-knihomolka- -knihomolka- komentáře u knih

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Nádherný a smutný příběh uprostřed přírody v čele s opuštěnou Kyou, kterou každý opustil, zklamal a ublížil. Úžasně popsaná příroda.

02.03.2023 5 z 5

Druhá šance Druhá šance Adam Pýcha

Tak tohle bylo utrpení. Jsem si jistá, že to bylo vydáno jen proto, že si autor udělal brutální reklamu a je očividně posedlý ubohou sebepropagací, ačkoliv jeho dílo nestojí za nic. Zamotané, nepoutavé, o ničem. Za mě teda škoda všech stromů, které za tohle padly.

30.04.2022 odpad!

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Luxusní psychothriller, který jsem četla chvílemi s otevřenou pusou a říkala si, jak je super, že je to “jen” knížka. Ale vlastně si dokážu dost dobře představit, že tohle úplně klidně může být i realita. I když byl konec dost předvídatelný, tak i přesto doporučuji všem, kdo mají rádi příběhy o psychopatech.

29.01.2022 5 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Celou dobu při čtení Smrtky jsem uvažovala a představovala si, že je to realita, že nás tohle v budoucnosti opravdu potká a totálně mě kniha vtáhla do děje. Fantasy téma nepatří mezi mnou často čtené, ale tohle mě neskutečně mile překvapilo. Tohoto autora mám ráda a hlavní postavy jsou sympatické, příběh má hloubku a chystám se na druhý a třetí díl. Doufám, že mě nadchnou stejně jako Smrtka.

08.01.2022 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Nějak nevím, co k tomuhle dílu napsat. Četla jsem ho poprvé asi v 17 letech a samozřejmě mě to bavilo. Teď o 10 let později si říkám, co že mě na tom vlastně uchvátilo? :D sérii jsem koupila na Knihobotu za pár šušňů, dám ještě tedy šanci druhému a třetímu dílu, ale musím říct, že styl psaní a primitivní dialogy, včetně neskutečně otravného Anina “podvědomí” a idiotské “vnitřní bohyně”, mi lezou hodně na nervy.

06.06.2022 2 z 5

Zvon Zvon Neal Shusterman

Hmmm… Nepíše se mi to snadno, protože Smrtku a Nimbus absolutně miluju, ale Zvon je prostě překombinovaný a druhá polovina knihy mě už vůbec nebavila. Velké množství postav, zdlouhavé pasáže, ve kterých se člověk (nebo aspoň já) snadno ztratí a do čtení jsem se musela nutit. Byla jsem zvědavá, jak nakonec dopadnou hlavní linie a knihu jsem dočetla, ale asi jsem od zakončení čekala prostě.. víc. Oproti prvním dvěma dílům, které jsem zhltla jak malinu, je to celkem slabota.

02.03.2022 3 z 5

Šepot z lesa Šepot z lesa Kateřina Surmanová

Dlouho jsem nečetla tak poutavý příběh. Na tohle budu hodně dlouho myslet.. doporučuju všema deseti a hned jdu na druhou knihu od autorky.

18.02.2024 5 z 5

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Netřeba slov, tohle by si měl přečíst každý!

09.03.2023 5 z 5

Duchové rodiny Folcroftů Duchové rodiny Folcroftů Darcy Coates

Tohle bylo super. Napjatá atmosféra, divný prarodiče a dva sourozenci, kteří se snaží přijít na to, o co tu jde. Přečteno za dvě hodiny, mohlo to být klidně delší!

06.11.2022 5 z 5

Nové sliby Nové sliby Lilly Lucas

Vzhledem k tomu, že první díl byl super, tak jsem se hned vrhla i na druhý a rozhodně to stálo za to. Horské prostředí a sympatické postavy docílily toho, že je to velmi příjemné čtení a přestože člověk dopředu ví, jak to dopadne, tak to vůbec nekazí dojem z příběhu a bylo to prostě strašně fajn!:-)

03.11.2022 5 z 5

Memento Memento Radek John

Smutný příběh narkomana. Místy mi to přijde takové přitažené za vlasy, ale měl by si to přečíst každý, koho láká jakýkoliv experiment s drogou.

09.01.2022 4 z 5

Tajemství sídla Craven Manor Tajemství sídla Craven Manor Darcy Coates

Opět skvělá duchařina:-)

14.02.2023 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Největší srdcovka️!

15.12.2022 5 z 5

Nové začátky Nové začátky Lilly Lucas

Nejsem moc na romanťárny, ale tohle bylo tak hezký, tak lehký, četlo se to úplně samo a já tuhle knížku přitom tak dlouho odkládala. Jdu hned na druhý díl, který mám naštěstí doma:-)

31.10.2022 5 z 5

Hospodyně Hospodyně Natalie Barelli

Tak to byla jízda! Miluju psycho a tohle je přesně něco pro mě. Četlo se to moc dobře, krátké kapitoly jsou příjemné a svižné. Sice jsou některé okolnosti celkem předvídatelné a nemýlila jsem se, ale vůbec mi to nevadilo a za mě mohla být kniha klidně delší.

12.04.2022 5 z 5

Bez šance Bez šance Neal Shusterman

Tohle nevymyslíš. Jak na takové téma může člověk vymyslet tak skvělý příběh? Knížku jsem četla za posledních několik let už asi třikrát a stále mě překvapuje. Shusterman prostě umí vtáhnout do děje, ať chceš nebo ne. Bomba.

28.03.2022 4 z 5

Zlomené duše Zlomené duše Simone St. James

Skvělý! Nečekala jsem, že v jednom příběhu se může protínat tolik situací, tolik informací, aniž by v tom čtenář neměl guláš. Ačkoliv je tam spousta různých "příběhů" lidí, perfektně jsem se v knize orientovala, líbí se mi, že autorka tam zakomponovala holokaust i duchařskou stránku příběhu a přesto to nepůsobí přehnaně. Rozhodně se ke knize ještě někdy vrátím.

13.01.2022 5 z 5

Pohádka Pohádka Stephen King

(SPOILER) Okouzlující příběh s dobrým koncem, jak jinak u Pohádky:-)

15.08.2023 5 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Tyhle příběhy mě vždycky absolutně dostanou. Není k tomu potřeba žádných slov, žádné z nich by nevyjádřilo, jak moc je to, co se jim dělo, zrůdné a neodpustitelné...

03.08.2022 5 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Miluju Darcy Coates a její Strašidelné domy. Miluju vlastně všechny její knihy. Ačkoliv je děj lehce předvídatelný, tak dokáže popsat děj tak poutavě, že by mě bavilo číst i její nákupní seznam. Sice jsem se nebála, ale atmosféru umí navodit suprovou a doufám, že napíše ještě hodně knížek.

26.07.2022 5 z 5