knihomolkaL knihomolkaL komentáře u knih

Život není skákací hrad Život není skákací hrad Petra Hülsmann

(SPOILER) Tuhle spisovatelku mám moc ráda a vlastně jsem se k její první knížce dostala náhodou, když jsem ji zahlédla vrácenou v knihovně. Strašně se mi líbil obal a název knihy Čmeláci v srdci. A tak jsem postupně přečetla vše, co u nás vyšlo.
Knihy Petry Hülsmann jsou propojené jedním městem - Hamburkem a postavou, která je jakoby takovým "rádcem" v nejtěžší chvíli a vždy se objeví v pravý čas - taxikářem Knutem.
Každý její román je o lásce a přátelství, ale také vždy obsahuje nějaké hodně závažné téma, jako např. v této knize - postava Lennyho s Downovým syndromem.
Moc jsem si další knihu od Petry Hülsmann užila, fandila jsem hlavním hrdinům Nele a Claasovi, samozřejmě také jejímu bratrovi Lennymu. Ráda jsem se zase setkala s postavami z předešlých příběhů. A také jsem se i nasmála, viz scéna s focením politika u moře.

10.10.2021 5 z 5

Dívka pod hladinou Dívka pod hladinou Andrew Mayne

Dívka pod hladinou aneb detektivka odehrávající se většinu času těsně nad vodou nebo pod vodou. Líbilo se mi to. Bylo to trochu odlehčené suchým černým humorem hlavní hrdinky Sloan, která mi byla hned od počátku sympatická. S Georgem tvořili super dvojku. Líbil se mi milující a ochranářský Run a jejich prostořeká dceruška. Vůbec celá rodinka byla skvěle popsaná, charaktery se fakt povedly. Tempo knihy svižné, tak to mám ráda.
Akorát bych si trochu víc pohrála s koncem, přišel mi hodně uspěchaný.

06.09.2021 4 z 5

Zničená Zničená Rachel Van Dyken

Hezké romantické počtení proložené velmi vážným tématem - nemocí. Líbilo se mi to a už se těším v druhém díle na pokračování.

04.08.2021 4 z 5

Hořící měsíc Hořící měsíc Jo Watson

Třetí kniha od Jo Watson a tahle spisovatelka se rychle stala mou velmi oblíbenou.
Hořící měsíc je opět nádherně romantický a velice vtipný. U scény na začátku v letadle jsem se smála tak, až jsem skoro nemohla přestat. Pokud se tedy chcete hodně pobavit, zasnít se a odpočinout si, tak je tenhle román přímo pro vás.

07.05.2021 5 z 5

Hodně romantiky, dost sexu, sem tam trochu humoru, sympatičtí hrdinové - co víc si přát.
Pobavilo mě to, odpočinula jsem si u toho a odreagovala se, a tak to mám ráda.

21.03.2021 4 z 5

Moje nejoblíbenější jednorázovka Moje nejoblíbenější jednorázovka Christina Lauren

Jsem z toho taková rozpačitá. Tohle duo spisovatelek mám moc ráda, jejich první série, kterou jsem od nich četla - Božský - se mi hrozně moc líbila a připadala mi nesmírně vzrušující. Což se ovšem nedá říct o tomto románu. Nějak mě to nedokázalo vtáhnout do děje, přišlo mi to takové odosobněné. Ubylo sexuálních scén, které v dřívějších románech byly četnější a "výživné", teď bych řekla, že byly skoro nudné a odbyté. Fakt mě to mrzí, ale tohle se moc nepovedlo.

19.03.2021 3 z 5

S pozdravem Carter S pozdravem Carter Whitney G. (p)

Příběh fajn, hlavní hrdinové sympatičtí. Jako obvykle v tomto žánru - romantika, láska, sex, nějaké to nedorozumění, všeho tak akorát pro odpočinkové čtení. Jediný můj problém byl, že mi přišlo náhlé prozření tj. přechod od kamaradství k sexuální přitažlivosti neuvěřitelné.

14.03.2021 3 z 5

Sexy profesor Sexy profesor Vi Keeland

Erotické romány vyhledávám z několika prostých důvodů - chci u nich úplně vypnout, odpočinout si, zapomenout na vše, co mě trápí a tíží, no a přiznejme si to, nechat se třeba i vzrušit. Proč ten dlouhý a s recenzí knihy zdánlivě nesouvisející úvod? Protože tento román má očekávání nesplnil. Kniha se mi celkem líbila, ale jelikož do příběhu bylo přidáno téma hodně vážné, a to zneužívání dětí, čtení pro mne nebyl úplný relax, jak jsem chtěla, donutilo mě to si i poplakat. Prostě shrnuto - když si vyberu v knihovně erotický román, očekávám hóóódně erotiky a naprosto jednoduchý a nenáročný příběh.

06.12.2020 3 z 5

Hříšné dopisy Hříšné dopisy Vi Keeland

Romantické, dojemné, příjemné oddechové čtení.

18.10.2020 4 z 5

Bennett Mafia: Zakázaná láska Bennett Mafia: Zakázaná láska Tijan (p)

Tak nevím, jsem trochu rozpolcená ve svém hodnocení. Příběh nebyl špatný, ale to mafiánské prostředí mi nějak nesedí. Nedokážu se vcítit do hlavního hrdiny, který zabíjí lidi, obchoduje s bílým masem, drogami atd. Další problém, nevím, zda to bylo překladem, ale místy mi věty nedávaly úplný smysl. Pokud autorka takto píše schválně, tak se mi tenhle styl psaní nelíbí, není to pro mě čtivé a zcela srozumitelné. Tyhle typy knížek vyhledávám z toho důvodu, abych si u nich odpočinula, zrelaxovala, pobavila se, ale v tomto případě se mi to nepodařilo.

