Kniholapka Kniholapka komentáře u knih

Příběh jedné lásky Příběh jedné lásky Erich Segal

Kniha, kterou přečtete za odpoledne. Velice jednoduše popisuje příběh dvou vysokoškoláků- on z bohaté rodiny ona z chudé. I když je to útlá knížečka, napsaná jednoduchým stylem, má v sobě stejnou hloubku jako dlouhosáhlé příběhy o lásce a smrti. A možná skrývá mnohem víc. Na pár stranách popsány veškeré radosti i smutky.
Bavil mě humor obou hrdinů a bavila mě kniha celkově. Rozhodně originální způsob pojetí tohoto tématu.

02.05.2021 4 z 5

Hospodyně Hospodyně Joy Fielding

Kniha se četla prakticky sama. Ačkoli její obsah nepřinesl až tolik nového - podobných knížek je spousta - čtení bylo velmi příjemné a rychle plynulo. Určitě bych knihu zařadila k těm lepších z tohoto žánru.

27.05.2024 5 z 5

Vězeňkyně Vězeňkyně B. A. Paris (p)

Ačkoli mám tuhle autorku moc ráda a na každou novou se těším, tahle byla bohužel jedno velké zklamání. Takové nemastné neslané čtení....Žádné stupňující se napětí, zrychlený konec a vleknoucí se vyprávění. Postavy, co vás nevtáhnou do děje...Bohužel toto nic moc.

14.04.2024 2 z 5

Závěj Závěj C. J. Tudor

Zvláštní čtení...vlastně ani nevím jestli dobré nebo špatné. Prostě zvláštní. Více časových rovin, propletené postavy i osudy...Jeden závěr.

24.03.2024 3 z 5

Každá ráda kamaráda Každá ráda kamaráda Christina Lauren

Líbil se mi postupný vývoj vztahu hlavních hrdinů. U hlavní hrdinky bych občas měla chuť ji uškrtit, ale postupně se mi její potrhlost zdála více a více sympatická, takže si mě nakonec získala. Zábavné a příjemné čtivo.

05.11.2023 4 z 5

Pan Romantik Pan Romantik Leisa Rayven

Kniha sama o sobě byla super a měla originální příběh. Je jistě všem jasné, jak toto všechno dopadne....Vyvíjelo se to krásně a slibně, jen ten obrat přišel na můj vkus hrozně uspěchaně a vlastně ráz naráz...Což je trochu škoda. Jinak příjemné čtení.

29.10.2023 4 z 5

Lucia Lucia Bernard Minier

Řekla bych dobré čtení. Vraha se mi odhalit nepovedlo, což je plus. Každý chce být překvapen rozuzlením, že? Vlastně se četla dobře a inspirace uměleckými obrazy tomu dodává špetku navíc.

09.09.2023 4 z 5

Život jedna báseň Život jedna báseň Colleen Hoover

Krásné čtení plné vážných témat, ale i romantických momentů. Příběh o překážkách, zodpovědnosti, těžkých rozhodnutí, ale i lásky... Emoce nahoru a dolů přesně jak to tahle autorka umí.

04.05.2023 5 z 5

Elita Elita Kiera Cass

Kniha se četla velice snadno. Užívala jsem si vtažení do příběhu. Pravda, chvílemi mě America štvala, ale pak jsem zas objevila to kouzlo a důvod, proč číst dál.... Jsem zvědavá
na další vrcholení a díly.

23.02.2023 4 z 5

Královsky v háji Královsky v háji Emma Chase

Milé, sladké, romantické....přesně takové jaké to má být. U čtení se sami stanete princeznou a princem z pohádky. Myslím si, že přesně tohle kniha chtěla. Vtáhnout čtenáře do pohádky, za mě se to určitě povedlo.

18.01.2023 5 z 5

Pryskyřice Pryskyřice Ane Riel

Z této knihy čišela dusivá atmosféra od začátku do konce. Ukázka velice pohnutých vztahů
v rodině i velký vliv psychopatického otce. Říkám si, zda by se mohla dívka z této atmosféry vymanit....to už se nedozvíme. Celé čtení bylo drsným zážitkem.

18.01.2023

Kým nás pravda nerozdelí Kým nás pravda nerozdelí Emily D. Beňová (p)

Ačkoli mi přišla kniha občas zbytečně natahovaná, četla se mi dobře. Těším se a jsem zvědavá na druhý díl...

07.12.2022 4 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Kniha s nádechem tajemna, kdy prostě víte, že vás něco čeká....jen asi netrefíte přesně co. Kniha se mi líbila, tento žánr mám celkem načtený a nemohu říci, že by mě kniha zklamala. Jednu špatnou postavu jsem uhádla, ale na úplný vrchol příběhu jsem nedosáhla.

