Knizne maniacky Knizne maniacky komentáře u knih

Hry o život Hry o život Suzanne Collins

Kniha je z veľkej časti písaná v prítomnom čase ale z času na čas sa objaví rozprávanie v minulom čase, (čo bolo pre mňa zo začiatku dosť čudné, ale nakoniec som si na to zvykla), no pri čítaní som pochopila prečo. Dôvod bol jednoduchý; Katniss často spomína na situácie, ktoré zažila či už s Galom alebo so svojím otcom, alebo to ako sa musela o svoju rodinu ona postarať, keď jej otec umrel pri baníckom nešťastí.

Na smrť I. Na smrť I. Jozef Karika

Táto kniha mala naozaj všetko, čo má mať dobrá a hlavne kvalitná kniha. Áno, je to drsné, krvavé, kruté, ale zato pútavé a strhujúce čítanie.
Pre mňa to bolo trošku ťažšie čítanie, kde bola na jednej strane príliš veľa informácií, čo spôsobovalo, že knihu som čítala niečo cez dva týždne (inú knihu by som mala prečítanú asi tak za 3-4 dni). Ale dej bol tak napínavý a pútavý, že som sa ku knihe vždy vrátila keď som si našla čas, pretože skombinovať čítanie zo školou nie je bohvie čo.
Ako som spomínala trošku ťažšia téma ale zato veľmi zaujímavá (2. sv. vojna a gangsterské prostredie).No veľmi mi pomohlo, že tejto téme sme sa v škole veľmi podrobne venovali a tak tam pre mňa nebolo veľa neznámych pojmov, mien či udalostí, ale aj tak som musela nad jednotlivými časťami rozmýšľať, vstrebávať a usporadúvať si všetko.

Překroč svůj stín Překroč svůj stín Katie McGarry

Cieľom Echo je spoznať celú pravdu o svojich jazvách a tak sa konečne oslobodiť od nevedomosti.
Cieľom Noaha je získať po maturite svojich bratov do pestúnstva, nato však potrebuje mnoho informácií.
Odpovede na otázky sa nachádzajú na jednom mieste. Osobné zložky v kancelárií školskej terapeutky. Preto vymyslia plán, ktorý ich na dlhú dobu spojí.

Našepkávač Našepkávač Donato Carrisi

Po prečítaní prvých strán som si nebola istá, či som urobila dobre, keď som si túto knižku kúpila. Prvé strany neboli pre mňa nijako zaujímavé a prišlo mi to dosť zdĺhavé. Knižka je písaná pomerne ľahko. Je tu veľa priamej reči, čo bolo pre mňa PLUS.

Poslední píseň Poslední píseň Nicholas Sparks

Ronnie je ten typ dievčaťa, ktoré bojuje so svojím životom. Žije so svojou matkou a s mladším bratom. Na celé leto má ísť k otcovi, s ktorým sa už 3 roky nerozpráva a ani neodpisuje na jeho listy. A práve toto leto sa jej stane osudovým, pretože od základov prehodnotí svoj život. Ako každé dievča, ktoré má 17 rokov, aj Ronnie má svoje problémy. Ako dej plynul, mohli sme pozorovať ako sa menili názory a pocity hlavnej hrdinky. Vďaka tomu sme boli vždy v obraze v tom, čo Ronnie cíti a čo práve prežíva.

Prečítajte si celú recenziu na : http://kniznemaniacky.blogspot.sk/

Dublin Street Dublin Street Samantha Young

Jocelyn Butlerová je Naša hlavná hrdinka. Už na prvých stranách sa oboznamujeme s jej krutým osudom. Jej rodina umrela pri autonehode a jediným príbuzným je jej strýko, odmietajúci vziať si ju do pestúnstva.
O 8 rokov neskôr žije v Škótsku, kde ju doviedli rodinné korene. Hľadá podnájom a cestou na (Dublin street), obhliadku posledného možného nájmu, ju náhoda uzavrie do taxíka s neznámym mužom. Už v túto chvíľu mi bolo jasné, že práve tento muž bude dôležitým faktorom v knihe.

