kikiodvi kikiodvi komentáře u knih

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Neuvěřitelně čtivá knížka! Zvládla jsem jí na dovolené dočíst za jediný den, protože se prostě něšlo odtrhnout.
Po přečtení anotace jsem čekala něco napínavého, co bude i trochu působit na psychiku. Do pocitů hlavní hrdinky jsem se vžila okamžitě. V tomto ohledu mě knížka nezklamala.
Bohužel konec byl předvídatelný už od nějakých 3/4, proto v hodnocení ubírám 1*.

07.09.2017 4 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

3,5* Typický Brown tak jak ho známe. Opět si vybírá podnětné téma, které považuju za velmi aktuální. "Odkud pocházíme a kam směřujeme?" - Kdo z nás se nad tím aspoň jednou nezamyslel?
Zpracování je z velké části podobné předchozím dílům a určité momenty jsou v podstatě okopírované (Schválně jestli uhodnete, které...?). Autor se zuby nehty drží ověřeného schématu. Celkově by bylo možné některé části zkrátit, aby se děj tolik nevlekl.
I když oceňuju nápad, kniha pro mě nefungovala dobře jako celek, proto nemůžu dát vyšší hodnocení.

02.03.2018 3 z 5

Anatomie lži Anatomie lži Dan Brown

3,5* Dlouho jsem přemýšlela jak hodnotit...V první třetině knihy jsem se vyloženě nutila pokračovat. Pořád jsem čekala akci, ale když konečně přišla, bylo jí až příliš. Také některé scény byly těžko uvěřitelné. Celému ději by prospěla větší vyváženost - střídat akční pasáže s těmi popisnými. Nakonec jsem ráda, že jsem dočetla až do konce, protože výsledný dojem nebyl zase tak špatný.

30.01.2018 3 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

4,5* Stieg Larsson přesvědčil, že psát umí! Prvních 80 stránek je hodně popisných, ale potom se děj rozjede naplno. Takže se nenechte odradit. Znáte ten pocit, když si chcete dát pauzu po dočtení kapitoly...a najednou zjistíte, že už jste přečetli dvě další? Přesně to způsobuje první díl Milénia!

31.10.2017 4 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

2,5 * Okamžikům štěstí se určitě nedá upřít, že se dobře čtou. Taková oddychovka vhodná na cesty.
Na můj vkus obsahuje tolik klišé a náhod, kolik jich v jedné knize rozhodně nedokážu zkousnout.
Vyloženě špatná nebyla, ale že bych byla spokojená se taky říct nedá.

15.09.2017 2 z 5

Famfrpál v průběhu věků Famfrpál v průběhu věků Kennilworthy Whisp (p)

Na poličce u Harryho Pottera nesměla už jen z principu chybět. Vždycky jsem si tu knížku představovala jako tlustou bichli plnou pojmů a historie, ale tak to by asi nikoho nebavilo číst.
Jako zdroj dalších informací o famfrpálu byla dobrá, ráda si jí někdy přečtu znovu, ale žádnou "vysokou" literaturu od ní nečekejte.

13.09.2017 3 z 5

Digitální pevnost Digitální pevnost Dan Brown

Přečtení Digitální pevnosti jsem dlouho odkládala, protože jsem si říkala, že bez postavy Roberta Langdona to nebude ono, ale nakonec ani to nevadilo.
První půlka knihy je více popisná (spousta informací o šifrování), to jsem se trochu nudila, ale druhá půlka už je nabitá dějem a plná zajímavých zvratů. Tak nějak jsem si u Browna zvykla , že hlavní postava vždycky přežije nemožné.
Zklamaná jsem určitě nebyla a už se těším na Anatomii lži, kterou jsem jako jedinou zatím nečetla.

13.09.2017 4 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Oddychovka!
Líbilo se mi, jak byly životy jednotlivých postav propletené. Celkově odlehčený styl psaní, nebylo nutné nad tím nějak dlouze přemýšlet. O to víc jsem si čtení užila.
Osobně bych ocenila méně postav, které by potom byly podrobněji rozebrané, takhle jsme se o nich vlastně nic nedozvěděli.
Celkové hodnocení - nenadchne, ale ani neurazí.

