kkouzlo kkouzlo komentáře u knih

Fína a Zef: Příběh surikat Fína a Zef: Příběh surikat Ivona Březinová

Kniha pro děti, u nás velký úspěch vzhledem k tématu surikaty. Děti se dozví nové zajímavosti. Mínusem je málo stránek, plusem "pracovní sešit" ke knize.

05.01.2021 4 z 5

Můj život po životě Můj život po životě Michal Viewegh

Knihu jsem četla, stejně jako všechny od Viewegha, nicméně mě zaskočila směs pocitů, které si asi nikdo z nás, kdo to nezažil, nedokáže představit. Chvílemi jsem si ale říkala, že tenhle deník si měl Viewegh nechat v šuplíku, možná až příliš osobní na vydání.

08.11.2013 4 z 5

Co tě nezabije... Co tě nezabije... Alison Craig

Jako matka jsem se občas zasmála, ale za nějaké vrcholné dílo, které musí přečíst každý a musí být v mé knihovně, tuhle knihu rozhodně nepovažuji.

17.09.2013 3 z 5

Osudy porodní báby Osudy porodní báby Sabine Ebert

Opět velmi poutavý příběh, který navazuje na první díl. Na začátku knihy se velmi často opakuje (shrnuje) děj první - vhodné pro ty, kteří nečetli, ale pro mě nepříjemné. Chyby v pravopisu mi vadí!!

06.06.2013 5 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Nejlepší z celé trilogie, nedalo se přestat. Konec knihy dává tušit, že ani v další knize se nebudeme nudit (nebo některé další, kde se bude rozvíjet příběh Joony). Doporučuji!!

16.05.2013 5 z 5

Karanténa s moderním fotrem Karanténa s moderním fotrem Dominik Landsman

Já se bavila, autorův humor mám ráda a s některými názory souzním, ale i přesto tohle byla první kniha od něj, kterou jsem četla. Za mě ano, ideálně na dovolenou :)

10.04.2024 3 z 5

Její třešničky Její třešničky Penelope Bloom

I přesto, kolik chvály jsem na tuto série četla, jsem hodně dlouho odolávala a ve slabé chvíli jsem přečetla první díl. V další slabé chvíli, kdy jsem byla na celodením florbalovém turnaji a měla jen čtečku s omezeným výběrem, jsem sáhla i po druhém díle, za den přečetla, ale dám si velký pozor, abych už další díl nečetla :) Už mi to místy ani nepřipadalo vtipné, ale spíš trapné.

10.04.2024 2 z 5

Kdyby Ogden uměl česky Kdyby Ogden uměl česky Ogden Nash

Ke knize jsem se dostala díky čtenářské výzvě, nelituji, básničky si občas čtu, tyhle pobavily :)

11.02.2024 3 z 5

Nebe plné hvězd Nebe plné hvězd Lenka Lanczová

Zrovna tuhle knihu jsem nikdy nečetla, původně jsem chtěla přečíst jednu Lanczovku,ale nakonec sáhla i po téhle. Proti dnešním YA je to slabý odvar, ale vlastně fajn oddechové člení. Doba, kdy sms byla drahá, telefon byl tlačítkový a rodiče nemožní :)

12.05.2023 3 z 5

Potížistka Potížistka Lenka Lanczová

Snad z nostalgie a vzpomínek na pubertu jsem sáhla v knihovně po Lanczové a konkrétní knížku vybrala náhodně. Proti dnešním YA je to slabý odvar, ale vlastně fajn oddechové člení. Doba, kdy sms byla drahá, telefon byl tlačítkový a rodiče nemožní :)

20.04.2023 3 z 5

Ostře sledované vlaky Ostře sledované vlaky Bohumil Hrabal

Zjistila jsem, že znalost tohoto základního díla mi uniká a neznám ani film, ale raději jsem zvolila novelu. Text se četl sice hůř, ale děj zajímavý, ne uchvacující, znova určitě číst nebudu, ale dalšímu Hrabalovi šanci dám.

31.05.2022 2 z 5

Othello Othello William Shakespeare

Shakespeare je prostě nesmrtelný...a Othello srdcovka, kterou jsem si znova ráda přečetla. Postupně mám v plánu i další hry od WS.

31.05.2022 3 z 5

Druhý dech a Ďábel strážný Druhý dech a Ďábel strážný Philippe Pozzo di Borgo

Na knížku jsem narazila díky čtenářské výzvě, al čekala jsem asi mnohem víc, zhruba čtvrtina knihy se četla dobře, ale do většiny jsem se musela přemlouvat a knihu neodložit. Nejspíš mi nevyhovoval styl krátkých textů, občas jsem se ztrácela, měla pocit, že jsem v chaosu. Spousta neštěstí v životě jednoho člověka. Film jsem si nechávala po knížce, tak uvidíme.

11.02.2022 3 z 5

Ikabog Ikabog J. K. Rowling (p)

Syn 9 let nadšený, četl sám, v podstatě mě donutil příběh si také přečíst. Na pohádku trochu moc mrtvých, ale příběh působivý a I dospělý si najde své.

18.01.2022 4 z 5

Já, voják v Afghánistánu Já, voják v Afghánistánu Pavel Stehlík

Kniha se ke mě dostala náhodou, tak jsem se do ní pustila,původně jsem myslela, že budu číst mnohem déle, ale byla to taková jednodenní jednohubka, která mě nutila číst a číst. Asi nejvíc se mi líbila forma "diplomky" a odkazovani na zdroje. Zaregistrovala jsem několik překlepů. První kniha autora zaujala více, nicméně po nedávnem odchodu vojsk jsem některé kapitoly vnímala více.

02.01.2022 3 z 5

Ideální manžel z nebe nespadne Ideální manžel z nebe nespadne Alena Jakoubková

Knihu jsem přečetla, protože jsme v karantene a zásoby dochází, ale další knihu od autorky už číst nebudu. Autorku mi doporučila knihovnice, ale asi to není nic pro mě, ani jako oddychovka, těžko uvěřitelný děj, trochu kuchařka, trochu cestopis, ale dohromady nic.

18.12.2021 2 z 5

A stromy ve Vídeňském lese stále stojí A stromy ve Vídeňském lese stále stojí Elisabeth Åsbrink

Trochu jsem si zvykala na styl psaní , ale příběh jeden z nejlepších, který jsem za poslední rok četla.

13.12.2021 5 z 5

Nebe pod Berlínem Nebe pod Berlínem Jaroslav Rudiš

Přečteno rychle za hezkého počasí na terásce. Vyzateno ze ségry knihovny jako nouzovka a vlastně nevím, co si myslet. Čteni odsejpalo, vybavilo se mi pár vzpominek na Berlín a Utkání, ale tak nějak mi chybělo vysvětlení, proč hlavní postava vlastně utekla do Berlína

05.06.2021 3 z 5

Deník šílené matky aneb Ženská vydrží jako kůň Deník šílené matky aneb Ženská vydrží jako kůň Iva Lecká

Nenáročná kniha, ke které bych se nedostala nebýt Čtenářské výzvy 2020. Pohodové čtení o tom, co zná každá matka :)

24.06.2020 3 z 5

Další prevít? Jen to ne! Další prevít? Jen to ne! Simon Brett

V tomhle díle mi vadilo "nové mimino", ale jinak zase super relax :)

03.03.2014 3 z 5