29.06.2022 4 z 5

Rudá galerie Rudá galerie Tiffany Reisz

Slíbila, že udělá cokoli... tak přesně tahle drobná poznámka dala všemu korunu. I když už jsem pár lechtivých románků četla, něco takového jsem opravdu nečekala :D! Říkala jsem si, co to bylo za bizár??!! A nechápala jsem. Asi nemám tak otevřenou mysl....Na druhou stranu zas smekám. Takové originální dílo jsem ještě neviděla. Není to pro každého, možná se vám to na první dobrou ani líbit nebude. Je to však naprosto neočekávané a jedinečné dílo.

13.03.2022

Krvavý pomeranč Krvavý pomeranč Harriet Tyce

Tak toto se četlo skoro samo! Až úplně na závěr jsem se vlastně dozvěděla, proč se to jmenuje takto a jak moc zvrácené to v určitém smyslu bylo... Musím říct, že jsem byla vtažena do děje a jsem velice spokojená. Postavy byly zvláštní, a jak se zmiňují ostatní, nejsympatičtější asi byla Matilda.

21.01.2022 3 z 5

Bestie Bestie Mark E. Pocha (p)

Nevím kolika hvězdičkami bych tuto knihu ohodnotila. Ono to asi není třeba. Důležité je, co kniha vypovídá. A řeknu vám, že něco tak syrového, brutálního, zvráceného, ale přesto famózně sepsaného jsem snad ještě v ruce nedržela! Ano je to hnus, je to brutální a těžko uvěřitelné. Sám text na obálce varuje, že to není pro slabší povahy, což dokonale odpovídá.
Autor však knihu napsal čtivě, je dobře, že vidíme, jací lidé někdy žili mezi námi...Za mě je to, ačkoli hodně brutální, famózní dílo svým zvráceným způsobem. Rozhodně ne pro každého!

25.10.2021

Přiznání Přiznání Anna Todd

Jak se mi líbila jednička, druhý díl už pro mě pokulhává.
Je fajn, že se dovídáme více o Hardinovi, více se otevírá a je schopný ze sebe vydat více informací i emocí. ALE! Tento díl mi připadal jako emocionální smršť, až přehnaný. Emoce byly i v prvním díle, ovšem tam za mě nebyly takto přehnané. Tohle už mi přišlo moc. Někdy mi chování hrdinů připadalo až absurdní. Doufám, že další díly budou zas o trochu lepší.

05.08.2021 2 z 5

Kluk odvedle Kluk odvedle Kasie West

Tuto knihu bych řadila k romantickému, lehkému YA čtení. Charlie mi byla sympatická, myslím, že k ní role dívky vyrůstající s bratry a otcem naprosto seděla. Její nezkušenost v oblasti mody a make-upu byla často srandovní. Její sarkastické poznámky to však krásně vykompenzovaly.

Kniha se mi četla velice dobře. Autorčin styl psaní bych řadila k jednoduchému, ale svižnému.

Jediné, co mě zklamalo bylo... Autorka se v závěru knihy zmiňuje o depresích a psychických problémech Charlie. Myslím si, že buď tuto pasáž měla vynechat nebo ji více rozvést. Přišlo mi najednou zvláštní, když do veškeré té pohody a romantiky, začala plést takovéhle vážné téma.
Možná chtěla podtrhnout, že na tento smutek byla Charlie vlastně sama. A že všichni kolem ní věděli, jen ona své vzpomínky vytěsnila. Tato linie tajemství a vytěsněných vzpomínek mi v této knize trochu neseděla.
Autorčiny knihy však řadím mezi ty povedené.

27.04.2021 4 z 5

Přiveď mě zpátky Přiveď mě zpátky B. A. Paris (p)

Kniha mě bavila. Od autorky jsem si již delší dobu plánovala, něco přečíst. I když mi v knize od začátku něco nesedělo, nedokázala jsem přijít na to co. Proto jsem knihu nutně musela dočíst. :-) Závěr byl pro mě dokonale vykreslen. Poruchy osobnosti jsou celkem časté, ale stále překvapující, co s lidmi dokáží provést tragické události. Mohu doporučit!

11.04.2021 5 z 5

Tma Tma Jozef Karika

Tma byla mou druhou knihou od Kariky a potom, jak jsem byla nadšená z Trhliny, jsem se moc těšila i na Tmu. Bohužel mé nadšení postupně opadalo až opadlo docela. Možná jsem měla velká očekávání. Bohužel tato kniha pro mě byla spíš zklamáním.

12.03.2021 2 z 5