klara225 klara225 komentáře u knih

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Moje první kniha od spisovatelky a hned na začátku jsem věděla, že si musím koupit další. Moc krásně a čtivě napsaný příběh. Trochu jsem se bála, jestli se po svatbě Anny bude vůbec něco zajímavého dít, ale nakonec jsem byla překvapená, co všechno musela Anna ještě podstoupit, vydržet, přežít. Pro mě kniha znamenala i velmi cenné nahlédnutí do života po válce ve srovnání s výhodami dnešní doby. Výjimečná kniha.

09.08.2019 5 z 5

Barva kouzel Barva kouzel Terry Pratchett

Moje první zkušenost se Zeměplochou a nejspíš i s fantasy žánrem. Toto byl ten pravý únik z reality. Je naprosto nepředvídatelné, co se stane. I když má kniha necelých 300 stran, je nabitá dobrodružstvím a originalitou. Svět Zeměplochy je dobře vymyšlený, jakoby na ní Terry Pratchett byl, přepadl přes Okraj a spadl na naši planetu. :) Těším se na další díly.

11.01.2020 5 z 5

Dívky z trajektu Dívky z trajektu Lone Theils

Knihu jsem zatím nečetla a ani nevím, zda se k jejímu čtení dostanu, když do komentářů přispívají lidé, kteří prozrazují děj !! Hranostaj13 bych poprosila příště o ohleduplnost. Do komentářů nahlížejí hlavně ti, kteří knihu ještě nečetli, víš.

27.06.2017

Má ji rád, nemá ji rád Má ji rád, nemá ji rád Sharon J. Bolton

Knížky od S.J.B. jsou jistotou kvalitního čtení a skvělého zážitku. I tady nechyběl šokující závěr. Něco jsem tušila bohužel už z některých komentářů níže, ale stále jsem si říkala NE, TAKHLE TO PŘECE NEMŮŽE DOPADNOUT. Po dočtení knížky budete mít chuť si ji hned přečíst znovu.

Co se týče nakladatelství DOMINO, nejde mi na rozum, jak se mohlo přihodit, že mají problém s prodejem knih této autorky. Pravděpodobně neschopnost udělat knížkám řádnou propagaci. Budu muset oprášit angličtinu a další díly ze série Lacey Flint nakoupit z VB přes Ebay, protože to za to opravdu stojí.

21.07.2017 5 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Dala bych 4,5 *. Postava Juda je top nejen této knihy, ale pro mě asi i jedna z nejlepších knižních postav, se kterými jsem se dosud setkala. Příběh nebyl ani tak strašidelný jako spíš magický a znepokojivý. King si dal záležet na vybudování té správné atmosféry, vůbec mi nevadilo, že většina knihy byla moc popisná a natahovaná. Ale ten konec byl jen tak šup šup, na mě to působilo odfláknutě. Nerada bych byla kritická ke králi hororů, ale ze všech možných variant konců vybral autor zrovna tuhle? Nejsem vyloženě zklamaná, jen jsem si přála, aby zakončení bylo dokonalé.

01.05.2019 5 z 5

Hluchavky Hluchavky Luboš Panda (p)

Autorovi se podařilo napsat velice přínosnou a výjimečnou knihu, kterou by si měl přečíst každý, je vhodná i pro nečtenáře. Najdete zde mnoho příležitostí k zamyšlení. Komunita neslyšících je fascinující a mohou na sebe být právem hrdí, protože žít ve světě slyšících musí být těžké.

21.04.2019 5 z 5

Přízrak Přízrak Jo Nesbø

S dalšími přečtenými díly se akorát přesvědčuji o tom, že tak jako Nesbo to neumí nikdo. V jeho knihách je něco navíc. Drogová tematika mě vůbec nebere, ale tohle bylo fajn. Dokonce jsem se dozvěděla i pár zajímavých informací.

21.07.2017 5 z 5

Osamělý střelec Osamělý střelec John Grisham

Trvalo mi sice trochu déle, než jsem knížku přečetla, ale to nic nemění na tom, že si dle mého názoru 5* zaslouží. Osamělého střelce, Sebastiana, si rychle oblíbíte. Velice chytrý, drzý, odvážný, sebevědomý advokát ve věcech trestních, s lidským přístupem a neortodoxními způsoby jak dosáhnout toho, co chce. Nebojí se poukázat na vady právního systému a udělat z vysoce postavených lidí bandu idiotů. Možná ne vždy souhlasíte se vším, co dělá, ale i tak s ním sympatizujete.

06.02.2017 5 z 5

Modrá Modrá Lucy Clarke

Parádní knížka plná dobrodružství, tajemství, napětí, zvratů a překlepů. Nevadí mi, když sem tam narazím na nějakou chybu, ale tady jich bylo vážně moc. To si nikdo ten text nečetl předtím, než šla kniha do tisku? Nicméně na příběh to nemělo vliv, je to jedna z mála knížek, na kterou jsem myslela celý den a těšila se na nějakou volnou chvíli, kterou s ní budou moci strávit. V závěru když už bylo vše vysvětleno, mě stejně překvapila poslední strana. Dlouho jsem pak ještě na Modrou vzpomínala, jaký to byl pěkný čtenářský zážitek.

14.04.2019 5 z 5

Ďábel v Bílém městě Ďábel v Bílém městě Erik Larson

Na začátek bych chtěla upozornit, že anotace by mohla trošku klamat čtenáře, protože příběh H.H.Holmese zde nedostává z daleka tolik prostoru jako výstava samotná.