09.09.2017 3 z 5

Jepice Jepice James Hazel

Kniha s obrovským potenciálem, který ale zůstal nenaplněný.

Na Jepici mě zaujal příběh spojený s druhou světovou válkou a odkazem nacistických lékařů. Podle anotace jsem si hned představila děj nabitý akcí a napínavé scény, ze kterých se budu bát usnout. O to víc mě zklamalo, když první polovina knihy byla jen nezáživným popisem. Ve druhé polovině se konečně začalo něco dít, ale stejně se žádný WOW-efekt nedostavil.

Je vidět, že autor nápady má, ale zasloužily by si lepší zpracování. Thriller by nás prostě měl přinutit se aspoň trochu bát; to Jepice neuměla. Tohle je první knížka ze série, a tak věřím, že ty následující se posunou kvalitou nahoru.

22.09.2018 3 z 5

Letopisy Narnie (komplet) Letopisy Narnie (komplet) C. S. Lewis (p)

Už ani nespočítám, kolikrát jsem celou sérii přečetla. Je to prostě srdcovka a jeden z mála fantasy světů, do kterého se ráda vracím.

02.03.2018 5 z 5

Šťastný princ (1 pohádka) Šťastný princ (1 pohádka) Oscar Wilde

4,5* Na první pohled vypadá jako klasická pohádka, ale je plná hlubších myšlenek. Doporučuju na chvíli pozastavit a zamyslet se nad ní. Šťastný princ je jasný důkaz toho, že nepotřebujete spoustu stránek, aby jste mohli napsat kvalitní dílo.

02.03.2018 4 z 5

Hunger Games 1–3 (box) Hunger Games 1–3 (box) Suzanne Collins

Po dlouhé době zase knížka, kterou jsem nemohla odložit!
Už dřív jsem viděla filmy, ale v zde jsem se dozvěděla spoustu informací, které mi ve filmu unikly a které hodně vysvětlovaly. Detaily byly dobře promyšlené a tloušťka knihy mi v tomhle případě vůbec nevadila.
Nejvíc se mi líbily části, kde se bojovalo. Z těch byla opravdu cítit chuť přežít, kterou bych od hlavních hrdinů čekala.

13.09.2017 5 z 5

Móda, krása a životní styl – A Cup of Style Móda, krása a životní styl – A Cup of Style Nicole Ehrenbergerová

Koupila jsem si jí hlavně proto, že jsou mi Lucka s Niky sympatické a ráda čtu jejich blog. Pro dvanáctileté holky by byla určitě super (i já jsem tam některé rady našla), ale většinu z toho jsem mohla během pár sekund vygooglit.
Ve výsledku zbytečná investice.
Plusové body dávám za grafické zpracování (které nebylo na první knížku nejhorší) a za fotografie.

13.09.2017 2 z 5

Poslední Poslední Alexandra Oliva

Nalákala mě anotace a nakonec jsem zklamaná.
Do knížky jsem se začetla s velkým očekáváním, které pomerně rychle vyprchalo. Hodně mi scházely propracovanější dějové pasáže, spíš to bylo o myšlenkách a pocitech hlavní hrdinky. Chápu, že to nejspíš byl záměr autorky, ale dohromady to nefungovalo. Osobně se mi spíš líbily kapitoly, které se vracely k začátkům hry. Naopak co se týkalo přítomnosti, bylo jakési zmatené a nezáživné.
Jestli se k ní někdy vrátím, tak rozhodně ne v nejbližší době.

03.09.2017 2 z 5

Bohatý táta, chudý táta Bohatý táta, chudý táta Robert T. Kiyosaki

Nějakou dobu jsem odolávala, ale nakonec jsem se rozhodla tuto mnohými doporučovanou knihu přečíst. Skrz jsem se prokousávala poměrně dlouho. V kombinaci s přípravou na státnice není kniha, která přímo vybízí k zapojení mozkových závitů, zrovna nejvhodnější volba.
Ti, kdo hledali zaručený návod pro rychlé zbohatnutí, budou zklamaní. Co zde ale najdete? Spoustu příležitostí k zamyšlení, jestli je cesta investic a neustálého vzdělávání v této oblasti určená právě pro vás. Mně osobně pomohla utřídit si myšlenky ohledně peněz a přístupu k nim.
Na svůj žánr je kniha dostatečně čtivá. Nemůžu si však pomoct, výrazněji se mnou nerezonovala. Výsledný dojem zůstává takový "nijaký". Asi jako když jíte suchou rýži

29.06.2021

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

Jako pokračování série kvalitní, i když jsem v určitých částech čekala trochu víc.

