost neumělá a hodně jí škodí černý text přes šedé obrázky.

Ale přináší zajímavosti z kočičího života, kterých není nikdy dost a které je dobré si pravidelně ověřovat, doplňovat, ... Taková kniha by měla být v každé kočičí domácnosti. Ale prosím, raději ji nedávejte někomu, kdo chce kočku ... Nenapsali ji ti praví kočičí milovníci - a v tom je ten rozdíl, proto je výše zmíněná kniha o 100% lepší.

22.08.2016 2 z 5

Čtyři dohody Čtyři dohody Don Miguel Ruiz (p)

Snažila jsem se knihu číst bez předsudků. Ale bohužel bezúspěšně. Od prvních řádků jsem měla tendence s knihou mrštit někam daleko. Knihy miluji a zásadně s nimi neházím!

Je to kniha, která abslutně popírá psychologické, archeologické a etiologické nejen výzkumy, ale i skutečnosti. Pokud bych na knihu nahlížela z pedagogického hlediska nebo jako rodič - musela bych své dítě odložit do babyboxu nebo bych z něj jako učitelka vychovala nového Stalina a Hitlera. Byli to velicí muži, ale velikost není vždy spojována jen s pozitivními vlivy.

Je to new age bulshit. Když už v té hromadě informací, která jsou na čtenáře sunuta bez nějakých pravidel slušného chování (ano, je to čistě marketingová, sektová, ovládácí změť textu), najdete informaci, která úplným zázrkem dává smysl, pochází od Eriksna nebo někoho jiného, kdo alespoň respektoval čtenáře jako člověka a ne jako prostodchou, tupou a prázdnou nádobu, kterou je třeba naplnit "něčím" ...

Na druhou stranu to není tak hrozné jako Trhák od Čmolíka a je to krátké. Jsem nakonec ráda, že jsem knihu přečetla, nebo´t alespoň vím, co si myslet o lidech, kteří ji budou s vášní v hlase a jiskrami v očích vychvalovat.

22.08.2016 1 z 5

Zkrocení zlé ženy Zkrocení zlé ženy William Shakespeare

Miluji tohle shakespearovské dílo. Láska a smích, dokonalost sama.

Ďáblova slza Ďáblova slza Jeffery Deaver

Skvělá kniha u které jsem se ale nemohla zbavit pocitu, že to je tak nějak jako Mlčení jehňátek. Samozřejmě ne doslova, ale ten koncept. Každopádně jsem knihu četla jedním dechem, nechtěla jsem spát, jíst ani pít. Je vážně dost hodně poutavá, na dynamický a svižný děj a ten konec .... Prostě dost dobrá kniha.

21.08.2016 5 z 5

Mrtvý dostih Mrtvý dostih Dick Francis (p)

Úžasné propojení dostihů a gastronomie. Skvělé zakomponování aktuálního Maga vaření. Francisovky miluji a tahle jen potvrzuje, že jde překročit i dokonale a vytvořit dílo dokonalejší. Těším se na další knihu!

21.08.2016 5 z 5

Tohle je kočičí svět... Vy v něm pouze žijete Tohle je kočičí svět... Vy v něm pouze žijete Justine A. Lee

Ačkoliv to bude znít nezodpovědně - tuhle knížku jsem si koupila (teď znovu, neboť minulou jsem půjčila...) jako návod na moji první kočku :) Nevím, ale moje kočka Summer to asi vždy pozná a je u mne, když si ji čtu - takže vlastně čteme spolu :)

11.02.2016 5 z 5

Moje zpověď Moje zpověď Kateřina Kantová

Knihu mi půjčila kamarádka, která ji našla za 39 korun v Levných knihách. Popravdě jsem nečekala, že samotné parafiliky tolik jejích odlišnost trápí, že si dovedou svůj život uvědomovat tak silně. Nevím, zda za to mohly ty terapie, že se učili mluvit, ale je to krásná a otevřená zpověď.

11.02.2016 5 z 5