knihovna1 knihovna1 komentáře u knih

Kritik Kritik Peter May

Další Enzo a moc se mi líbil. Bylo tam taky napětí i přeskakovaly jiskry. Kdo má rád francouzské vinice a víno tomu doporučuji. Další dva Enzy mám půjčené a těším se na ně.

20.08.2023

Prolhaný život dospělých Prolhaný život dospělých Elena Ferrante

Poslechla jsem na ČRo. Moc se mi audiokniha líbila. U audioknih mě baví podkreslení hudbou. A tato se povedla, pravá italská. Jak z filmů se S. Lorenovou, M. Mastroiannim ... Byla to moje první kniha od E. Ferrante. Bavil mě ten vztahy propletený život, který to tak píše. Určitě se k paní autorce ještě vrátím. Nesmím zapomenout pochválit četbu paní herečky Terezy Hofové. Četla procítěně, má příjemný hlas.

21.06.2023 4 z 5

Mramorové sny Mramorové sny George Agathonikiadis

Taky jsem si poslechla milou knížku vzpomínek na ČRo ve skvostném podání pana M. Donutila. Audiokniha je podkreslena tklivou, řeckou hudbou, která moc hezky doplňuje autorovo nostalgické vzpomínání a navozuje atmosféru slunného Řecka. Kniha se mi moc líbila. Dozvíte se v ní i o kousku historie z občanské války v Řecku a jejích dopadech. Přináší i romantiku a naději, že spokojené stáří může být.

15.06.2023 5 z 5

Dům pod náměstím Dům pod náměstím Markéta Hejkalová

Knihu jsem si poslouchala na ČR. Moc se mi líbila. Osudy rodin okresního města během století. Překvapivé propletence. Hodně jmen a postav napříč generacemi. Knihu si ještě znovu přečtu, abych se lépe soustředila na postavy. A mohla se k nim vracet během čtení. Paní autorka a tempo knihy mi připomíná knihu Hotýlek od paní A. Morstajnove. A Havlíčkův Brod projíždím často cestou na chalupu. Kniha byla pro mě překvapením a dlouhá akorát, skoro mě mrzelo, že končí. Zajímavý je také rozhovor s autorkou na ČRO.

10.01.2023 5 z 5

Francouzské hedvábí Francouzské hedvábí Sandra Brown

Už jsem kdysi četla a kniha se mi do paměti nevryla.

27.07.2022

Biomanžel Biomanžel Michal Viewegh

Po Biomanželce jsem hned přečetla Biomanžela. Nebylo to špatné. Víc se mi líbila Biomanželka. Biomanžel byl víc ufňukaný, ale taky jsem se bavila. Další díl Dulu si určitě také přečtu. Souhlasím s komentářem od Aleh pode mnou.

05.04.2022 4 z 5

Biomanželka Biomanželka Michal Viewegh

Mně se knizka líbila. Čtivě napsáno. Mám pro pana Viewegha slabost.

25.03.2022 4 z 5

Terapeutka Terapeutka Helene Flood

Knížku jsem také poslouchala. A někdo tady trochu opisoval z už vydané knihy stejného názvu od autorek Camily Grebe a Åsy Träff. Ale budiž. Knížka se mi přesto líbila. Tato šla víc do nitra hlavní postavy. V románu byla perfektně popsána manželská krize a tip muže narcise, jak z učebnice. Ta psychologie mě taky zajímala a bavila.

16.03.2022 3 z 5

Lásce na stopě Lásce na stopě Alexandra Potter

Tak tuto knihu jsem četla tak před 5 lety. Už jsem na ni úplně zapomněla, i když autorku mám moc ráda. Kniha je pohodová a má atmosféru. Cítila jsem Indii, exotiku a navodila mi touhu po cestování. Kniha se čte svižně, přečetla jsem ji za 1 den deštivý letní den a udělala mi tehdy velkou radost. Potřebovala jsem to, vzpomínám si na to! :-)

07.10.2021 4 z 5

Žena na lesní cestě Žena na lesní cestě Megan Goldin

Námět zajímavý (i když sem tam depkoidní) i postavy. Některé situace jako by se opakovaly či zbytečně natažené. I chyby v ději jsem našla, jakoby se sama někdy autorka v knize ztrácela, ale to odpustíte, když chcete číst dál a na knihu nezanevřít a nezkazit si zážitek a potěšení ze čtení. :-) Kniha má takovou svěží atmosféru.
Má krásnou lákavou obálku i ten název. :-) Podnázev knihu vystihuje. Thriller to není, spíš moderní americká detektivka z předměstí univerzitního městečka.
Komentář Bar16 knihu vystihl.

