Klaris 99 Klaris 99 komentáře u knih

Chybějící díl Chybějící díl Marjorie Celona

No čekala jsem něco jiného, něco méně drastického a smutného, ale nebylo to tak zlé, protože autorka děj posouvala dál, a tak to bylo docela napínavé.

27.02.2015 3 z 5

Poslouchej! Poslouchej! Sarah Dessen

K Poslouchej ! nemám moc postřehů, které bych zapsala. Jen, že je to hezký dívčí román, který má i něco trochu hlubšího a ne jen nesmyslný děj typu : chodíme, rozcházíme se a žije šťastně až na věky, a pak rozejdem. Milovníkům románků vřele doporučuji.

Moře klidu Moře klidu Katja Millay

Nevím proč, ale tato kniha se mnou překonala knižní rekord v ponocování, přitom ani nebyla tak napínavá a dech beroucí, ale byla to přesně ta kniha, kterou si budu pamatovat napořád. Děj nic moc, zápletka žádná sláva, ale postavy a jejich humor mě prostě dostaly. Nastya, Emilia, Sluníčko, ruská štětka společně s Joshem byly dokonalí. Jejich vzájemné dialogy a sdělování tajemství, byly nejlepší na celé knize. Od konce knihy jsem čekala maličko víc, proto pouze 4, ale zasloužené hvězdičky.

Dech Dech Sarah Crossan

Kniha mě zaujala hlavně svou obálkou a tím, že je to další kniha z budoucnosti do mé přečtené sbírky.
Obálce se nedá nic vytknout. nádherné rozpoložení barev, nádherně provedená popraskané zem a uplně normální hůlkový nápis, který k tomu všemu suprově sedí. Ale to je asi všechno co můžu chválit, protože ten děj?

Tak ještě pochválím to, že jsem v postavách neměla hokej, i když byly tři každý znich měl jiný způsob vyprávění. Styl psaní mi moc nesedl, protože namůj vkus tam bylo až moc podrobností( i ty, které jsem vědět nepotřebovala)a zdlouhavé popisy všeho možného. Co se týče děje, tak mi v něm chybělo něco co by mě pohánělo dál. Nic zajímavého se nedělo a já se nudila. Pochmurný děj mi snad až tvořil deprese, ale pokud někde najdu druhý díl, tak si asi přečtu. Ale abych uvažovala o tom, že si knihu koupím, tak to asi ne. (možná v levných knihách za 50Kč)

Postavy byly nesympatické, nevím jak je popsat, byly divní? Zvláštní? Předvídatelní?

Takže pro mě tato kniha byla jen tuctová dystopie, která mě nějak nepoznamenala, jedině možná tím, že mi vrtalo hlavou, že by to bylo bez vzduchu zlé. Ke knize se rozhodně nehodlám vracet.

10.10.2014 3 z 5

Dívka, 16 - Čokoládové SOS Dívka, 16 - Čokoládové SOS Sue Limb

Opět velké zklamání, možná tento díl byl horší než předešlý. Dovolte abych upřesnila proč. Děj vypadal asi takhle: Fred, Fred, Fred,Fred, Luke, Fred, Fred,Fred. A víte co? Fred!
Vážně hrůza. Pruměrný počet slova Fred na stánku byl tak, řekněme pět až šest.

Fráze,,Nemysli na něj´´, se tam objevila taky mnohokrát, prostě se nic jiného nedělo. V předcházejícím díle aspoň připravovali Chaos a to jsem si mysla, že horší to být nemůže, ale spletla jsem se. Tady se vážně nic nedělo, jen básnění o Fredovi a Jodie a hrůza dálších blbostí. Je ale pravda, že jsem se tentokrát ěkdy musela lehce pousmát.

Strašně děkuji za kluka od vedle, který mi dával naději, že se konečně stane něco, cokoli, ale opět jen utrpení.

Doufám, že poslední díl dám co nejrychleji a budu ho moci opět hezky vrátit do knihovny a vrhnout se na něco lepšího.:D

04.06.2014 1 z 5

Holka z popelnice Holka z popelnice Jacqueline Wilson

Nebyla to ta nejlepší kniha od JW, protože jsem si tak trochu říkala, že už jsem to někde četla. Takové Vadí, nevadí bylo skoro stejné, opravdu se lišilo jen v málo věcech.
Ale zase musím říct, že se to s lehkostí četlo a byla to taková oddychovka. Jacqueline píše hezky i o věcech, které rozhodně hezké nejsou.
I když to nebylo uplně ono, tak za to jí patří obdiv.

