kilometr kilometr komentáře u knih

Tulák po hvězdách Tulák po hvězdách Jack London

Kamenné zdi a železné dveře jsou na to,aby zadržovaly těla.Duch však zadržet nemohou.Výborná kniha.100%.

31.05.2019 5 z 5

Pes baskervillský Pes baskervillský Arthur Conan Doyle

Velmi čtivý detektivní příběh.Sherlock Holmes se svým přítelem a pomocníkem doktorem Watsonem řeší případ v pochmurné krajině vřesovišť. 90%.

08.11.2023 4 z 5

Zahradníkův rok Zahradníkův rok Karel Čapek

"My zahradníci žijeme do budoucnosti,kvetou-li nám růže,myslíme na to,že příští rok nám pokvetou ještě líp,a za nějakých deset let bude z tohohle smrčku strom".90%.

24.01.2020 5 z 5

Lovec draků Lovec draků Khaled Hosseini

Výborná kniha,která patří k tomu nejlepšímu,co jsem letos přečetl.Autor jenom potvrdil to,že je skvělý vypravěč.Zendagí mígzára.Život jde dál!95%.

24.06.2020 5 z 5

Návrat krále Návrat krále J. R. R. Tolkien

Tak i díky karanténě jsem se vydal na 15-ti denní cestu po Středozemi s oblíbenými hrdiny.Celá sériie mě velmi bavila,a kdo viděl jenom film,tak by se měl zaċíst.Stojí to za to.100%.

07.04.2020 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

"Slova.Proč musí existovat?Bez nich by nic z tohohle nebylo.Beze slov by ze Zlodějky knih nezbylo nic.Nebyli by belhající vězni,žádná potřeba útěchy ani vychytralé triky,které mají zlepšit náladu."Kniha plná patosu,kterou oživuje smrtka,jako vypravěčka příběhu.40%.

13.07.2019 2 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Píšťala krysařova pudila dále.Zástup šel mlčky za ní.A ve všech těch zašlých srdcích,zubožených duších,zaprášenou cestou,zkažených hříchy,ve všech těch srdcích vzbouzela se jakási čistá touha.100%.

08.02.2019 5 z 5

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Vydatná čtenářská jednohubka,která se čte parádně.Nuda při jejím čtení rozhodně nehrozí.100%.

16.05.2018 5 z 5

Kmotr Kmotr Mario Puzo

Už dlouho jsem měl knihu vyhlédnutou a konečně na ni došlo. Oproti výbornému filmovému zpracování zde dostávají i vedlejší postavy o dost větší prostor a je to napsáno znamenitě. Touto knihou jsem zaokrouhlil počet přečtených knih na 1100. Více slov netřeba. 85%.

28.03.2023 4 z 5

Smrtící bílá Smrtící bílá Robert Galbraith (p)

I když se nám Sunday Mirror snaží nabulíkovat,že jde o nejlepší z románů s Cormíkem Strikem,tak tomu tak rozhodně není.Už 3.díl stál za hovno a tento je napsán ve stejném stylu.700 stran balastu,co se tváří jako detektivní román.0%.PS. A nezachrání to ani prdící sedačka.

22.11.2020 odpad!

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

"Náš starý Tom Bombadil je veselá kopa,kabátek má šmolkový,k tomu žlutá bota."90%.

29.03.2020 5 z 5

Pečená zebra Pečená zebra Iva Pekárková

A jak vůbec funguje soužití s Afričany v našich poměrech?Tak na tuhle otázku mi kniha na 270 stranách nebyla schopna(a autorka jakbysmet)odpovědět.A já slibuji,že nikdy,nikdy,už NIKDY nesáhnu do regálů knihoven po této autorce.10% za pečená žebra,na které jsem měl velkou chuť.

16.07.2019 1 z 5

Zločin a trest Zločin a trest Fjodor Michajlovič Dostojevskij

"To,že jsem zabil odpornou,škodlivou veš,bábu,starou lichvářku,kterou nikdo nepotřeboval a za jejíž zabití by mi mělo být odpuštěno čtyřicet hříchů,která z chudých vysávala šťávu,to že je zločin?" 90%.

13.02.2019 4 z 5

Pohádky Pohádky Karel Jaromír Erben

Díky čtenářské výzvě jsem se vrátil do časů svého dětství a moc příjemně se mi u této knihy usínalo.100%.

24.09.2017 5 z 5

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

To se musí přečíst,je zbytečné to hodnotit.

18.08.2017 5 z 5

Dolores Claiborneová Dolores Claiborneová Stephen King

Další výborná kniha Stephena Kinga,kterou neodložíte z rukou dříve,dokud ji nepřečtete.100%.

13.06.2012 5 z 5

Billy Summers Billy Summers Stephen King

Tak tohle si moc líbilo a 64 přečtenou knihu od mého oblíbeného spisovatele,hodnotím za velmi zdařilou a těším se na další.85%.

06.12.2023 4 z 5

Jezero Jezero Bianca Bellová

Když spatří dům,kde vyrostl,zrychlí se mu dech.Zábradlí na zápraží je natřené jasně modrou barvou (jako obálka této knihy), ze které bolí oči (jako ze čtení této velmi zoufalé knihy). 10%.

01.11.2023 1 z 5

1Q84: Kniha 3 1Q84: Kniha 3 Haruki Murakami

I když byl příběh podoben natahování malých kalhot na příliš velké pozadí,tak se musí nechat,že Murakami tohle umí mistrně a těch pár stránek navíc v době,kdy nám zavřeli knihovny nemůže nikoho,kdo má tohoto autora rád,vůbec nazlobit.Příběh je to krásný a já doufám,že Tengo,Aomame a to maličké,žijí konečně svůj život naplno.95%.

02.12.2020 5 z 5

Dvě věže Dvě věže J. R. R. Tolkien

"Přesto tu byla:ta,jež tu byla dřiv než Sauron a dříve,než stál první kámen Barad-dúr,nesloužila jinému než sobě a pila krev elfů a lidí,nadouvala se a tloustla nekoneċným hloubáním o svých hostinách a tkala pavuċinu stínu,všechno živé ji bylo za potravu a její zvratky tma."95%.

02.04.2020 5 z 5