knihomolkaMist knihomolkaMist komentáře u knih

Bílá past Bílá past Maureen Johnson

Konečně jsem na tuto knížku v knihovně narazila a mohla tedy sérii dokončit. A já nevím. Podle mě se série prostě s každým dílem zhoršovala :D
Konečně jsme se dozvěděli kdo za vším stojí. Nebylo to vůbec špatné, ale klasické jednodílné detektivky mi prostě asi sedí víc než série :D
I tak ale mohu celou sérii doporučit :)

28.05.2022 3 z 5

Tiny Pretty Things Tiny Pretty Things Dhonielle Clayton

Moje první nedočtená kniha za tento rok...
Ani nedokážu říct, čím to vlastně bylo. Vím ale to, že mě to tak strašně nebavilo, až jsem se na to rozhodla vyprdnout.
Věřím, že kniha rozhodně bude mít své čtenáře, ale mě to totálně nesedlo a abych pravdu řekla, docela mě to rozhodilo :/ Tento typ knih obvykle vyhledávám a rozhodně nepatřím mezi náročné čtenáře...

21.11.2021 1 z 5

Světla na obloze Světla na obloze Lisa Lueddecke

Tohle mi sedlo!
To že zbožňuju severskou atmošku a takové ty zastaralé způsoby života (meče místo pistolí, vesnice,…) jsem věděla už dřív, ale tohle bylo super!
Nevídaná nebezpečná cesta se skvělou hlavní hrdinkou!
Věřím, že ne všem to může sednout, je to fakt hodně jednoduše napsané, ale příběh vám prostě protíká mezi prsty a je to skvěle vykreslené - a díky mé bujné fantazii jsem Øry viděla i v noci ve svém pokoji :D
Moc jsem si to užila, škoda, že takových knih není mnohem víc!

09.11.2021 5 z 5

Zachraň se Zachraň se Mona Kasten

Dokázala by Mona napsat něco špatného?
Druhý díl série a já už prostě potřebuju mít ten třetí!
Mona umí psát, o tom se asi bavit ani nemusíme, ale přijde mi, že děj v tomto díle trochu pokulhával. Bylo to takové nijaké, až na ten mind blowing konec (pardon, nevím, jak to vyjádřit česky :D).
Moc se mi líbily kapitoly z pohledu Ember a Lýdie a byla bych moc ráda, kdyby měl jejich příběh vlastní knížku, protože tu bych si neváhala přečíst.
Mohu jedině doporučit, ale upozorňuju, že konec, který tu na vás čeká, vám rozhodně nedá spát!

06.11.2021 4 z 5

Stačí jen chtít Stačí jen chtít Joelle Charbonneau

Pěkný jednoduchý thriller.
Zajímavý nápad. Líbilo se mi, že jsme sledovali více postav. Vyústění a konec taky fajn. ALE...
Trochu mi přijde, že byla ta kniha jakoby nedopsaná. Něco ji prostě chybělo. Bylo to úplně nedořešené. To jako nikdo neřešil, že jim tam umírají studenti? Je to fajn, ale jako by tam prostě část příběhu chyběla :D

30.09.2021 4 z 5

Čarodějka Čarodějka Lenka Teremová

Eh… Tohle mi nesedlo. Děj sám o sobě byl ucházející, ale jeho potenciál autorka nevyužila. Celý příběh jen tak klouzal po povrchu, přitom kdyby se dostal hloubš, mohl by být o tolik lepší!
Je to až moc jednoduše napsané. Mám radši odstavce, ve kterých je víc než jedna věta :D
Kdyby tam nebylo tolik scén jak z červené knihovny, doporučila bych to dětem. Ale toho sexu tam bylo fakt hodně, až jsem se musela ujistit, co to vlastně čtu :D
Jo a pokud se knihu chystáte číst, za žádnou cenu nečtěte anotaci, ta totiž vyzrazuje kompletní děj…

24.09.2021 2 z 5

Spáč Spáč Mackenzie Cadenhead

Jako první bych ráda podotkla, že tohle je prostě neskutečně zajímavý příběh - respektive ne tak ten příběh, jako spíš to téma, ten nápad. O spánku jsem ještě nic nečetla a po doposlouchání knihy Proč spíme mě to zaujalo.
Zbytek už tak doby nebyl. Takové plytké postavy, ke kterým jsem si prostě nedokázala vytvořit nějaký vztah. Děj byl taky nic moc. Takové hůře psané starší fantasy (i když tohle není úplně fantasy, ale jde mi o ten styl psaní, kdo četl, snad pochopí, co tím myslím - ta jednoduchost a přímost a ...) typu Tajný kruh, Škola noci, ...
Suma sumárum? Neskutečně originální nápad s horším zpracováním.