20.03.2014 3 z 5

Dívka, skoro 16: Šílené utrpení Dívka, skoro 16: Šílené utrpení Sue Limb

Ach jo. V prvním díle jsem obdivovala autorčin smysl pro humor, který se tady už neobjevoval tak často.
Jess mi s tím jejím žárlením lezla krkem, ale někdy to byly tak naivní představy, že jsem se musela pousmát. Nejlepší z celé knihy byl Fred a jeho esemesky, u kterých jsem se fakt od srdce zasmála, ale to bylo tak všechno.
Velká chvála patří autorce, protože dokáže vytvořit knihu o ničem a je to tak čtivé, že mě nutí číst s baterkou pod peřinou a opravdu nevím čím to je, ale taky mám chut docela do dalších dílů i když mě to překvapuje. Styl psaní je prostě skvělý a kdyby autorka měla nějaké dobré téma, tak je kniha určitě alespon na 4 hvězdičky.:D

14.03.2014 2 z 5

Polibek pro Annu Polibek pro Annu Stephanie Perkins

Takže, jsem se rozhodla svůj komentář přehodnotit, tak abych začla chválit. Předtím jsem popisovala, jak to bylo strašné a teprve po dvou měsících jsem si uvědomila, že je to vlastně nejlepší dívčí román, který jsem četla. Sice předvídatelný, klasicky zasazený na romantické místo, ale vlastně svým způsobem moc hezký.

Psala jsem, že Anna nevěděla co chce, a že se chovala divně, což je sice pravda, ale vůbec to nebylo tak horké a vím, že jsou daleko protivnější hlavní hrdinky(,,Katniss, víme své,že´´?). Hlavnímu hrdinovi jsem byla nucena říkat Svatá Klára, protože jeho jméno bylo pro mě velkým oříškem. Samozdřejmně chápu, že autorka chtěla nějaké zajímavé jméno, ale já ho vážně nemohla vyslovit.
Ostatní postavy? Jo nebyly špatné, ale na E.S.C. prostě neměli.

Styl psaní byl hezký, až na zbytečné popisování.

Jo byla jsem hloupá, když jsem to zkritizovala, ale mně to fakt tehdy nepřišlo nějaké úchvatné, vlastně ani teď to není nejlepší kniha kterou jsem četla, ale jako dívčí román je to opravdu dobré. Příjemná oddechovka, která neurazí.

Doufám, že se Lola povede stejně a taky doufám, že mi to dojde hned, že povedená je.

02.03.2014 5 z 5

Dívka, 15, milá, ale praštěná Dívka, 15, milá, ale praštěná Sue Limb

Dívčí romány mají většinou stejnou linii děje.To je jen, ta chce být s tím, jenže on miluje jinou, a ta miluje kluka, u kterého zjistí, že je gay. A taky jsou nabity bláznivými nápady, ktré mají být vtipné, ale ne vždy se to povede.Osobně nemám moc ráda dívčí romány, ale to neznamená, že mě k jejich přečtení nemůže nic přesvědčit.
O knihách od Sue Limb jsem slyšela už předtím. Měli hezké recenze, a prý měli být hodně vtipné, a tak když jsem našla první díl této série v naší městské knihovně, tak jem si řekla proč ne? Tak jsem do toho pustila.
Zápletka opět klasika, v ničem nepřekvapila, ale co mě překvapilio byl autorčin úžasný styl psaní a přirozený humor. Opravdu byly chvíle, dky jsem myslela, že se smíchy počůrám. A už jen díky humoru nemohu tuto knihu hodit do škatulky k jiným dívčím románům.(jo píšu, jak bába, ale dívka jsem a ještě dlouho budu :D)
Je to opravdu jeden z těch lepších románků, takže kdo se na ně specializuje, doporučuju přečíst.:D

27.02.2014 3 z 5

Za hlasem srdce Za hlasem srdce Jacqueline Wilson

Roztomilá kniha jako předešlé 2. Nebyla kapitola, ve které by se nic nedělo a kniha na sebe pěkně navazovala. Hetty nezklamala, zachovala si svou ohnivou povahu a objevily se také postavy z minulosti, na které jsem si ráda vzpomněla. Celá kniha na mně působila pozitivně, ale konec se mi opravdu nezamlouval i když bylo od začátku jasné jak to skončí. Už jen ten název Za hlasem srdce mi to tak strašně napověděl, ale Hetty je už prostě taková a je to její konec.:D