Nakonec jsem za to byla ráda, protože proces příprav na otevření výstavy byl napínavý a fascinující. Přes řadu téměř neřešitelných problémů se zpustlý a odpudivý Jacksonův park proměnil v nádherné dechberoucí místo, které ke zbytku špinavého, zkaženého a nebezpečného Chicaga nezapadalo. Bylo úsměvné sledovat, jak se významný krajinný architekt zarputile snaží vytvořit dojem poetického tajemna. Ředitel přípravných prací D.H.Burnham si musel projít peklem, aby byla výstava dokončena k jejímu slavnostnímu otevření a ani během výstavy se nedočkal klidu, protože se chvílemi zdálo, jakoby se proti konání výstavy všechno spiklo. Za necelé dva roky bylo na ploše 4 míle čtv. vystavěno nové "bílé město" se stovkami budov navržených předními architekty, jehož součástí bylo i centrum zábavy s přehlídkou kultury různých zemí a národů. Tahle výstava předčila svoji dobu. Všechno bylo v knize tak krásně popsané, že jsem si dokázala živě představit, jak kráčím po Midway Plaisance a obdivuji objekt, který byl jedním z hlavních cílů výstavy - přeeiffelovat Eiffela.

Velice doporučuji všem. Je to kniha, která Vás obohatí o spoustu faktů a s trochou fantazie se ocitnete na kouzelném místě, které už dnes neexistuje.

18.03.2018 5 z 5

Ryanova pomoc Ryanova pomoc Leila Meacham

Moc pěkný příběh. Nečekala jsem, že ho přečtu během jednoho dne, ale nemohla jsem dát knihu z ruky.

11.03.2018 5 z 5

Zloba Zloba Chris Carter

Bohužel půjdu proti proudu. I když je Zloba trochu jiná než ostatní knihy, stejně je zde přemíra brutality a nechutností, na kterých Carter svoje příběhy staví. Po pěti jeho knihách už to pro mě není žádným překvapením. Občas už jsem byla otrávená tím umělým napětím, které autor vytváří, a hledala jsem v textu jen to důležité. Vyzdvihla bych pár šokujících odhalení a zvratů.

21.04.2019 3 z 5

Maus – Souborné vydání Maus – Souborné vydání Art Spiegelman

Když si přečtete Maus, drtivá většina jiných knížek, které jste do té doby považovali za dobré, klesnou na hodnotě.

17.12.2018 5 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Nějak nechápu, proč se tahle knížka jmenuje Nejlepší víkend? Podle anotace jsem si myslela, že příběh bude vystavěn jinak, zajímavěji. Příště si rozmyslím, jestli si přečtu případnou další knihu od Hartla. U téhle jsem měla pocit, že ji napsal jen proto, aby něco po dvou letech zase vydal.

20.11.2018 2 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Na detektivní sérii od Chrise Cartera jsem se chystala už nějakou dobu, ale tento - 1. díl už nebyl v knihkupectví k sehnání. Úplně náhodou jsem na Dvojitý kříž narazila v levných knihách, z čehož jsem měla velkou radost a mohla jsem se pustit do čtení. Zápletka byla dobře promyšlená, hlavní postavy sympaticky vykreslené (oblíbila jsem si i D-Kinga :D) a celkově se mi knížka dobře četla. Stejně ale musím říct, že mi tam něco chybělo. Atmosféra nebyla dostatečně ponurá, jak jsem zvyklá u jiných detektivek a odhalení vraha pro mě nebylo překvapením.

19.02.2017 4 z 5

Tak to je, tak to bude Tak to je, tak to bude Sharon J. Bolton

Po přečtení úvodní anotace jsem z toho nebyla úplně paf a říkala jsem si, jestli si zrovna tento díl zaslouží nejvyšší hodnocení z celé série. Po přečtení knížky jsem byla naprosto nadšená. Pokud patříte mezi ty, kteří se snaží vraha uhodnout, tak tady se Vám to nepodaří. GENIÁLNÍ ! Potřebuji si nutně přečíst další díl, jen škoda, že není jisté, zda v ČR vůbec vyjde. :(

06.02.2017 5 z 5

Dlouhý pochod Dlouhý pochod Stephen King

Tato kniha si rozhodně zaslouží plný počet hvězd, nicméně si nemohu odpustit pár připomínek. Moc knih od Kinga jsem sice nečetla, ale každý závěr mi zatím vždy trochu zkazil celkový dojem z knihy. Některé hlubokomyslné pasáže jsem asi úplně nepochopila. Minimální rychlost pochodu ve srovnání s jeho dobou trvání se mi nezdála uvěřitelná. Každopádně knihu mohu pochválit a doporučovat dále. Jedná se o nadčasový a nezapomenutelný kousek.

07.03.2020 5 z 5

Síla přírody Síla přírody Jane Harper

Průměrná kniha, takže bych hodnotila 2,5 hvězd. Jsou zde 2 dějové linie: samotný výlet kolegyň a vyšetřování jejich zmizení. Více se mi líbila ta první, protože v té druhé se nic zajímavého nedělo. Závěr je celkem překvapivý, ale i tak jsem měla vyšší očekávání. Mírné zklamání.

30.12.2019 3 z 5

Já jsem smrt Já jsem smrt Chris Carter

Celkem fajn díl, míra brutality Carterových knížek nemá obdoby, což už mi začíná mírně vadit.

Spoiler pro ty, kteří nečetli ani jeden díl!!! Proč se musí Hunter vždycky na konci zachovat jak naprostej idiot a naservírovat se vrahovi přímo pod nos? K jeho vysoké inteligenci mi to nějak nesedí.

23.09.2019 4 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Na tuhle knížku jsem se už dlouho těšila. Nakonec nebyla tak dobrá, jak jsem doufala, ale stejně to bylo fajn čtení. Konec byl opravdu o nervy, nešlo knihu odložit. Celé vysvětlení toho, co se tam dělo a proč, jsme sice dostali, ale na mě to bylo překombinované.

09.08.2019 3 z 5