31.08.2021 2 z 5

Noci běsů Noci běsů Kateřina Šardická

Páni. S knihou jsem se plahočila témeř měsíc a abych pravdu řekla... vůbec netuším proč. Kniha byla naprosto skvěle vystavěná. Postavy jsem si oblíbila a děj? I přes to, že byl jiný a tak trochu divný, jsem u knihy téměř nedýchala a rozhlížela se okolo, zda mě někdo třeba nesleduje :D A ty zvraty a vyvrcholení? Ten konec?!
Mohu moc moc doporučit a už teď mohu říct, že si knihu rozhodně ještě alespoň jednou přečtu :)

20.07.2021 5 z 5

Sleduješ mě? Sleduješ mě? Vincent Ralph

Tohle byla fakt bomba!
Neskutečně zajímavý a čtivý příběh. Skvělá zápletka, skvělé rozuzlení!
Fakt mi to extrémně sedlo :D Víc takových knih prosím!!
Přirovnala bych to k Návod na vraždu pro hodné holky. Velmi mě mrzí, že tato kniha není tak známá.
Moc se mi líbil ten rozhovor s autorem na konci knihy, který jsem ještě nikdy neviděla a ve kterém narážel právě na Návod na vraždu... Taky se mi zamlouvala narážka na mou oblíbenou Umbrella Academy :)
S klidným srdcem mohu doporučit jako skvělou YA detektivku (Cartera od toho fakt nečekejte :D)

01.07.2021 5 z 5

Korunu snímám z unavené hlavy Korunu snímám z unavené hlavy Gabriele Praschl-Bichler

Neskutečně zajímavá kniha o velmi zajímavé osobnosti. Jen to není úplně můj žánr - proto 3 hvězdy... ale myslím, že někomu, kdo do těchto věcí je, se to bude líbit víc :)
Velmi se mi ale líbila ta stručná charakteristika na konci knihy.

29.06.2021 3 z 5

Vyvolená Vyvolená Kristin Cast

Může ten zatracený Heath už umřít?! V této sérii snad není postava, která by mi lezla na nervy víc než on. I když zrovna v tomhle díle mi lezli na nervy snad všichni kluci kromě Damiena.
Ale zpět ke knize... ta je neskutečně čtivě napsaná, má spád a na konci, jak už je zvykem, čeká naprostý převrat o 180 stupňů, který vás donutí číst další díl.

18.06.2021 4 z 5

Dopisy na konec světa Dopisy na konec světa Ava Dellaira

V průběhu čtení jsem se dostala do mini čtecí krize. Nakonec jsem se knihou prokousala a... nebyla vůbec špatná! Velmi zajímavá forma psaní, zatím jsem to ještě nikde neviděla.
Hlavní hrdinka mi občas lezla na nervy, ale kol a kolem... poměrně silný příběh. Nečekejte od toho ale něco vyloženě srdceryvného. Šrám na srdci vám po dočtení asi zůstane, ale rozhodně to vaše srdce nerozláme na kousíčky :)

02.06.2021 4 z 5

Zrazená Zrazená Kristin Cast

Fajn pokračování. Nechyběla akce ani napětí.
Velmi jsem si postavy i svět oblíbila (teda až na Heatha, kterého z duše nesnáším). Bylo tu pár scén, které mě překvapily a nečekala jsem je.
Těším se na další díl :)

14.05.2021 4 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Skvělé!
S autorkou mám takový poměrně rozpolcený vztah... Půlměsíční město se mi líbilo, Dvory už ale ne tolik. Proto jsem knihu nechtěla číst. Naštěstí jsem tuto chybu neudělala. Příběh mě totiž naprosto pohltil Celaenu jsem si velmi oblíbila.
Ani nevím proč, ale tato kniha mi připomínala temnou a morbidní Selekci :D
Vypadá to jako velmi slibný začátek série a už se těším na další díl!

09.04.2021 5 z 5

Otrokyně Otrokyně Lisa Jane Smith

Je to skvělé!
Naprosto nenáročný příběh se zajímavou zápletkou. Skvělé odpočinkové čtení. Je to jedna z mála sérií, ve které jsem dokázala bez sebezapření pokračovat.
Příběh jsem si moc užila.

09.04.2021 4 z 5

Zasvěcení Zasvěcení Lisa Jane Smith

Tato kniha mi dala přesně to, co jsem od ní čekala - nenáročný teen příběh čarodějek. Děj nebyl nějak mistrovsky vyvedený, ale mně se i přes to velmi líbil.
U knížky jsem si velmi odpočinula a přečetla ji téměř jedním dechem. Vlastně dvěma dechy - knihu jsem si rozdělila na dvě části :D
Dokonce jsem po přečtení zjistila, že začínám přicházet na chuť těmto starším fantasy sériím, jako je třeba i škola noci.
Za mě mohu knihu doporučit.

06.04.2021 4 z 5

Výstřední gardedáma Výstřední gardedáma Paula Marshall

Tak tohle se mi tak neskuteečně líbilo! Harlequinky mě chytly téměř okamžitě a teto historický román mě prostě a jednoduše nadchl. Je tam spousta skvělých myšlenek a u konce jsem si pobrečela. Mohu jen doporučit!

21.08.2020 5 z 5