Mrtvý dostih

Mrtvý dostih https://www.databazeknih.cz/img/books/85_/856/mrtvy-dostih-856.jpg 4 160 16

V předvečer 2000 Guineas, prvního klasického dostihu roku, se výkvět dostihového světa v Newmarketu sejde na prestižní slavnostní večeři. Lesku této společenské příležitosti dodává i skutečnost, že večeři připravuje špičkový šéfkuchař Max Moreton.

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Olympia

Dead heat , 2007

Luigi1
26.04.2023 5 z 5

Syn svého otce dobře vstoupil mezi spisovatele

alekis
27.10.2022 3 z 5

Bylo by to možná za 4*, i když ta krimi zápletka...
Ale události kolem a kolem jsou celkem zajímavé - otrava jídlem, bomba, požár... a též nalezení pravé lásky hlavního hrdiny, jehož sličná violistka nejdříve žaluje pro újmu na zdraví, pak se do něj mírnyx týrnyx v cuku letu zamiluje... a brzy ani krapet láskyplného sexu neschází...
No prostě, není to zas tak špatné, a občasné koncertování a vaření tomu naopak dodalo šťávu... :-).
Jenže, pánové Francisové, kdo z vás udělal tu krpu? Kdo to napsal, skoro na konci, že kuchyňský pomocník Jacek je z České republiky? No? Jacek je hezké, ale pánové, polské jméno! Leda že by byl z Českého Těšína či někde odtamtud, ale potom jste nás o tom měli informovat! Angláni Neználkové!
Přišli jste o hvězdičku!

JancaMia
23.09.2021 4 z 5

Trio D.Francis, F. Francis a G. Ramsay si poměrně pěkně pohrály, čtení to bylo hezké , nicméně starší díla mi sedí více. Navíc se v knize hodně vařilo, takže jsem neustále šátrala po něčem k ukojení chutí při čtení :))

soukroma
20.01.2020 2 z 5

Ach jo, kdepak zůstal starý dobrý Francis - se svižnými smysluplnými zápletkami a prima hrdiny... Tohle byl paskvil (asi hlavně Felixova práce): hloupá nevěrohodná zápletka (honem se tam strčily drogy, organizovaný zločin a východoevropské nekalé živly), o dostihy vůbec nešlo a o koně vlastně taky ne. Zato jsme se na první 150 stranách dozvěděli, jak vařit v restauraci jedno dvě jídla, a ve zbytku, pokud zrovínka (zbytečně nevěrohodně) neusiloval hrdinovi a jeho širokému dalekému okolí někdo o život, tak jak krásně hraje viola Sibelia a Elgara. I ten titul se jaksi míjí s obsahem, aspoň v češtině.
Budu si muset spravit chuť starým dobrým starým Dickem F.

čef
18.06.2019 5 z 5

Tentokráte se děj netočí až tolik okolo koníků, i když ti tady také samozřejmě jsou, ale hlavně okolo kuchyně a problémů s kulinářským uměním spojených. Aby byl detektiv kuchař, to jsem také ještě nečetl a to je také pro mne další vítané zpestření nabídky. Zápletka je řádně zapletená, což o to. Již hůře se mi tomu všemu dařilo uvěřit, ale co je v tomto žánru uvěřitelné? Víte co je cyklování u koní a mul? Já to také nevěděl, ale nyní jsem zase o stupínek zdělanější.

stumpy
09.05.2018 5 z 5

klasický Francis, pohodová anglická detektivka a další koňský obor odkryt, tentokrát pólo.

hana4834
30.03.2018 4 z 5

na můj vkus trochu natáhli ale i tak dobrá Francisovka

DickBach
13.06.2017 4 z 5

Dobrá kniha. Některé pasáže sice příliš rozvláčné a na můj vkus přílišná souhra šťastných náhod ve prospěch hlavního hrdiny. Nicméně dobrá oddechovka.

Disease
05.05.2017 4 z 5

Sice objemnější než by bylo potřeba, ale stále ještě slušná práce.

KočkomilkaJana
21.08.2016 5 z 5

Úžasné propojení dostihů a gastronomie. Skvělé zakomponování aktuálního Maga vaření. Francisovky miluji a tahle jen potvrzuje, že jde překročit i dokonale a vytvořit dílo dokonalejší. Těším se na další knihu!

DenisePartridge
23.09.2015 5 z 5

Skvělá kniha. Což není nic překvapivého, protože všechny francisovky jsou vynikající. Je ale hezké vidět, že Felix Francis je skutečně syn svého otce :)

Tinoušek
12.06.2015 5 z 5

Tato knížka mě nadchla. Přečetla jsem už snad desítky Francisovek, některé jsou lepší, některé slabší... Všechny ale skvělé :-) Mrtvý dostih příjemně překvapil, čtivé, opět zajímavé prostředí - tentokrát kuchařské. Super knížka :-)

Danafantom
18.08.2013 3 z 5

Nevím čím to, ale nějak mě tato knížka nechytla. Četla jsem "Francise" před 15-20 lety snad všechny knížky, některé i víckrát, bývalo mi s nimi fajn, ale s touto knížkou se kouzlo nějak neopakovalo.

jarkamet
01.08.2013 5 z 5

Tak jako vždy Francis&Francis nezklamal. Dobrá zápletka, kniha měla šmrnc a spád. Sice mám raději když hlavní osobou je džokej, ale není to poprvé.

Marika Vanova
01.09.2012 5 z 5

Knihu jsem ze začátku musela trochu popohnat, ale pak už se četla sama a napadlo mě, že by to nebyl špatný námět na filmové zpracování.

vitavita
08.03.2012 4 z 5

Očistit své jméno je někdy velký problém ...

napětí

Autoři knihy