Kikulka97 Kikulka97 komentáře u knih

Zrada rodu Trnhoffů Zrada rodu Trnhoffů Gareth P. Jones

Skvělá kniha, ale nutno říct, že pokračování je slabší než první díl. Ale i tak se jedná o nadprůměr.

28.06.2018 4 z 5

Dědictví rodu Trnhoffů Dědictví rodu Trnhoffů Gareth P. Jones

Skvělá detektivka nejen pro děti. Jen mě trochu mrzelo, že člověk nemohl záhadu luštit při čtení a všechno se zjičta jasna objasnilo až na posledních stránkách. Je pravda, že kniha naučila předvídat a z toho důvodu Zrada rodu Trnhoffů už tak překvapivá nebyla.

27.06.2018 4 z 5

Čarokniha Čarokniha Edi Vesco

Skvělý nápad. Poměrně levný předchůdce "encyklopedických" filmových vydání, který potešil a hlavně pobavil

19.06.2018 4 z 5

Léto mrtvých Léto mrtvých Gregory Hughes

Kniha se těžko hodnotí a musím tak učinit s odstupem. První, co mě zaujao byla skvělá obálka. Ta je fenomenální a líbila se mi i po dočtení knihy :D Je to jedna z těch, která k příběhu opravdu sedí.
Co se týče děje, to u ž bylo složitější. První věc - cílové publikum - nemám tušení, komu bych tuto knihu doporučila. Dát číst knihu, kde je vydírání, vraždy a sebevraždy na denním pořádku a hrdina zabíjí podle toho, jak považuje za spravedlivé, desetiletému dítěti, obávala bych se, aby mi nezačalo hned dělat to samé.
Z knížky jsem nebyla ani extrémně nadšená, ale ani zklamaná, neboť jsem neočekávala nic, co by mě nadchlo. Jukio byl opravdu specifická postava, stejně jako Hrouda.
Pokud hledáte knížku, která je naprosto odlišná od mainstreamu, tohle je kniha pro vás.

19.06.2018 2 z 5

Kreslený svět podle Annie Kreslený svět podle Annie Laura Lee Gulledge

Skvělá inspirace po všech stránkách. Úžasné zpracování, plno hlubokých myšlenek spojuje příběh, u kterého se jeden opravdu nenudí

16.06.2018 5 z 5

Rychlé šípy Rychlé šípy Jaroslav Foglar

Sice jsem na tomto komiksu nevyrostla, ale stačilo jedno přečtení a příběh jsem si oblíbila. Stále v něm nacházím poučení, které můžu využít každý den

16.06.2018 5 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Nemám poezii moc v lásce. Ale tyto balady jsou skvělé. Těžko vybrat mou nejoblíbenější. Je to kniha, ke které se ráda vracím a hledám v ní inspiraci.

13.06.2018 4 z 5

Vílí křídla Vílí křídla Renata Štulcová

Skvělá česká autorka a tohle je jen první díl z celé série. A můžu říct, že další díly jsou jen lepší a lepší

07.06.2018 5 z 5

Howlův putující zámek Howlův putující zámek Diana Wynne Jones

Úžasná kniha. Spojuje všechno, co má dobrá knížka mít - vtipné originální charaktery postav, nepředvidatelný děj a spoustu lásky, kterou do psaní autorka vložila. Film je taky skvělý, ale svým vlastním způsobem, Hajao Mijazaki si opět pohrál se zápletkou a udělal to trochu jinak.
Doporučuji zapátrat a přečíst si další díly v angličtině, když zatím není jiná možnost. Trojice Kalcifer, Howl a Sofie nikdy nezklame :) Navíc Howl nám může být příkládem, jak na sebe ušít boudu a pustit se do něčeho, do čeho se nám fakt nechce. Mám pocit, že jeho přístup je lepší, než všechny motivační knihy světa :D

07.06.2018 5 z 5

Růže & dýka Růže & dýka Renée Ahdieh

Bohužel oproti prvnímu dílu dvojka byla slabší. Dobrá, ale slabší....raději bych se spokojila s tluštější jednou knihou, než se dvěma. Na druhou stranu, oceňuji zvrat v ději, které zapříčinily různé postavy, líbí se mi, že i Šeherezáda rozvíjí svůj dar.