21.08.2020 3 z 5

Jméno ďábla Jméno ďábla Andrew Mayne

Další napínavý příběh s Jessicou, tentokrát - dle mého - slabší než díl předchozí. Ale pořád standardně dobré. Jen mi tak úplně nesedla zápletka. A ten Damian mi pořád leží v hlavě.

10.01.2024 4 z 5

Dilema Dilema B. A. Paris (p)

(SPOILER) Dilema mám teď momentálně já. Autorku mám ráda, její knihy se mi vesměs líbí, ale v tomto případě jsem tak trochu na vážkách. Román má skoro 320 stránek, je napínavý - to nepopírám - ale po dočtení jsem zůstala zklamaná. Sama nevím, co jsem přesně čekala, ale problém je dle mého v závěru. Myslela jsem, že dojde k nějakému překvapení tj. Marnie se nakonec objeví, ale bohužel, kniha dospěla ke konci tak, jak jsem tušila už od začátku. Nelíbilo se mi ani rozhodnutí ústřední dvojice - Livie a Adama - nikomu nic neříct o poměru Marnie a Roba. Pohodlné, ale všichni, kterých se to týkalo, měli dle mého názoru právo to vědět a rozhodnout se podle toho.

26.05.2022 3 z 5

Letenka z džungle Letenka z džungle Sandra Brown

(SPOILER) To je nejspíš poprvé, kdy mě má oblíbená Sandra Brown nenadchla.
Zápletka a prostředí dobré, hrdinové vcelku sympatičtí, ale je tu jedno veliké ALE, které mi hodně vadí. I když víme, že se naše hlavní postavy přitahují a milují, nemůžu prostě překousnout, že Linc Kerry de facto znásilnil. Kniha sice vznikla v osmdesátých letech, kdy hnutí MeeToo nejspíš ještě neexistovalo, ale Kerry prostě řekla x-krát NE a přes to u mě vlak nejede. Tudíž jsem tentokrát zklamaná, nehledě opět na spoustu chyb v textaci knihy. Buď korektor nebo tiskárna odvedli svou práci hodně špatně.

19.03.2022 3 z 5

Nevinný záskok Nevinný záskok Lizzy Dent

Příjemné oddechové čtení. I k zamyšlení. Ale hlavní hrdinové mi tentokrát nějak nepřirostli k srdci - teda kromě Jamese a Roxy. Birdie byla na můj vkus a ve svém věku absolutně nezodpovědná, věčné dítě, které si myslí, že mu vše projde a že si může stále jen hrát.

24.08.2021 3 z 5

Zatracený Zatracený Rachel Van Dyken

(SPOILER) Krásně romantické. Ti kluci jsou zlatíčka - v předchozím díle Wes a nyní Gabe. Saylor mě zas tak moc nezaujala, ale Gabe, to je jiná. Být ve 22 letech tak zodpovědný a starat se čtyři roky o postiženou přítelkyni, teda - páni - klobouk dolů. A to se, prosím, její vlastní rodiče na ni vybodli. A ještě k tomu je to fešák, hudebně nadaný, dobrý přítel a milující partner.
Na konci bonus v podobě novely Neporazitelný - pokračování příběhu Wese a Kiersten, za to také palec nahoru, potěšilo mě to.

08.08.2021 4 z 5

Vražedné pouto Vražedné pouto Tijan (p)

Od Tijan jsem už přečetla její předchozí knihu Bennett Mafia: Zakázaná láska a už tehdy jsem s jejím stylem psaní měla problém, ale říkala jsem si, že je to třeba překladem, že dám šanci ještě další knize. Ale evidentně to překladem není. Její věty někdy nedávají úplný smysl, jsou jakoby necelé, nedokončené. Myšlenky přeskakují z jednoho na druhé. Nesedí mi to. No co už, druhý díl na mě čeká, nenechám to nedokončené, ale odvařená z toho tedy nejsem.

22.07.2021 3 z 5

Moderní džentlmen Moderní džentlmen Meghan Quinn

(SPOILER) Moc hezký romantický příběh. A hodně vtipný. Scénka s rezervací na TaťkaMacek69 mě neskutečně pobavila. A nejen ta.

20.06.2021 4 z 5

Na kolenou Na kolenou Meredith Wild

Příjemná oddechová četba. Nic víc, nic míň. Romantika, erotika.
Tentokrát jsem se s hrdiny nedokázala tak nějak ztotožnit, jelikož jsem jejich jednání vůbec nechápala. Zkraje Camerona, později Mayu.

19.05.2021 3 z 5

Svatba naoko Svatba naoko Jo Watson

Opět naprosto báječné! Vtipné, romantické, okouzlující. Jo Watson umí tak nádherně popsat jiskření mezi hrdiny svých románů, až se divím, že se stránky jejích knih samy nevznítí.
Potěšilo mě setkání se starými známými z Hořícího měsíce a musím se přiznat, že Lilly a Damien mi přirostli k srdci o kapánek, ale opravdu jen o kapánek více než Annie a Chris.

08.05.2021 5 z 5

Její třešničky Její třešničky Penelope Bloom

Hravé, romantické a velmi vtipné. O kapku lepší než díl první. Zamilovala jsem si babi, ta prostě neměla chybu. A William s tou svojí úchylkou na krádeže fakt super. U epilogu jsem se bavila, jak už dlouho ne.

03.05.2021 4 z 5