09.12.2013 4 z 5

Zůstaň se mnou Zůstaň se mnou Gayle Forman

Knížku jsem brala, jako takovou jednohubku na jeden večer a nečekala jsem nic moc velkolepého, protože v knize, která nemá víc, než 200 stran se toho nikdy moc nestane a vy čekáte jen takovou tu trapnou romantickou linii, kterou obsahuje většina dnešních románů. U Jestli zůstanu mě překvapilo, že autorka zašla i do jiných témat, než do řešení vztahu hlavních hrdinů. Kniha sice neměla hluboký děj, ale sem tam nutil k jemnému zamyšlení. Moc se mi líbilo, jak autorka ,,smíchala´´ hrdinčina vzpomínky z dětství, blízké minulosti a současnosti. To je také odpověď na to, jak autorka dokázala popsat 184 stran něčím zajímavým, protože nejde napsat 184 o romantickém ležení v nemocnici. Celé se to poměrně dobře četlo, i když tam nebylo nic, co by vás pohánělo rychle dopředu. Děj byl tak předvídatelný a vše co by vás mělo rádoby pohánět odhalíte hned na začátku.
Hlavní postavy nedokážu nějakým způsobem posoudit, řekla bych, že Mia byla protivná, ale kdybych já ležela v komatu a zároveň se procházela po chodbách v duší podobě, tak by mi asi moc do smíchu nebylo. Adam- jediné, co o něm vím je, že miluje Miu, hraje na kytaru a má smysl pro humor, takže taky nic. A další postavy, buď zemřeli, nebo se tam moc nevyskytovali a nešlo si na ně udělat pořádný názor.
Kniha dobrá, film už ne tak dobrý. Nechápu, co se bude dít v dalším dílu, ale docela se na něj těším.

14.03.2015 4 z 5

Bez dechu Bez dechu Sophie Jordan

Nebylo to zlé, ale celou knihu čekala na nějaké ohlédnutí domů, chtěla jsem se dozvědět co se stalo s jinými postavami, které jsem si oblíbila, ale bohužel. Tak aspoň Azurka, lepší než nic.

27.02.2015 3 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

První musím zmínit, že hned na začátku knihy jsem odhadla zápletku a s ní i konec, proto jsem knize nemohla dát plný počet hvězdiček, ale to neznamená, že to nebyla úžasná kniha. Styl psaní byl na můj vkus trochu pomalý, myslím to tak, že kniha mohla mít, tak o padesát stránek méně, kdyby se autorka vyhnula zbytečným pasážím, ale co se nelíbí mě může se líbit někomu jinému, autor se nikdy nemůže zavděčit všem. Vedle nudných pasáží byly ty, které bych mohla číst pořád dokola, a tak se to nějak vyvážilo.
Nápad knihy mi přišel docela originální, ale možná je to tím, že jsem dřív nic podobného nevyhledávala. Hlavní postavy byly super, Willa jsem si oblíbila, ale také Louisu a bylo mi líto, že nic nestalo co bych si přála a stalo se ..... no spoiler.
Tato kniha ve mě zanechala hromadu otázek a témat na přemýšlení, a proto ji nemůžu řadit mezi zamilované romány, ale mezi knihy, které by si měl každý přečíst.

Dívka, 16, Bombastický večírek Dívka, 16, Bombastický večírek Sue Limb

Ono se zde něco dělo!
Konečně se mi to po dlouhé době docela líbilo. Fred se pomaloučku, ale jistě zlepšoval a tím po jeho dlouhodobém pádu z mého žebříčku oblíbených postav, zase šplhal nahoru.
Vše co jsem potřebovala říct, jsem vyjádřila v předešlých komentářích a teď můžu jenom říct, že zakončení série se docela povedlo. :D

09.06.2014 3 z 5

Dívka, 16 - Totální fiasko Dívka, 16 - Totální fiasko Sue Limb

No tak mi připadá, že to s touhle sérií jde pořádně z kopce. A spolu s ní i mé hodnocení.

Předešlé díly mně na možnosti docela bavily, ale tenhle jsem četla rychle abych ho už měla za sebou. Protože veškerý humor se vytratil, ani jednou jsem se nezasmála a připadala jsem si mjako blázen. Vždyť to se někdy nedalo číst, jen žárlivé scény a hádky. Koho by to bavilo?

Když jsem u těch hádek, proč se Fred hoval, tak jak se choval? Jasně Jess byla někdy žárlivá ukvapená pipka, ale Fred můj oblíbený Fred se choval opravdu hrozně a ani se Jess nedivím, že udělala co udělala( ode mě by obdržel při nejmenším pořádnou facku a to bych se hodně krotila.) Doufám, že Jess najde opravdovou lásku i když by nemusela mít nikoho a naplno se věnovat komediální kariéře, ale vážně jí někoho přeju, protože Fred si ji nezaslouží. Fred totiž spadl na žebříčku mých oblíbených postav rapidně dolů, ale může si za to sám.

Každopádně se těším až tuhle sérii dočtu a vrhnu se něco jiného, ale konec mě zajímá takže to snad nebude problém a já dám dalším dílům doufám víc hvězdiček:D

03.06.2014 1 z 5

Hitlerova dcera Hitlerova dcera Jackie French

Knihu bych doporučila spíše menším dětem, protože je tady hezky vykreslena Hitlerovská doba. Děti od deseti do dvanácti by knihu mohli ocenit i z jiné stánky, ale já tam opravdu vídím jen hezký a zábavný popis špatné doby a nějaké to ponaučení.