Při čtení knižních sérií se mi stává, že u pozdějších dílů mám tendenci autorům víc odpouštět. Zvlášť když jde o oblíbence. Musím ale říct, že vývoj hlavní postavy mě zklamal. Čekala bych, že se její charakter se bude spíš vyvíjet než upadat. Erika se chovala naprosto nesmyslně, dětinsky a neustále si protiřečila. Od nejdůležitější postavy krimi série by se dalo čekat vyspělejší chování.
Na druhou stranu oceňuju možnost nahlédnout do mysli vraha/ů. Líbí se mi, když o pachateli víme už od začátku, a můžeme jen čekat, kdy se jeho cesty protnou s policisty. Vrah a jeho motivy jsou zatím v každé knize jedinečné, což mě baví asi nejvíc. V Anglii už vyšlo šesté pokračování, tak uvidíme, jestli si tato série udrží svou úroveň.

Poznámka na závěr:
Nemohla jsem si nevšimnout, že každá další knížka je krvavější než ta předchozí. Doufám, že tenhle trend nebude pokračovat. Tím by Bryndza bohužel zapadl mezi mnoho dalších současných autorů, kteří se podle mě předhánějí v nechutnostech a množství prolité krve.

30.11.2018 4 z 5

Hledám muže za účelem... Hledám muže za účelem... Věra Řeháčková

Do téhle knížky jsem se rozhodla nakouknout, když jsem ji v práci viděla ležet na hromádce na vyřazení. Ani jsem ji nedočetla, podle mě je to slátanina hrající příšerně na city. Když už má hlavní hrdina tragický osud, tak ho musí mít tragický pořádně, že...

29.10.2017 odpad!

Dokonalá matka je mýtus Dokonalá matka je mýtus Virginie Duplessy

Párkrát jsem se upřímně zasmála - hvězdička za to. Jinak vskutku není co hodnotit.

20.11.2022 1 z 5

Osvětimský proces Osvětimský proces Annette Hess

2,5 * Asi jsem neměla čekat příliš moc; nebyla bych teď zklamaná...

V názvu knihy vidíte velkým červeným písmem slovo proces. Očekáváte tedy, že velká část děje se bude procesem zabývat. Proces samotný je zde ale spíše okrajovou záležitostí. Autorka naznačila, že kniha má být především sondou do německé poválečné společnosti. Poznáme tedy pár hlavních i vedlejších postav a máme možnost po dobu několika let sledovat jejich osudy. Tato forma pojetí příběhu je sama o sobě zajímavá a neměla bych s ní nejmenší problém, ale...
...vypořádat se se stylem psaní pro mě byl boj. Čekala jsem daleko propracovanější a uvěřitelnější postavy a také to, že autorka vtáhne čtenáře do děje. Větší část textu bohužel připomínala pouhý výčet událostí. Nemůžu si pomoct, ale kniha jako celek na mě působila naivně, asi jako bych četla deník pubertální školačky.

Pokud by šlo o příběh samotný, přečetla bych si knihu ráda znovu. Kvůli stylu psaní už po ní ale nejspíš nikdy nesáhnu.

11.10.2020 2 z 5

Makbeth Makbeth William Shakespeare

Jako první seznámení s dílem Shakespeara posloužila dobře.

Celkové zpracování nebylo špatné; místy trochu uspěchané a nedovysvětlené, ale na 150 stranách nemůžeme čekat rozvité dějové linie. Zato hlavní myšlenka celého díla byla víc než jasná.
Co mi vadilo nejvíc, byl archaický jazyk (ano, vím v jakém století byla kniha napsaná :D). Ale právě proto to není žádné odpočinkové čtení. Některé části jsem musela číst i 3x, abych správně pochopila, co chtěl autor říct.

I tak si myslím, že by bylo daleko lepší Makbetha vidět v divadle, než jenom číst jeho scénář.

24.05.2018 3 z 5