10.06.2021 4 z 5

Jitka Válová: Byly jsme dvě malý hovna ve vysoký trávě. Jitka Válová: Byly jsme dvě malý hovna ve vysoký trávě. Marcela Pecháčková

Kniha se mi moc líbila. Sestry Válovy mi byly moc sympatické a některé obrazy hlavně kytky se mi líbí. Knížka je vkusně graficky zpracována Rozhovory vypovídají, že všichni měli sestry rádi. Ony byly opravdu boží a své, bezprostřední, upřímné, pracovité. Kladno je schovalo a podepsalo se na nich. Přesto si je lidi uměli najít. V knize některé dopisy jsem přeskakovala hlavně ty od Ester K. Pro vykreslení by stačil jeden. Doporučuji všem, kdo má rád umění a skromnost.

20.04.2024 4 z 5

Těla Těla Klára Vlasáková

Kniha se mi líbila. Byla zvláštní a pravdivá a čtivá. A trochu i napínací. Marii jsem litovala i obdivovala. Její Róza už byla pro mě komplikovanější.

09.04.2024

13! 13! Pavel Tomeš

Poslechnuto na ČRo a kniha mě pobavila. U některých povídek jsem se smála nahlas. Pomohl taky k tomu skvělý přednes herců. Nejvíce se mi líbily povídky Facka a Ruleta.

21.02.2024 4 z 5

Coura Coura Jana Bernášková

Kniha se mi moc líbila. Možná o trošku víc než ta první. Byla taky delší a to bych ji zkrátila. Bavila jsem se. Byla i přímá řeč u Šedivky. Paní Jana Bernášková je krásný talent. Už se těším na Kolouška.

25.10.2023 5 z 5

Dcery hněvu Dcery hněvu Elena Bellmar (p)

I když žádná překotná překvapení ani napětí, kniha má své kouzlo. Vytváří ho Mallorca a mentalita jejích obyvatel. Bavila mě taky rodina vyšetřovatele. Ucítíte tady léto a jih. Problém případu byl ovšem mrzutý a netušila jsem v jakém měřítku se toto děje v tak vyspělé zemi. Kniha je čtivá.

17.12.2022 4 z 5

Drby: O nejrozšířenější lidské činnosti Drby: O nejrozšířenější lidské činnosti František Koukolík

Zajímavá kniha, která vám potvrdí, co určitě víte, ale ještě se dle toho někdy řídit :-)))

15.11.2022

Radovanovy radovánky Radovanovy radovánky Zdeněk Svěrák

Četla jsem svým dětem. Ráda. Je to veselá knížka s hezkými obrázky. Po čtení na dobrou noc naladite mysl na sny a plány na zítřek. Co budeme zase vyvádět?

27.09.2022 5 z 5

Pes Jejího Veličenstva a jeho mise Pes Jejího Veličenstva a jeho mise David Michie

Knížka mě potěšila a četla jsem ji v době 70. výročí panování Alžběty. Takže moc hezké, milé pro fanoušky Alžběty a celé její rodiny a samozřejmě pejskaře. Myšlenkou knihy je také příchod na svět, výsluní, pohasínání a odcházení.

22.06.2022

Ochechule Ochechule David Drábek

Kniha dobře čtivě napsána. Scifi ani fantasy vůbec nemám ráda, ale toto bylo takové pohádkové, jako kdyby jste se vrátili do dětství. Kdyby takový byl onen svět, nevím, nevím, zda bych se měla těšit či děsit. Četla jsem pořád, protože jsem byla zvědavá.

22.06.2022

Kameny bolesti Kameny bolesti Milena Agus

Poslechnuto v rámci četby na ČRo. Krásně namluvené M. Borovou. Líbila se mi atmosféra slunné horké Itálie. Hlavní hrdinka je jiná, něž ostatní ženy. Žije si ve svých představách a snech. Má ale taky touhu po lásce, je vášnivá a krásná. Píše si deník, v kterém nepoznáte, co se událo a co je jen sen nebo představivost. Deník najde její vnučka a ta Vám ho čte a přidává své vzpomínky, či co zná z vyprávění. Je to ženské čtení. Doporučuji všem, kdo má rád Itálii, ženy v černém a slunce.

24.05.2022