Někdy jsem si říkala, vždyť to může být klidně pravda, bylo to napsané hodně přesvědčivě.

Prostě bylo to takové dětské, ale líbilo se zpacování, jen to bylo hrozně krátké.:D
Menším dětem(10-12)doporučuji.

01.05.2014 3 z 5

Hořící most Hořící most John Flanagan

Tento díl byl rozhodně slabší něž díl předešlý.Strašně jsem se nutila do čtení. Jen samá strategie a boje, atd... Ale pořád to je klučičí fantasy opravdu dobré.
Líbila se mi postava Evanlyn, byla prostě taková tajemná a milá. A doufám, že jestli si Will za několik moc knížek někoho vezme, tak to buded ona.
Horác je super postaral se o napínavý konec knihy a nechal se přejet koněm.:D
Konec byl opravdu dobrý a mám chut do dalších dílů.
A pro ty, kdo nad touto sérií stále váhají a čtou nějaké špatné komentáře mám jednu zprávu:,, Zkuste to, pokud dočtete 1. díl a nějak vás to nechytí není potřeba jít dál, ale pokud jo, tak si myslím, že vás ani druhý díl nezklame, jen je trochu slabší a po třetím dílu musíte sáhnout, ptotože konec 2 je hodně napínavý.´´

28.03.2014 3 z 5

Dokonalý pár Dokonalý pár Ally Condie

Obálka je překrásná, nemám co bych jí vytknula, je dokonalá. Je prostě jednoduchá a hezká pro oko. Možná proto jsem se rozhodla přečíst tuto knihu.
Děj, ale už tak dokonalý nebyl. Byly místa kdy jsem s napětím očekávala jak se děj bude dál vyvíjet, ale také místa kdy jsem čekala až to skončí. Jako na houpačče. Děj byl hodně předvídatelný a ničím zvlášt zajímavý, ale svět, který autorka vytvořila byl víc než promyšlený. Vše do sebe zapadalo a odvíjelo se přesně podle pravidel. Myslím to tak, že autorka na pravidla svého světa nezapomněla až do konce.
Ky a Xander. Opravdu těžká volba(nenávidím trojúhelníky). Ky byl tajemný a chytrý a......, ale Xander taky, nevím ke komu se mám přiklonit.:D
Musím přiznat, že mně to rozbrečelo. Jak jí odcházel děda nějak mně to přemohlo, mo často se mi to nestává, proto musím být hodná a dát 4 hvězdičky.:D

10.03.2014 4 z 5

Anna Kareninová Anna Kareninová Lev Nikolajevič Tolstoj

Tuto knihu jsem měla jako povinou nepovinnou četbu( tím myslím, že jsem to opravdu přečetla, když jsem měla rozebrat jednu knihu na referát, narozdíl od jiných, kteří si jen přečtou o čem kniha je),ale bavilo mě to, teda až na Levinovy kecy, jak zmnění hospodářství, nebo co řekne Kitty. Bla,bla ,bla. No když tam byla Anna nebo Kitty, tak mně to bavilo, když Levin nebo Oblonsky, tak ne.
Celkově to, ale bylo propracované a naučné a zajímavé. No a ten konec mě dojal. Bylo to smutné, ale zároven nevyhnutelné.
Nebojte se to číst, zas tak náročné to nebylo, myslím, že to pochopíte.

03.01.2014 4 z 5

Delirium Delirium Lauren Oliver

Když jsem začala číst, hned z prvních dvou kapitol jsem poznala, že jsem si lepší knihu už od Ježíška vybrat nemohla.:( Děj je spracován opravdu promyšleně a originálně, ale trochu depresině. Postava Leny mi lezla někdy na nervy, ale v tu chvíli tam přispěchal Alex nebo Hana a bylo to v pohodě. Alexe jsem si opravdu oblíbila(a to nebyl ten roztomilí modrooký blonďáček), protože mi přišel prostě sympatický a hodný a milí.... Vymyšlené to má autorka skvěle je to zas něco jiného.
Jediné co můžu vytknout je, že děj je někdy zdržován zbytečným popisem a přirovnáváním. No a taky, že první polovina knihy běží tak pozvolna,ale jakmile jsem překročila pulku bylo akce až až.
To byly ale jen malé černé tečky na bílém papíře, a tak na kvalitě knihy nijak neubralo. Konec byl naprosto úžasně, smutno, akčno, otazníkovo skvělý. Hned se vrhnu na další díl.
Těm kdo mají rádi dystopie určitě doporučuju přečíst.:D

31.12.2013 4 z 5