Pomsta & rozbřesk Pomsta & rozbřesk Renée Ahdieh

Jeden z mála inspirovaných "retellingů", který by mohl předčit originál. Zamilovala jsem si hlavní hrdinku, Kalida a všechny příběhu. Vřele doporučuji :)

23.05.2018 5 z 5

Pod křídly vran Pod křídly vran Jacob Grey

Kniha to není špatná, ale je tam pomalý rozjezd, docela zvláštní mi přišel i překlad jména hlavního hrdiny (přece jen Krák nezní zrovna sympaticky), na to jak je útlá, četla jsem ji celkem dlouho. V druhé polovině se děj příjemně rozjede.
Hrdina mi k srdci nepřirostl, trochu mě mrzí, že zčistajasna všechno uměl a všechny předčil, proto i přes originální nové prostředí dávám tři hvězdičky
Upozornění a tak trochu spoiler (nejen) pro ochránce zvířat: tuto knížku nečtěte....zde autor nemůže prohlásit, že v průběhu děje neutrpěla škodu na těle či životě žádná zvířata.

23.05.2018 3 z 5

Mrazivý polibek Mrazivý polibek Richelle Mead

Je to druhá kniha a ty často bývají o hodně slabší než první díl. Musím se přiznat, že tato mezi ně nepatří. Přiznám se, že tam byly momenty, které první knihu předčily, docela vtipná byla i zmatenost a nechuť k Adrianovi. Opět oceňuji vývoj hlavní postavy, vztahů...nebyl moment, kdy bych se u knížky nudila

Vampýrská akademie Vampýrská akademie Richelle Mead

Vtipná hlavní hrdinka, na první pohled dobře promyšlený svět, llogický vývoj postav. Navíc dvojice Rose + Dimitri, ta nikdy nezklame. Skvělý začátek série.

Mluv Mluv Laurie Halse Anderson

U téhle knižky byla opravdu velká pravděpodobnost, že ji vzdám ještě před polovinou. Nejednou jsem podléhala tomu pokušení. Sice jsem ji dočetla do konce, kde už v rámci možností děj rozjel, přesto však nemůžu o knize mluvit v superlativech. Ano, na konci člověk pochopí do jisté míry, proč se hlavní hrdinka chová, jak se chová, na druhou stranu většina lidí se ke konci knihy ani nedohrabe.
Na druhou stranu pozitivně hodnotím hlavní téma knihy, neboť o takových problémech by se psát mělo.

30.12.2017 2 z 5

Třetí stříbrná kniha snů Třetí stříbrná kniha snů Kerstin Gier

První věc, co musím zdůraznit - obálka knihy je prostě nádherná, krásné "vyvrcholení" povedených obálek celé série. Druhá věc, která je trošku smutnější, je fakt, že na těch 390 stránkách (bereme-li i poděkování :D) se toho opravdu moc neděje. Oceňuju, že Liv řeší otázku sexu (přece jen to je jeden z problémů, s kterým se šestnáctileté holky setkávání) a moc se mi líbí, jakým způsobem to řeší - po dočtení zjistíte, že Rasmus byl prakticky nejzábavnější postavou celého dílu.
Věc, co mě opravdu zklamala, je celkové vyřešení problému Annabel a Arthur...na to jaké s nimi byly problémy, jsem čekala mnohem víc.
Z celé série bych proto označila jedničku jako nejlepší díl. Trojce ani ta obálka nepomohla :D

30.12.2017 3 z 5

Má lady Jane Má lady Jane Cynthia Hand

Parádní kniha, které se jeden opravdu nasměje :)

17.12.2017 4 z 5