Easy? Easy? Tammara Webber

Počas čítania sa bližšie oboznamujeme so životom hlavnej hrdinky. Jacqueline je študentkou vysokej školy, ktorú si vybrala vlastne preto, lebo si ju vybral jej priateľ a nechcela stratiť dlhoročný vzťah kvôli diaľke. Chyba. Zmena prostredia niekedy mení aj ľudí. Jej priateľ Kennedy je bohužiaľ taký prípad. Život vysokej školy ho omámi a dievčatá, ktoré na ňu chodia tiež. S Jacqueline sa rozíde a z dôvodu rozchodu budete vážne prekvapení a možno až znechutení. (V tejto chvíli som ho mala chuť zaškrtiť).
prečitajte si celu recenziu na: http://kniznemaniacky.blogspot.sk/

Božský bastard Božský bastard Christina Lauren

Autorky a anotáciu som vám predstavila, takže sa môžem pustiť na samotnú knihu.
V poslednej dobe sa stalo pravidlom, že sex v knihách predáva. Dôkazom je napríklad 50 odtieňov sivej. Po úspechu tejto série sa mnoho autorov pustilo do písania erotických príbehov a častokrát sa stáva, že autorom uniká dej, ale zato scény sexu máme detailne opísané. Jednou z takých kníh je aj Božský bastard.
Prečítajte si clu recenziu na: http://kniznemaniacky.blogspot.sk/

Učiněná katastrofa Učiněná katastrofa Jamie McGuire

Možno si vravíte prečo taký dlhý úvod. Má to však svoj dôvod. Knižka Chodiaca katastrofa je totižto ten istý príbeh, no z pohľadu všetkými dievčatami milovaného Travisa. Tentokrát zisťujeme všetky jeho tajomstvá a pocity. A ak ste si v prvom dieli o ňom mysleli zlé veci, dvojka vás určite prinúti prehodnotiť svoj názor. :)
Na začiatku sa stretávame s veľmi smutnou udalosťou v Maddoxovej rodine. Travis svoju matku veľmi miloval a rozhodol sa riadiť tým, čo mu stihla odkázať na smrteľnej posteli, ako malému chlapcovi.
prečítajte si celú recenziu na : http://kniznemaniacky.blogspot.sk/

Kliatba Kliatba Jana Pronská

Už po pár stranách Vás kniha vtiahne do napínavého deja, od ktorého sa nebudete vedieť odtrhnúť a ihneď si obľúbite autorkin štýl písania rovnako ako ja už, pri prvej prečítanej knihe. Ja sama som knihu prečítala za jedno popoludnie, lebo som chcela vedieť, ako to všetko nakoniec skončí. Zakaždým som čakala, že sa dej už niako rozuzlí a vyrieši, ale to som bola na velikánskom omyle, pretože pani Janka nás nechala v napätí až do konca celého príbehu. Kniha je plná tajomna, magickej atmosféry, omylov, pomsty, bolesti, nádeje, no hlavne lásky, ktorá môže všetko zachrániť...
Podľa mňa táto kniha bola niečo viac ako ostatné. Už anotácia nám našepkáva, že kniha sa bude trošku odlišovať od tých ostatných. Odlišuje sa pridaným fantasy prvokom. Neviem ako sa to Vám páčilo, ale ja som bola týmto autorkiným krokom veľmi nadšená.

05.04.2014

Srdce ze zlata Srdce ze zlata J. R. Ward (p)

Musím povedať, že s hlavnou hrdinkou som sa veľakrát vedela stotožniť, čo sa mi nestáva často.
Čo sa týka Nicka, tak musím povedať, že jeho zmena bola najväčšia. V priebehu knihy sa z krutého, tvrdého muža, ktorý nechcel k sebe nikoho pustiť, stal muž, ktorý horel láskou ku Carter a bez ktorej si nevedel predstaviť svoju budúcnosť.

Prečítajte si celú recenziu na : http://kniznemaniacky.blogspot.sk/

Krásná katastrofa Krásná katastrofa Jamie McGuire

Travis Maddox, jeden z mnohých knižných BAD BOYOV, ktorý si tento titul právom zaslúži. Travis je všetkými ženami žiadaný chalan. Má drsný imidž (účastní sa nelegálnych zápasov) a každá chce byť tou, ktorá ho skrotí. Majú však jednoducho smolu. Každá sa v jeho posteli ocitne raz a potom hľadá nový cieľ...
Celú recenziu si môžete prečítať na blogu: http://kniznemaniacky.blogspot.sk/